Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ilyen bőrcipőt mivel mossak/áz...

Ilyen bőrcipőt mivel mossak/áztassak?

Figyelt kérdés

Van egy Nike cipőm, ami még egészen klassz állapotban van, én meg le vagyok égve anyagilag. A lényeg: Már egy éves, és nagyon büdös, meg zsíros belül (mindig zoknival hordom, de egyszerűen bezsírosodott szerintem. A zoknik mindig fénylenek meg kérgesednek, ha pár órát a cipőben vagyok, és a szagokat ne is említsem)


Elvileg "velúr bőr", amiről azt hallottam hogy nem lehet mosógépben mosni. Ámde mennyire lenne tőle baja? Vagy másik ötlet: Ha veszek 2-3 liter ipari szeszt, abban ki tudom áztatni? Lehetőleg persze olyant vennék, ami nem tartalmaz metil-etil ketont, mert az egy nagyon agresszív oldószer, és a legtöbb denaturált szeszben (ugyan csak 1-2% koncentrációban,de ) benne van.


Vagy mivel mossam, hogy fertőtlenítődjön, kijöjjön a zsír, a bőr se menjen tönkre, DE ragasztás se?



2018. szept. 12. 18:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a LINK lemaradt:

[link]


Azért ide írtam a kérdést, mert hátha van valami kémia professzor, akinek egy ilyen dolog meg sem kottyan, mert űrhajó-üzemanyagot szokott hétvégente előállítani :D

2018. szept. 12. 18:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Marhára megkeményedik , kézi mosás öblítés és a centri után a napra tedd ki több órára .
2018. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jézusom... bőrcipőt nem áztatunk és nem mosunk!

Mitől zsírosodott volna be? Az nem zsír

2018. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Zsíros a bőröm. Nagyon. Tutira valami zsír is van benne, meg egyéb szerves szennyeződés.
2018. szept. 12. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Deichmann vagz CCC be menj be bár talán rossmannban is tuti lehet náluk venni cipő fertőtlenítő sprayt venni, a büdös cipő meg általában lábgomba miatt van "zsíros" láb miatt nem hinném. Érdemes lenne lábgomba elleni sprayt használnod szerintem az megoldja a szagokat.
2018. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha gombás kolonizáció lenne a lábamon, annak lenne egyéb tünete. Nem?
2018. szept. 16. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!