Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hord még valaki ilyet?

Hord még valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Fiatalabb lányok közül hord még valaki harisnyatartót vagy combfixet hálószobán kívül? Úgy látom ez már csak az idősebb generáció divatja.

2018. máj. 22. 21:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Ha látszik az a baj, ha nem látszik, minek.
2018. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

A harisnyatartó abból az időből származik amikor valahogy meg kellett oldani, hogy a selyem harisnya amely nem volt rugalmas ne csússzon le a lábról. Ma már tényleg ritkán használják.

A combfix a tapadós csipkeszegéllyel és a szilikonos csíkkal egy nem túl régi fejlesztés. Ma a combharisnyák túlnyomó többsége ilyen. Attól hogy nem látod még sokan hordják utcán is.

2018. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#1 aki hordja, nem hinném hogy azert hordja hogy látszódjon, hanem mert azt szereti :)
2018. máj. 23. 01:11
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
Sosem próbáltam, harisnyanadrágos vagyok
2018. máj. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Igen én. Munkahelyen szoknyához elvárás a harisnya én meg a combfixet jobban szeretem és van mikor tartót is veszek fel hozzá. Nem azért hogy látszódjon, még csak az kéne :) hanem mert nekem így kényelmes.

23L

2018. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%

Persze. A hugim (19) csak combfixet hord, mert jobban bejött neki, mint a harisnya. Van egy barátnőm (25), ő is inkább combfixes, bár ő harisnyát is vesz fel néha. Én pedig (27) inkább harisnyát hordok, nekem a combfixek annyira nem jönnek be, mint hétköznapi viselet. A harisnyatartós harisnyát egyszer kipróbáltam, de nem igazán jött be. Alapból a harisnyatartó átüt a legtöbb ruhán, könnyen ki tud kapcsolódni, ha nincs jól odacsíptetve a harisnya széle. Már pedig, ha menet közben kapcsolódik ki, nem egyszerű visszakapcsolni, mert szoknya, ruha alól nem lehet, csak fölülről, ahhoz meg ugye le kell tolni a szoknyát, ruhát, h a kapocshoz férjek. Szóval a harisnyatartós harisnya nem túl praktikus, se idősnek, se fiatalnak a hétköznapokra, szerintem nem is nagyon van olyan aki azt hord. Combfixet sokan hordanak, de a szilikonos végűt. Az amúgy tényleg egész jó, de engem zavar, h nem ér végig a lábamon, így marad a harisnya...


Amúgy meg bocsi, de jót mosolyogtam azon, h "úgy látom ez már csak az idősebb generáció divatja". Már ne is haragudj, de ezt honnan látod (miből gondolod)?! Már csak azért, mert ha kultúráltan hordják a combfixet (nem lóg ki a csipke rész), akkor honnan tudod, h az combfix, és nem harisnya?! Ha pl veszünk 2 nőt mindkettő ugyanolyan (térdig érő, nem túl passzos) szoknyában van. Az egyikőjük viszont combfixben van, a másik harisnyában. De csak a térdükig látszik. Nehogymár azt próbáld meg előadni, h meg tudnád mondani melyiken van combfix, és melyiken harisnya... 😃😃 Ezt még én sem tudnám, pedig elhiheted, h rengeteg harisnya és combdix (inkább harisnya) megfordult már a lábaimon. De mondok jobbat: passzos farmer, balerina. Csak a lábfej látszik ki belőle. Akkor az lehet harisnya, combfix, térdfix, vagy bokafix. Ennyiből nem lehet megállapítani.

Szóval, nem tudom honnan jutottál erre a következtetésre, de szerintem rossz nyomon jársz. Meg azzal is, h az idősebb generáció divatja.. Ez alatt mit értesz? 40-es, 50-es korosztály, esetleg még idősebb?! Szerintem ők pont nem hordják őket. Amit én tapasztaltam (kolléganőkön, idősebb rokonokon) az az, h nekik a harisnya az a krepp harisnyát jelenti, esetleg az üvegszálast, nem h combfix meg harisnya tartó... 😃😃 Persze, nyilván van olyan is az idősebb korosztályból akik hordják, de a fiatalabbakra sokkal inkább jellemző. De igazából ezt sosem fogod biztosra megtudni, mert amint mondtam már, nem lehet megkülönböztetni (jó esetleg közvetlen közelről, de nem hinném, h mindenkihez odamész akin nylon van, h kiderítsd, harisnya vagy combfix az... :D Innentől kezdve, csak találgatni lehet, ha ezen agyalsz, viszont, ha már találgatsz, akkor azt tedd úgy, ahogy neked tetszik. Pl aki szimpi, arról úgy fondolod, h combfixben van, aki nem az pedig harisnyában, ezáltal meglesz neked is a lelki békéd.. :)


(Nem kérek privát üzit, olvasás nélkül törlöm őket!!)

2018. jún. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#6 a következtetésemet arra alapoztam, hogy akin eddig láttam biztosan, mi van rajta (pl barátnő) egy kivételével senki se hordott combfixet.
2018. jún. 2. 13:46
 8/31 anonim ***** válasza:
96%
Jó, de hány barátnőd volt eddig? 25? 30? De mégha 50 is? Szerinted az mennyire releváns kb 1.5-2 millió ember (nő) közül, akik mondjuk a fiatalabb, és az idősebb korosztályba tartoznak? Nyilván ezek nem pontos adatok, de nagyságrendileg érzékelhető, h mit is akarok ebből kihozni: azt, h te a saját környezetedre alapozva teszel kijelentést egész korcsoportokra vonatkoztatva. Oké, a te környezetedben nincs ilyen. Ez pech. Viszont az én környezetemben kapásból van 2 is, de szerintem ha elgondolkoznék tutira találnék pár ismerősömet, akik inkább combfixesek, és fiatalok is.
2018. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
#8 ok akkor maradjunk annyiban hogy csak en nem ismerek olyanokat akik hordanak :)
2018. jún. 3. 14:29
 10/31 anonim ***** válasza:
96%
Én hordok. De én extrémebben is öltözök. Az összeállításhoz pedig jobban illik a fekete csipkés combharisnya mint bármi más.Harisnyatartót ritkán hordok hozzá,inkább ezt az gumisat,ami öntapadós.
2018. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!