Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Meg lehet-e mondani munkatársn...

Meg lehet-e mondani munkatársnak a munkahelyen, hogy nem ilyen módon felöltözve kellett volna bejönni?

Figyelt kérdés
Külföldi vendégeket fogadtunk, velük ebédeltünk. A 130 kilós férfikollégám pólóban, combközépig érő nejlonsortban és papucsban jött be a vendégek fogadására. Nem baj, hogy más napokon is így jár, hiszen akkor csak mi látjuk, de legalább a vendégek fogadására felvehetett volna egy rövid ujjú inget meg legalább egy térdig érő, szövetből vagy farmerből készült bermudát. Ezt végül senki nem merte neki megmondani.

2018. aug. 8. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Azért a főnök felhívhatta volna a figyelmét előző nap, hogy ne égesse a céget. Ha aznap se merte megmondani neki, annak oka lehet. a, Nyuszi a főnök b, a kollega olyan befolyással bir, aminek okán elnézek neki ezt a taplóságot is. Gondolj bele, hogy neked fordított esetben milyen véleményed lenne a cégről? Ennyire tisztelnek meg? Ennyinek nézbnek? Érdemes ezek után velül foglalkozni?
2018. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Neked KOLLEGAKÉNT nem, a FÖNÖKNEK viszont kötelessége lett volna!
2018. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Nektek nem is kell megmondani.


Ha a főnök meg olyan nyuszi, hogy nem meri, akkor nincs miről beszélni.

2018. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem mertétek megmondani???

Ő a főnök, vagy mi?


Fura. Nálunk tuti beszólt volna neki valaki :D

2018. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nektek max finoman lehetett volna jelezni, hogy a mindennapi viselete nem épp ideális ilyen esetben. De amúgy azt gondolom, hogy sok beleszolasa egy kollégának nincs.

Viszont a főnöknek kellett volna szólni.

Ha nem tette, akkor viszont lehetséges, hogy a vendégek nem értek annyit, hogy konfrontalodjon egy amúgy lehetséges, hogy emberileg és szakmailag is szuper alkalmazottal.

2018. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Milyen munkahely ez?

Mert egy normális irodában hétköznap sem elfogadott a papucs és a nejlonsort.

Én 55 kilós nőként is tuti szóltam volna neki (már rég) hogy ebben a szerkóban max. strandra mehet. Mitől féltek? Megver? :D De biztosan nem én lettem volna az egyetlen. A főnök meg eleve nem engedte volna így.

2018. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Előző válaszomat kitörölték, de attól még a véleményem nem változott. Szerintem meg lehet mondani, de nagyon meg kell gondolni. Ugyanis nem tudhatod, hogy volt-e LEHETŐSÉGE.


Ugyebár. Van-e még rá való méretű "elegánsabb" ruha a szekrényében, vagy kihízta-e már. Vagy egyáltalán van-e neki rendes ruhája, mert lehet hogy teljesen szegény/csóró.


Van-e asszony a háznál, aki kivasalja. Mert bizony van, aki egyszerűen fél hozzányúlni a vasalóhoz is (én magam a mosógéptől féltem, de egyszercsak rávettem magam)

2018. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Azt hogy ki mit visel csupán egy helyen lehet meghatározni mégpedig labori munkáknál!

Amúgy ha valakit alkalmazunk nyílván a tudása miatt vesszük fel és nem a kinézete miatt.

2018. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

8-as! Ebben aztán egyáltalán nincs igazad, és ezt nagyon rosszul tudod! Igenis meg lehet határozni az öltözködédt! Aztán a Munka Törvénykönyve is tartalmaz olyan szabályt, miszerint a munkavállaló köteles olyan magatartást tanúsítani ami a Cég jóhírét nem rontja. Már pedig itt ez áll fenn.


Azt meg végképp nem tudom elffogadni hogy egy oylan beosztásban lévő, aki külföldi vendégekkel is kapcsolatba kerül nem futja normális öltözetre csak egy gatyára, meg pólóra.


Nem szeretnék ilyen helyen dolgozni ahol ilyen teszetosza a főnök, hogy a beosztott mindent le*****hat.

2018. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Ohh te kis megfelelési kényszerrel küzdő 9-es!


Abba sem szólhatnak bele hogy milyen a hajam, lehetne Ventura Acés is a hajam és a ruhám a testemen van tehát intimszféra idegenek számára.

2018. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!