Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sznobsag ha csak 100% pamut...

Sznobsag ha csak 100% pamut anyagu ruhat vagyok hajnaldo felvenni?

Figyelt kérdés
Anyukam el akart jonni velem vasarolni, hogy vegyunk nekem nehany uj inget meg zakot a munkahelyemre. Be is mentunk az Azsia centerbe, es amikor az 5. bolt utan huztam a szamat megkerdezte mi a bajom. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de nem vagyok hajlando poliester anyagu inget meg zakot viselni mindem nap, mert beleizzadok es kidorzsoli a boromet. Mondt, hogy vagy legyen 100%pamut vagy 100% viszkoz, de ne ilyen gagyikat nezzunk. Erre teljesen nekem esett, hogy milyen sznob meg felsobbrendu vagyok, hogy nekem nem derogal az olcso kinai, csak a van graaf Jo, es kulonben is nem mindegy milyen anyagbol van, amikor a szine egyforma es ugyis mindent kinaban gyartanak le? Szerintetek igaza van es tenyleg sznobsag hogy csak jobb anyagu ruhakat veszek? Teny, nem vagyok eleresztve, de nem is a Hugo bosst veszem, altalaban van graaf es a p&c nem olyan hires, olcsobb darabjait veszem, esetleg a hadaban es a gardrobcseren valamit hasznaltan.
2018. szept. 8. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2018. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egyáltalán nem sznobság. Teljesen érthető az indoklásod.

Én sem vagyok hajlandó felvenni műszálas retkeket. A kínai boltokat pedig a lehető legmesszebbre elkerülöm mert sok esetbe csicsás, nekem nem tetsző és rém gagyi cuccokat árulnak. Akkor már inkább elmegyek és turizok magamnak valamit. Vagy külföldröl rendelek ruhákat (nekem amúgyis nehéz lenne sima plázás boltban, pláne kinaiban ruhát találni mert eléggé sajátos az öltözködésem)

2018. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Ez teljesen normális, ha megteheti valaki.
2018. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, eleve van aki viszket a poliésztertől. Én is próbálok 100% pamutot venni mindenből ha lehet
2018. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már sznobság, ha praktikus okod van rá? Nyilván nem akar az ember olyan ruhát venni, ami neki kellemetlen.

Nem az olcsó kínai derogál, hanem rosszul érzed magad benne, kidörzsöl. Ezen mit nem ért, fel nem fogom.

(Bár akinek nem tetszik az olcsó kínai, mert az adott darab számára nem elég minőségi, az se sznobság, max. igényesség nálam...)

2018. szept. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze érthető. Mondjuk én szeretem a kevert anyagokat, amik nagyrészt pamut, kisebb részben viszont szintetikus alapúak (pl 80-20 %), mert ezek megőrzik a pamut jó tulajdonságait, viszont javítják a rosszakat, például hogy a tiszta pamut jobban gyűrődik és magasabb hőfokon kell vasalni, hogy szép legyen.

Az, hogy adsz arra, hogy a ruhád alapanyaga természetes és jó minőségű legyen nem sznobság, hanem teljesen normális igény, főleg, hogyha a használt ruháktól sem zárkózol el. A legjobb minőségű ruhadarabjaimat mindig turiban szereztem be :)

2018. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a normális és egészséges
2018. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%
Szerintem gáz, hogy anyukáddal jársz vásárolni...
2018. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!