Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha leggingset akarok vásárolni...

Ha leggingset akarok vásárolni, mennyire megbízható egy általános méretszabvány?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha egy anyagát tekintve nyúlékonyabb, rugalmasabb leggingsről van szó, és a méret táblázat (valószínűleg) általánosságban van bemásolva bármely ruhákhoz mérten, akkor lehet esetleg engedni a méretből, hogy esetleg ne lógjon a nadrág valahol (abban az esetben, ha két méret határesete vagy).

2018. szept. 6. 00:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell a megszokott méreted. A derékgumírozás nem feltétlenül nyúlik annyit kényelmesen, hogy beleférj/ne szorítson. De ez is nadrágfüggő.

Nyáron sportnadrágokat vettem, ami gyakorlatilag ugyanaz mint a leggings, szabástól és márkától függően változott a méretem. Volt amiből elég volt a kisebb, másikba bele sem fértem így a megszokott méret kellett, a harmadik fajtát meg meg sem vettem mert nagyon hosszú volt az ami feljött a csípőmre.

2018. szept. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erősen anyagfüggő. Nekem többféle van és van hogy egy kisebb méretű jobban feljön mint egy nagyobb, mert más az anyaga, ezért másképp nyúlik.


Van például egy "91.00% Poliészter, 09.00% Elasztán" összetételű futónacim, XL méretben tökéletesen felveszi a formám, de még az L méret is határeset. Szintén futónaci de "92.00% Poliészter, 08.00% Elasztán" hasonlóképp viselkedik, de mindjárt nem ugyanaz mert kicsit más a szabása is hiába XL. Egy másik edzőnadrág "88.00% Poliészter, 12.00% Elasztán" - sajna nem emlékszek pontosan, de nagyjából így volt, XL méretben éppen hogy feljön és úgy feszül hogy csak na. Mindhárom egy márka, Kalenji.


Aláöltözetből "87.00% Poliészter, 13.00% Elasztán " XL méretben szépen jön. Ugyanez "91.00% Poliészter, 09.00% Elasztán" összetételben kicsit nehezebben jön, de vastagabb is. Kipsta mindkettő


Szintén aláöltöztet "92.00% Poliészter, 08.00% Elasztán" L méretben nagyjából feljött de XL az igazi. Wed'ze gyártmány.



Megnéztem egy Nebbiát, "90% poliészter, 10% Elasztán" XL méretben egész könnyedén feljön, L méretben viszont nem. (Illetve igen de olyan passzosan hogy idővel előbb szakadt volna szét felvételkor mint egyéb módon) Egy másik Nebbia "90% pamut, 10% lycra" igazából csak poénnak vettem, L méretű és feljön pedig csajos kivitel. Teljesen ugyanaz a nadrág de "92% poliészter, 8% elasztán" összetételben kicsit könnyebben feljön mint az előző.


Anarchy Apparel "100% Poliészter" szépen feljön csajos XL méretben. A pasis változat (L vagy XL) beszerzés alatt "80.00% Poliészter, 20.00% Spandex" - kíváncsian várom az eredményeket.


Poénos kedvembe vettem még pár F&F leggingset "76% Poliészter 24% Elasztán" csajos XL méretű, nagyon simán feljön.


A lábamról néhány méret: vádli 44cm, comb térdközelben 46cm, középen 56cm, combtőben 66cm. Csípőm 107cm, derekam 95cm körül alakul. Az itt felsorolt összes nadrágot napi szinten hordom, mert szeretem őket :)


Méretben általában azt veszem amibe centik alapján vagyok de néha előfordul hogy az eggyel nagyobb lesz a jó. Bokánál előfordulhat hogy a vége nehezebben jön fel, ez elsősorban a csajos változatokra igaz, de előfordulhat a pasi verziónál is. Sztem hölgyeknél is érdemes ezt a módszert követni méretválasztásnál. Ha mégse jó akkor csere.


Remélem tudtam segíteni :)


30F

2018. okt. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!