Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nem tudok rendesen kibontakozn...

Nem tudok rendesen kibontakozni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem is tudom ez melyik kategóriába illik, lehet hogy a családi kapcsolatok témába, de ezt a kategóriát közelebbnek érzem a témához.


Szóval az a gondom, hogy egyszerűen nem tudok kibontakozni. Sem öltözködésben, sem hajstílusban. A családom igazából nem szól bele különösebben az előbb leírtakban, és nem tiltanak meg semmit ezekkel kapcsolatban egy bizonyos normális határig (hogy ez kinek mit jelent relatív). És persze megengednék a haj stílust és "ruhatárat" amit szeretnék, de azért ha nem felel meg az ő izlésüknek nem az, hogy megtiltják, de sokszor úgymond "beszólnak" többször is, hogy jobban állt a váll alá erő haj helyett a mell alá erő meg ilyesmi. És rosszul esik. És a ruháknál is ez van. Sokszor látom az arcukon a nem tetszést de azért megveszik. (amúgy olyan stílusú ruhákat szeretek mint például a kantáros farmer, csíkos rövidujju pólók, nagy, bő pólók. És a vállig erő haj vagy éppen csak felé érő a szerelmem 😂).

És ma belegondoltam abba, hogy ha egyedül élnék (ha már egyetemre járnék és egyedül laknék pl.) de még az később van, még középsulis vagyok, akkor simán megvenném a ruhákat amik tetszenek és levágnám a hajam. De mondjuk ha barátokkal mennék akkor is szívesebben. De szüleimmel egyszerűen nem merem,nem tudok kibontakozni ilyen téren.. Nagyon zavaró mert nem lehetek önmagam.


Mit tehetnék ellene? Esetleg valami ötlet? Beszéljek velük erről? Menjek inkább többször barátokkal vásárolni?



2018. nov. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
válassz magadnak stílust és aszerint kezdj öltözködni, ne foglalkozz mások véleményével, mert így tényleg sose fogsz tudni kibontakozni
2018. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Coco Chanel is mondta " A divat változik a stílus örök" alakíts ki egy neked tetsző stílust ami jól néz ki. Én nem is vagyok hajlandó semmilyen divatot sem követni mert van egy jó stílusom.
2018. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Fu de nagy problema...

Nem azert, de egy kozelebbi barat is megmondja ha rosszul all a haj vagy ruha vagy h melyik all jobban...A jovendobeli pasidnak is lesz velemenye.

De beszelj veluk errol. Es kozepiskolasan mar regen jarhatnal egyedul v baratokkal vasarolni.

2018. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet az, hogy beszélj velük, mert egyelőre úgy fest, hogy cselekvés részről nem ellenkeznek, csak az arckifejezésüket értelmezed valahogy. Ez egy jó kezdet, ennél sokkal rosszabb is lehetne a szitu, ha megmondják, hogy amíg az ő kenyerüket eszed, addig úgy nézel ki, ahogy (szerintük) illik, legyen az akár múlt századi pórnépi viselet is.:)

A kommunikációt ne úgy kezdd, hogy látod, hogy ellentétes az ízlésetek vagy hasonló, szóval ne legyen benne olyan, hogy Te megmondod, hogy ők mit gondolnak vagy netalántán minősíted az ízlésüket. Az érzéseidről beszélj nekik, abba nem lehet belekötni és kellő érzelmi intelligenciával nem is lehet támadásnak venni azt, hogy a másik hogyan érez... Lehet, hogy ha elmondod nekik, hogy ez milyen problémát okoz Neked, hogy pl. úgy érzed, nem tudsz megfelelni nekik az ízléseddel, pedig Te ezekben a ruhákban érzed jól magad és ez a haj tetszik, akkor legközelebb ügyelni fognak arra, hogy ne fejezzenek ki semmit az arcukon. :) Csak vizsgáld meg, milyen érzéseket kelt, amikor ilyeneket látsz, hallasz tőlük és azokról beszélj.

Ha amúgy megveszik Neked, amit kívánsz, úgy nyilván a saját ízlésük erőltetésénél fontosabb, hogy Te jól érezd magad (csak valószínűleg nem veszik észre saját nonverbális üzeneteiket), akkor csak nyitottak arra, hogy az érzéseidet is meghallgassák...

(Zárójelben jegyzem meg, hogy tisztességtelenebb eszközökkel - pl. hamis retorika - manipulálhatók is lehetnek, ha érzékenyek az önbecsülésükben - mondjuk ha úgy vezetsz fel valamit, hogy "sajnálom, hogy nem tudok megfelelni nektek/nem tudtok elfogadni", de ez egy kétélű kard, mert a kijelentésed könnyen igazságnak fogadja el a tudatalattid és kialakíthat egy önértékelési problémát, szóval ezt nem javaslom, ráadásul lehet, hogy nem is az van az arckifejezésük mögött, amit gondolsz; vagy messzebb menve nem is Rólad szól ez, hanem inkább róluk, ahogy ez úgy általában lenni szokott, csak ilyenkor még érthetően nehéz függetleníteni magad a családtagok kettyenéseitől.)

A másik kiút, hogy nem csak külsőségekben, hanem belső értékekben találod meg Önmagad, áttolva az egész problémát szellemi szintre, de amíg van megoldás ezen kívül is, addig ez várhat. :)

2018. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kedves 3. válaszoló. Én nem mondtam azt, hogy ez hű de nagy probléma. Csak nem érzem azt, hogy ki tudnék bontakozni. Azért nem járok sokag barátokkal vásárolni, mert a városban, ahol lakom, nincsenek plázák meg centerek mint Pesten,Debrecenben, Szolnokon, vagy esetleg Egerben.. Sajnos. Persze ezt te sem tudhattad.

Kedves negyedik válaszoló. Köszönöm szépen a hosszan kifejtett választ :) Sokat segített. De úgy érzem esett egy kis félreértés. Nem a szüleim hibáztatom, persze tudom lehetne rosszabb is, hiszen megveszik a ruhákat igen. Inkább magamban keresem a hibát, az önbizalmam, mivel nem vagyok túl szép lány (persze ez relatív). És a szüleim ezt tudják, de mégis húzzák a szájukat és kritizálják azokat a hajakat amik nekem tetszenek. Jelenleg az éppen váll fölé érő.

2018. nov. 3. 23:35
 6/9 A kérdező kommentje:
*Az önbizalmam elég alacsony (ez lemaradt)
2018. nov. 3. 23:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesznek olyanok akik megmondjak neked mi áll jól mi nem ami a saját véleményük.

Most a családod, de majd ha a pasiddal fogsz élni akkor ő, vagy anyosod, vagy a szókimondó barátnőd... kollégák stb.

Ettől vonatkoztass el és vedd meg ami neked tetszik. Szerintem a vállig erő haj tok jó, semmi extravagancia nincs benne, ami miatt gondolkodni kellene rajta.

2018. nov. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Online is vasarolhatsz baratokkal, csomoszor van ingyenes kiszallitas es programnak is jo trendi cuccokat nezegetni. Vagy csinalj listat a neked tetszo kiegeszitokbol, ruhakbol, szerintem a szuleid orulnenek ha tudnak h pontosan mi tetszik es nem kene gorcsolniuk h mit vegyenek karacsonyra, sznapra.

Amugy meg sztem senkinek a kibontakozasa nem mulhat 10cm hajhosszon vagy egy par csikos polon...

2018. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó azokat csak példának hoztam fel, nem fogom sorolgatni, hogy miket szeretnék felvenni. Próbáltam félreérthetetlenül írni, annak is tudatában vagyok hogy lehetne rosszabb is. De akkor ezt a kevésbé rossz helyzetet meg hagyjam így? És igenis úgy érzem, a leírtakon múlik, hogy ÉN ki tudok-e bontakozni :) köszönöm a választ
2018. nov. 4. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!