Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ennek mi lehet az oka?

Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Aki szép puha a bőre,finomak a mozdulatai,ízlésesek esztétikusak a ruhái.Általába a hanglejtése,beszéde is finomabb,hanguk szép.Kedvesebbek,többségük nem durva.Míg a csúnyácska embereknél ezeknek pont az ellenkezőjét figyeltem meg.Pl általába azok voltak velem gonoszak az életbe akik rondák voltak a szép kinézetüek többnyire kedvesek voltak.Innen ered a mesékben is ez a felállás?Esküszöm nem hazudok de akárhány helyes férfit vagy nőt látok az utcán mind szépen vannak öltözve,meglátok egy bányarémet annak meg már a ruhájára is rossz ránézni.Pedig nem pénzfüggő olcsón is megkaphatsz egy gyönyörű ruhát és drágán is egy rondát.Nem akarom őket bántani de mintha beléjük lenne kódolva hogy ők nem vehetnek mindenből a legszebbet.Miért ne tehetnéjék,miért nem mernek csinosak lenni?Ezt sosem bírom megérteni.Tudom hogy nehéz nekik de ne úgy fogják fel hogy mindegy mit veszek fel akkor sem leszek szép.Sok szép ember rá sem szorulna a szép ruhákra mert ők még egy kitágult göncben is szépek,mert szép az arcuk.Akiknek meg pont kéne(sajnos)azok meg nem... értitek.Tudom hogy van aki szegény olyan csúfnak születik hogy na és a szép dolgoktól se lesznek szebbek de nem muszáj lenne így felfogniuk,mert egyébként ha nagyon kedvesek és odaadóak még nagy megbecsülésben is lehet részük annak ellenére hogy sokan itélkezőek velük.Persze nekem mindegy de annyira sajnálom őket és remélem ezzel a tanáccsal segíthettem hogy tudják ők is értékesek lehetnek.
2018. okt. 7. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így van.

Amúgy is ki dönti el hogy ki szép és ki nem az? Mert a te megitélésed mások szépségéről csak egy szubjektív dolog. Nem szabadna ezt teljes valóságként elkönyvelni.

Másrészről miértt itélsz meg valakit csak a külseje alapján?


Most elmondom az én példámat hátha valami átjön belőle.

Én nem vagyok szép, de tényleg nem. De ezen sikerült már az évek során túltennem magamat. A magam mércéjével mérve szépen öltözködöm. Sohasem követtem a divatot. Ha meglátnál lehet, hogy szörnyülködnél mert eléggé extrém a külsőm (sötét gothic ruhák, piercingek, bakancsok stb) de én így érzem jól magamat. Idegenek véleményére meg nem nagyon adok.

Másrészről van olyan nap amikor én sem a legszebb csipkeruháimban flangálok a városban. Bocsi de nem nagyon fogok más emberek véleménye miatt nem praktikusan, az adott napi teendőimnek megfelelően öltözni.


Az izlés meg teljesen szubjektív. Mindenkinek más tetszik. Ezt el kénne tudni fogadni.

Amúgy egy szép ember is lehet igénytelen csak nekik ez valamilyen szinten elvan nézve. A szépséghez az ember egy csomó jó tulajdonságot társít, amik nem feltétlenül igazak, de ez így van pszichológiailag belénk kódolva.


Ja és nem csak egy szép ruha de pl egy jó kisugárzás is sokat tud dobni az emberen.

2018. okt. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy senki nem fog hinni nekem pedig én eddig ahàny embert làttam mindegyiknél ez volt a jellemző.Akinek szép volt az arca az mind kellemesebb látszatot keltett,összvissz jobban néztek ki.Tulajdonságra sem durvák általàba ők a finom emberek nem tudom miért nem látja azt senki amit én dehát mindegy én tudom és kész.
2018. okt. 8. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:

A csunya embereket tobbet bantjak, a szepek meg eleve tobb pozitiv visszajelzest kapnak ezert johiszemubbek. A "puha boru" embereknek tobb az onbizalma, egy pattanasos heges arcu ember ugy van vele, hogy neki mar mindegy milyen ruhat vesz fel, ugyse lesz szep vagy apolt kinezetu (ez persze nem igaz de sokan azt hiszik).

De igazabol en azt tapasztalom, hogy manapsag mar a kicsit is helyes arcu embereknek is tul sok onbizalmuk van,bekepzeltek,hiuak.


Amugy helyesen ugy kell irni hogy "általábaN" , "életbeN".

2018. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát a csúnyák bántják inkább a szépeket.
2018. okt. 9. 03:28
 5/8 A kérdező kommentje:
A csúnyák bántják inkább a szépeket.
2018. okt. 9. 03:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Engem szinte mindig a "szép" emberek bántottak és néztek le. De ez amúgy annyira nem jelent semmit sem

Szerintem nem a kinézettől függ valaki jelleme.

Amúgy az igaz, hogy a "szép" emberek sokszor nagyon elvannak szálva maguktól.

pedig felesleges.

A szépség annyira relatív. Ráadásul nagyon múlandó.

Felesleges ezzel kérkedni.



Amúgy meg minek írtad ki a kérdést ha amúgy is mindent jobban tudsz?

Mire vártál? Hogy majd egyetértően bólogatunk és majd olyan válaszok jönnek amiben mi is savazzuk a "kevésbé szép" embereket?

2018. okt. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem senki nem mondja meg hogy milyen kérdést írjak ki.ennyi
2018. okt. 9. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:

De ha úgyis mindent jobban tudsz akkor felesleges bármilyen választ írni neked.


Azért linkelhetnél képet az általad szép emberekről

Kiváncsi vagyok ki számít neked szépnek.

2018. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!