Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi ruhadarab kell egy...

Mennyi ruhadarab kell egy férfinek?

Figyelt kérdés

Most a fehérneműket ne vegyük ide,se a zoknikat,meg a pizsamát.

Hány nadrág,póló,ing,pulóver,kabát az optimális szerintetek?



2018. okt. 3. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani... Aki olyan helyen dolgozik ahol kötelező az business casual, annak tele kell, hogy legyen a szekrénye elegáns ruhákkal. Aki szabadúszó és otthon dolgozik jobb, ha minél több kényelmes otthoni cuccai van, mert hamarabb elhasználódik egy szett. Stb stb.

És ott van még az egyéni ízlés, hogy ki miképpen viszonyuk adott darabokhoz.

Lehetetlen ezt megmondani.

2018. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ. Mit dolgozol, tanulsz-e, hány éves vagy, mi a stílusod?

De ha átlagolnom kell, és azt mondanám hogy legalább ennyi kell hogylegyen egy basic ruhatárhoz:

-2 farmer; egy fekete és kék

-2 vászonnadrág( chino) lehetőlek khaki és sötétkék/világoszürke (ezekhez megy a legtöbb minden)

-póló: attól függ. Mondjuk 6. Minél egyszerűbbek a pólóid annál jobb. Nem kell mindemfele random mintas, szoveges, nyomtatott polot venni mert komolytalan

-ing: 6. 1 fehér, 1 világoskék, 1 sötétkék, 1 szürke, és végül vagy 1 fekete, vagy2 laza mintás. De ez tényleg attol fugg hogy mit dolgozol es hol

-pulóver: 3: egy elegáns, egy kapucnis, egy sportos. De ha nem akarsz sportosat lehet 2 elegáns.

-kabát: legalább 2, de inkább 3: 1 vastag téli kabát, 1 átmeneti dzseki. De ha 3at akarsz, akkor tokeletes egy bordzseki ezek mellé.

2018. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*a

Auto correction...

2018. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

„Nem kell mindemfele random mintas, szoveges, nyomtatott polot venni mert komolytalan”


Látod kérdező? Jönnek az efféle kinyilatkoztatások. És ha valaki szereti a mintás pólókat? Neki sincs szüksége rájuk? Ugyan már...

2018. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mivel foglalkozol?

Sportolsz? Üzletet kötsz? Pincér vagy? Autószerelő?


Melós ruhából kell 3-5 darab, attól függően hogy mennyire leszel dzsuvás.

Aztán kell egy pár darab hétvégi kényelmes, pár darab buliszerelés...ez is attól függ mit szoktál csinálni.

2018. okt. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
62%

Nekem a munkahelyemen egyenruha van, amit ők adnak, tehát én így határoztam meg a saját alap ruhatáramat:

7 hosszú nadrág

7 rövidnadrág

7 póló

7 pulcsi

Minden cuccom olyan, ami kényelmes, de egyben vállalható a városban.

Pl a nadrágok farmerek, a pólók egy színűek (de különbözőek), a pulcsi is szolidak mégis jól néznek ki.

Szerintem ez a kiindulási alap, és ez bővíthető egyéniség, munkahely és hobbi, stílus szerint.

Ha nem jársz buliba, felesleges a bulis szett. Nekem nincs.

Ha sportolsz valamit, akkor ahhoz edzőruha, nekem van erre egy mackó nadrágom, egy edző rövidnadrágom meg egy atlétám, mert én szabadtestúllyal edzek de nem minden nap.

A munkahelyeden is sok múlik, én pl ha olyan helyen dolgoznék ahol ing kell, lehet lenne több ingem és kevesebb pólóm. Ha festő lennék, kéne olyan ruha is, de itthon indokolatlan a,, játszó ruha'', úgysem fetrengek a földön.

Tehát fent írtam szerintem mi az alap, s ezt színezhetjük egyéb személyes darabokkal. Pl előadóktól vett felsőkkel, márkás darabokkal, vagy akár egy-egy épp divatban lévő darabbal, vagy konkrét stílusok közül is válogathatunk, amennyiben passzol hozzánk és a személyiségünkhöz (hip-hop, rock, punk, neogót, hippi,...)

De szerintem az optimális a 7-7/7-7. Minden napra egy.

Ja a kabátot majd elfelejtettem. Szerintem kell egy őszi meg egy téli. Kész. Tehát egy kevésbé vastag de vízálló meg egy vastag és vízálló.

2018. okt. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van ugyan egy csomó ruhám, de általában mindig ugyanazokat hordom, a többsége csak feleslegesen van a szekrényben.

Nagy darab vagyok, egy csomó gönc nem áll jól rajtam, vagy kihíztam, vagy lötyög rajtam, vagy nem szeretem különösképpen.

Attól is függ, mennyiszer mosol, ha hétvégén, akkor alsónemű fél tucat minimum, de zokniból nem túl jó a sok, pláne ha nem egyforma, mert akkor nehéz összeválogatni, egy csomó időt vesz mindig el a párosítás.

Volt amikor mindenhová zakóban nyakkendővel kellett mennem, pedig szeretem az egyszerű pólós, farmeros viseletet.

Mivel pár évet meg külföldön töltöttem, ahol a 'hátamon volt a házam', megtanultam a legszükségesebb holmikat használni, ha ilyen terved van, akkor ne vidd túlzásba a bepakolást, később olcsón vehetsz magadnak mindenféle holmit odakint is, ahogy pénzed lesz, a lényeg, hogy ne legyen macerás a költözés, pótolni, bővíteni mindent lehet.

Nekem a szekrényekben azok vannak, amiket nem hordok, amiket meg igen, azok többnyire a kezem ügyében vannak, fogason, egy előszobaszekrényben, vagy a mosás, szárítás fázisában.

Tőled függ, mennyire szereted váltogatni a cuccaid.

2018. okt. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nekem 8 nadrag 3melegito

Rengeteg polo vagy 7-8pulcsi meg vagy 10ing így összeszàmolva 22fiu

2018. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Nekem személy szerint rengeteg, mert imádok változatosan öltözködni. Én azt mondanám, hogy a nagyon minimum, amivel még lehet igényesen öltözni, az mindenből legalább 1-2 váltás. Pólóból, ingből talán több, legalább 3-4 váltás. De az ég óvjon attól, hogy csak annyi ruhám legyen! :D 20/f
2018. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
utolsó válaszolóval értek egyet, minél több van, annál jobb. Változatosan kell öltözni, nem lehet ugyanabban menni mindig bulizni is, csajozni is meg minden.
2018. okt. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!