Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek miből vesznek...

Az emberek miből vesznek drága cuccokat?

Figyelt kérdés

Pl van Graaf Alleban is van,. Tegnap néztem be oda, egy férfi kabát 279 ezer ft, egy ing 18 ezer egy polo 15 ezer ft, egy nadrág 28 ezer-60 ezerig pulcsi higo boss 55 ezer és stb..

Elképesztő és hogy embereke ezeket meg is veszik, potom egy havi fizetés... De mit dolgoznak ezek az emberek akik ilyeneket tudnak venni?

Mondjuk az is hü..e aki kiad 279 ezret egy kabátért.


2018. szept. 14. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Hát megnyugtatlak a magyarok igen kevés % vesz ilyen cuccokat. :D
2018. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%

Az utolsó mondatodban van az igazság!


Én egy szhar ruháért nem adnék ennyit, ráadásul nem is látszik rajta mennyibe került.

Ha nem veszed meg idővel rájuk rohad aztán vagy akcióznak vagy bezár a bolt.

2018. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

En szeretek a van graafban vasarolni, mert minosegi cuccok vannak, nem ugy mint a fast fashionokban.

Mar rajottem, hogy egy ev att 3-4 H&M-es fekete farmert használok el, mert olyan rossz a minőségük, hogy hamar kifakulnak, kinyúlnak meg ilyenek. Ugyanez a helyzet a pólókkal, ingekkel, stb.

Évente megyek kb a van graafba venni valamit, a 3-4 h&m farmer árából már veszek egy levi'st ami évekig bírja.

Ugyanez az ingekkel, pólóingekkel: h&mnek rossz az anyaga, a gombok is rosszak, szabás se az igazi, persze mindenkinek más. Nekem megéri egyszer venni jót, és nem többször rosszat. Apukám még 30 éve vett magának amerikában egy ralph lauren inget, rengetegszer hordta, és pár éve nekem adta, kérdeztem hogy mikor vette, mert olyan jól néz ki, erre mondta hogy 30 éve.. kicsit meglepődtem :D én is hordom es nagyon szeretem.


Ez persze nem azt jelenti hogy mindenből csak a legdrágábbat veszem meg, mert ott is vannak hülyeségek. Összevetem az ár-érték arányát az adott ruhának, márkának, és annak a függvényében döntök, hogy kell-e.


Szerintem amugy egyátalán nem magyar ember pénztácájához van igazítva ez a bolt, de meg lehet találni benne a jó dolgokat.


Azt hozzáteszem, hogy egyetemi hallgató vagyok, nyaranként dolgozom, onnan van pénzem, meg a szüleim támogatnak anyagilag.


Aki meg kiad egy kabatért 280 ezret, feltétlen hülye. Lehet hogy a leg csúcszuperebb hegymászó kabát, és erre gyűjtött egész évben, lehet hogy 1 milliót keres havonta, és vesz egy jó bőrdzsekit. De az is lehet hogy egy idióta, aki egy 10.000 forintos előállítású dzsekit vesz meg 280 ezerért, csak mert rajta van 50 logó, hogy mindenki lássa hogy honnan van.

2018. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozott barátnőm ilyen helyen. Sok ügyvéd, orvos, egyetemi tanár volt a törzsvásárlók között, és mindenféle vállalkozók, de nem valami illegális, hanem normális üzletek kitalálói, üzemeltetői, családi vállalkozások, mezőgazdasági vállalkozások tulajdonosai. És persze sok fiatal, akiket a szüleik támogatnak.

Nekem is fura, ha valaki ennyit kiad valamiért, mert lehet olcsóbban is tök jókat venni. Engem meg a márkák nem érdekelnek. Az csak egy logó. Ráadásul olyan gyakran jártak oda a visszatérő vásárlók, hogy nem is értem, hogy van szükségük ennyi ruhára, mert el sem használódik, ki se megy a divatból, amit vettek, még annyi idő alatt.

2018. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%

"Elképesztő és hogy embereke ezeket meg is veszik, potom egy havi fizetés."


Hát, aki fél milliót keres havonta, vagy még többet, az megteheti.


Irigy vagy? Tanulj, képezd magad és meggazdagszol. Sok szakma igen jövedelmező, pl. ügyvédek, orvosok, egyetemi - középiskolás tanárok, jogászok, vállalkozók, politikusok...stb.


A felső tízezer megteheti magának. Azért, mert te nem, azért nem kell őket leh..lyézni, mert csak magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Mindenkinek tudni kell, hogy hol a helye.

Én se vásárolok ilyen helyen, mert nincs rá pénzem. A gazdagoknak mások az igényeik.


A kérdés is butaság. Hát pénzből, könyörgöm. :D

2018. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, vannak olyan emberek akik végig tanulták, képezték a fiatalkorukat annak reményében hogy majd jó jövedelemmel fognak rendelkezni. Illetve vállalkozók, stb. Ha benne lennél ebben a témában tudnád hogy ezek nem nagy pénzek.
2018. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Persze mindenki vállalkozo. HA nem lenne alkalmazottak akkor vállalkozo sőt cég sem lehetne. De amugy kivűlről, ugyanugy néznek ki mint a 20 ezres kabát mondjuk, csakhát el kell költeni a pénzt, miért is támogatnák alapitványokat?

Mert nekem nagy az egom nekem kell eza 280 eres kabát mondjuk, igaz hogy a gyártási ára, 150 ezret sem ugri, de akkor is ettől lesz az ego, hát én ilyen cuccokba járok mert megtehetem.

Elképesztő.. New Yorker cuccok sem különbek, Ázsiában gyártják azokat is , mivel dolgoztam már ahol érkezik az áru kamionról kell lepakolni, tehát arra is rátesznek egy jó pár ezrest.

CSak ugy számitásba: Pl Smog póló megveszed 5 ezer forintért, ugyanazt a gyártótól külföldröl rendeled mindenféle adó meg egyebek nélkül. Kijön 1200-1500 forintra.

És ez igy vana drágább cuccoknál is. Hugo Boss stb, az a pulcsi is amit 55 ezerért árultak, be lehet szerezni 15 ezerért.

Csak én azt nem értem hogy miért vesznek drága cuccokat, nem tudják már mire költeni a pénzt? De ez már nem rám tartozik, mindenki arra költ amire akar, csak tényleg nem értem ezt az emberi egot felfogást..

Minél drágább cuccot vesz többnek érzi magát az ember?

2018. szept. 14. 18:48
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért van elég ember, aki meg tudja fizetni, bár nem ez az átlag. Én már párszor vásároltam a Van Graafban, időnként vannak hatalmas leértékelések, amikor jó minőségû márkás ruhákat sokkal olcsóbban lehet venni. Pl legutóbb egy 20 ezres pulcsit vettem 6 ezerért. De egyébként van pár dolog, ami alapból sem drágább, mint bármely más üzletben. Pl tök jó kardigánt és sálat vettem 7 ezerért, szoknyát 10ezerért. Alaposan körbe kell nézni, lehet találni viszonylag olcsó cuccokat is. Egyébként én sem adnék ki hatalmas összegeket egy-egy ruhadararabért, (jelenleg nem is tudnék), de ha megengedhetném magamnak, akkor sem. Már vettem pár drága dolgot, de nem tapasztaltam, hogy többet nyújtanának. Ugyanúgy kinövi/kihízza/kifogy belőle az ember, a sok mosásban ugyanúgy kifakul, meg én meg is unnám, ha évekig hordanám.
2018. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha mások drága ruhákat vesznek. Meg hát ugye kinek, mi a drága? Én 280 ezret nem adnék egy kabátért. Telne rá, de minek? Ez sem bírja tovább, mint az olcsóbb. Meg annyival nem szebb, jobb. Meg számomra értelmesebb dolgokra költöm inkább a pénzt. De azért a New Yorker szintű dolgokat sem szeretem. Inkább az arany középút.
2018. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted egy dollármilliárdosnak számít az, hogy egy kabát háromszázezer forint? Miért lenne hülye valaki, ha megteheti? Tény, hogy Magyarországra nem jellemző, de attól mert szar ország, még vannak itt is gazdagok.
2018. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!