Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Te hogy adod el a ruháidat a...

Te hogy adod el a ruháidat a neten? Tippek, trükkök?

Figyelt kérdés
Gardróbcserén probálkozom de nem túl sok sikerrel. Szerintem reális áron vannak a ruhák. Se nem túl drága, se nem túl olcsó. Mi a hatékony eladás titka?
2018. jún. 14. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az az igazság, hogy ma már még a minőségi ruhák sem sokat érnek, mert minden sarkon angol használt ruha kereskedés van, ahol pár száz forintért lehet egész jó cuccokat venni. Aki felrakja pl. a tavalyi H&M-es nyári ruháját féláron, mondjuk 1500-ért, nem fogják megvenni, mert ha még hozzájön a postaköltség, inkább újat vesz az idei kollekcióból.


Szerintem így jobban el tudod adni:


1. Ki van mosva, vasalva, esetleg vállfára téve és úgy fotózva elölről-hátrulról, hogy jól látszódjon a színe, állapota


2. Őszintén oda kell írni, ha van valami hibája (folt, szakadás, esetleg a címkén rossz méret van feltüntetve)

3. Azt is oda szokták írni, hogy milyen méretű hölgynek ajánlják, hogy ne érjen senkit csalódás. Mert hiába van egy ruhában M-es méret írva, ha az egy 36-os méretű nőre lesz csak jó, a 38-as méretűn már nagyon feszül.


3. Oda kell írni, milyen márka, esetleg mikor/hol/mennyiért vetted, mennyit hordtad. Sajnos tele a net ilyen turkálós cuccokkal, vannak, akik ezzel kereskednek (Next, Gap, Mark&Spencer meg hasonló márkák, ezek szinte mind turkálósak).


4. Az ára pedig reális legyen, amennyiért te is megvennél egy használt ruhát... Szóval maximum egy ezres körül, esetleg több vásárlása esetén még kedvezmény.

2018. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha van facebookod, akkor ott a Boltkórosok - add el, vedd meg csoportba lépj be, én ott sokkal nagyobb sikerrel szoktam járni.

Gardróbcserére is fel szoktam tenni a ruhákat, de ott hamar eltűnnek, ha nem frissen rakok fel valamit, ritka, hogy valaki később ráakadjon. Facebookon általában rögtön látják, jönnek is az üzenetek rendesen :)

Illetve én azt figyeltem meg, hogy hogyha szépen beállítva próbálom eladni a ruhákat, akkor sokkal nagyobb eséllyel veszik meg őket. Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de vettem az ikeában ilyen fehér szőrme szőnyeget, 3000 ft volt nagyjából, és azon szoktam lefotózni őket, esetleg melléjük teszek még egy-két kaktuszt vagy hasonlók, hogy kicsit jobban nézzen ki, ne csak úgy, mintha oda lenne hányva a ruha. Aza 3000 ft nekem bőven megérte, ha cserébe azóta nagyjából kétszer annyi ruháimat veszik meg :D

2018. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsót (is) osztom. Az sem árt, ha outfiteket állítasz össze a kép erejéig, de mindenképp írd oda, hogy pl. csak a felsőrész az eladó. Bár ennek is van hátulütője, hogy sokan még ennek ellenére is kérdezgetnek arról a darabról, amit eleve nem árulsz (mert nem tudnak olvasni, vagy b*sznak elolvasni a leírást).


Megpróbálkozhatsz magadon fotózott ruhával is, de mindenképp told ki a segged, vagy tekerd ki magad lehetetlen, fájdalmas pózba, így több megtekintést kapsz, bár ez nem függ ezzel össze, hogy mennyire sikerül eladni az adott darabot... (viccelek :D)

2018. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a fotó legyen világos helyen készítve (kint, bent, fehér macska szőrzetén), a részletek legyen kivehetőek, az is jó, ha az adott cuccról befotózod a részleteit (nadrágnál pl. a seggrészt, szárát, elejét, övtartós részét)

Leírás részébe írj be mindent, amit érdemes tudni, címként adj meg valami kapatosat, pl. bershka tumblr pushup skinny ankle jeans :D (ez így persze már sok, de 1-1 jó szót kell megtalálni, és azokra már könnyebben felfigyelnek)

2018. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazokat tudom én is mondani, mint az előzőek.

A legfontosabb néhány minél jobb minőségű fotó. Ruha elölről, hátulról, kicsit ráközelítve, címkét lefotózva, felvéve lefotózva, hisz sokszor teljesen másképp áll a ruha felvéve, mint csak a földre lerakva vagy vállfán lógva.

Írd oda részletesen a méreteit, az anyagát. Sajnos rá kell szánni az időt és időnként újból feltenni a hirdetést vagy frissíteni, mert hamar eltűnnek a sok száz, ezer ruha között.

Illetve add őket kicsit olcsóbban. Nyilván ebből senkinek sem a meggazdagodás a célja. Ami neked reális, az vevői szemmel lehet kicsit sok. Hiszen gondolj bele, látatlanba vesz meg valaki használtan egy ruhát, amire semmi garancia, hogy jó lesz rá és persze nincs pénzvisszafizetés. Szóval megeshet, hogy pénzkidobás lesz neki vagy el kell neki is adnia. Az elején én is reális árakat írtam ki, aztán rá kellett jönnöm, hogy engednem kell belőle, de legalább nem maradnak rám :)

2018. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szőnyeget már én is vettem erre a célra.:D

Köszi mindenkinek. 👍🏻

2018. jún. 14. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!