Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti a kisebb vagy a nagyobb...

Ti a kisebb vagy a nagyobb ruha üzleteket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy már csomó helyen kisebb, "butikszerű" ruházati üzletek vannak a viszonylag nagyobb vagy népszerűbb márkákból is (pl. Orsay, Bershka, Tally Weijl stb., tehát nem az ilyen drágább, márkás vagy elitebb üzletekre gondolok, hanem elterjedtebbekre, hétköznapibbakra). Én ezt speciel nagyon nem szeretem és világ életemben kerültem az ilyen pici üzleteket, de már nem nagyon tudom. Nem is azzal van a gondom, hogy kicsi a hely vagy kisebb a választék, hanem inkább az eladók zavarnak. Végig figyelnek, rögtön odajönnek, segíteni akarnak, kérdezgetnek, megmondják a véleményüket a ruháról, tanácsokat akarnak adni stb. Én értem, hogy ez a munkájuk és ez a feladatuk, nem is haragszom rájuk emiatt, viszont én ezt nagyon nem szeretem és inkább zavar, kellemetlenül érzem magam. Sokkal jobban szeretem, ha bemegyek egy üzletbe és nem támadnak le rögtön az eladók, hanem szabadon végigjárhatom az üzletet, körülnézhetek, válogathatok és szépen nyugiban eldönhetem, hogy mi tetszik és mi nem tetszik, anélkül, hogy magyarázkodnék és megbeszélném egy tök idegen emberrel.
2018. okt. 31. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte csak nagyobb üzletekbe szoktam menni. Néha megyek kisebb boltokba is, de ott sokszor kényelmetlenül érzem magam.


Igen, az eladóknak ez a feladatuk, meg evvel nekem sincs bajom, csak engem is zavar ha ott néznek, meg ha le se lehet vakarni őket az emberről.


Egyébként én nem csak ruha üzleteknél vagyok így. Legyen akár egy sima élelmiszerbolt, vagy bármi, pont így érzek.

2018. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nagyobbakat, szintén az eladók miatt. De nem csak ruhából, másféle üzletből is. Idegesít ahogy ott néznek, aztán ha nem veszek semmit akkor pofákat vágnak.
2018. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlók a tapasztalataim a kisebb boltokkal.

Vidéken élek, és az itteni plázában a legtöbb ruhaüzlet, ahol vásárolni szoktam (Orsay, Tally), kicsi - már csak a helyhiány miatt is.

Amikor tehetem, inkább egy pesti plázában vásárolok. Valahogy sokkal nagyobb szabadságot érzek ott: Mindenki csinálja a maga dolgát, ha szükségem van segítségre, akkor oda tudok menni az eladókhoz, de itt szó szerint még akkor is letámadják az embert, ha szimplán csak nézelődni megyek be, és határozottan közlöm a testtartásommal, hogy tudom, hol járok mit akarok, és mit csinálok - de ez pl. egy könyvesboltnál is így van.

Egyik ismerősömet konkrétan kizavarták egy üzletből csak azért, mert nézelődött, és nem voltak vásárlási szándékai. Azért ez pofátlanság.

Az esetek nagy részében nem is vásárláson van a hangsúly, hanem nézelődök, inspirálódok.

2018. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen okok miatt szeretem a H&M és hasonló üzleteket. Eladók maximum pakolasznak és kasszaznak, hála égnek senki nem kérdez semmit.
2018. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előző válaszolókhoz, nekem is ez a tapasztalatom a kisebb üzletekkel.
2018. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kis ruhaboltom van és pont amiatt, mert én is úgy érzek ha bemegyek más kis üzletbe, mint ti, igyekszem nem a vásárló idegeire menni. Vagy pakolgatok vagy bújok egy könyvet, esetleg mobilt. Ha valaki akar valamit úgy is közli vagy lehet érezni rajta, el kezd beszélgetni vagy valami. Egyébként nem is hittem volna, mert magamból indulok ki de annyi ember unatkozik és direkt az ilyen üzleteket keresi és bejön "boldogítani"... 😃 na szóval, van ilyen is.
2018. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
egyetértek az előttem szólókkal. kisebb boltba csak akkor megyek, ha nagyon muszáj.
2018. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!