Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kosztümöt fogok hordani, mik...

Kosztümöt fogok hordani, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Ezentúl minden nap kosztüm lesz rajtam. Fehér blúz, fekete blézer, szoknya vagy nadrág és csini cipő.

Nem kötelez rá senki, egyszerűen én szeretnék így öltözni, mert tetszik nekem, szerintem jól néz ki, és bár nem a legkényelmesebb, de nem zavar. A fekete-fehér tetszik a legjobban, így színben szeretnék ennél maradni.

A kérdésem lényege az lenne, hogy szeretnék mindenféle véleményt olvasni.

Lányoktól:

-Akik önszántukból hordanak kosztümöt ritkán vagy gyakrabban, miért szeretitek? Miért viselitek?

-Akik kötelező jelleggel viselnek kosztümöt szeretik-e?

-Akik egyáltalán nem viselik, miért nem?

Minden lányhoz: Mik a tapasztalataitok a külvilágból, mikor kosztümben vagytok, milyen megjegyzéseket, dicséreteket kaptok? Miért szeretitek/nem szeretitek hordani? Mennyi idő általában a készülődés, ha már megszokta az ember.


Fiúktól:

- Akiknek tetszenek a lányokon ezek a ruhák, miért szeretitek? Örültök, ha egy lányt így láttok, ha egy lány ismerősötök hordja mellettetek, esetleg barátnőtök?

- Akiknek nem tetszenek, miért nem? Mi taszít benne? Szerintetek miért nem szép?


Köszi nektek!

19/L



2018. nov. 5. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem tetszik ha egy lány így öltözik egyszerűen azért mert már pár éve ez van, hogy az elegánsabban öltöző lányok stílusa tetszik, szebben mondjuk a sportosabb stílussal szemben. A fekete fehér kombináció is tetszik alapból. Meg szerintem egy szoknya az esetek 80-90% ban csinosabb mint egy nadrág :D


Még egy dolog bár nem szeretnék általánosítani, de nekem eddig úgy tűnt, hogy általában akik az elegánsabb stílust képviselik azoknak sokszor a személyiségük is kifinomultabb, szimpatikusabb számomra.


23/F

2018. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

A kosztüm szerintem egy iszonyatosan lejárt régi divat.

37 éves nö vagyok. Valamikor réges régen ez volt az elegáns öltözet alapja. Ma már max egy egy része, egy szoknya vagy blézer, de a tipikus kosztüm már nem divat.

Elegáns öltözetnek nönél ezer lehetösége van.

2018. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TappancsMancs ***** válasza:
85%
Régi divat? Az üzleti életben és irodai munkaköröknél ma is ez van és nyugaton is. Az igaz, hogy a hétköznapi életben ritkán viselik, mondjuk közértbe nem ebben szalad le senki. Amúgy teljesen mai.
2018. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Én egyáltalán nem hordok kosztümöt. Egyrészt egyáltalán nem tetszik ez a stílus, másrészt kényelmetlennek tartom. Magassarkút ugyanilyen okokból nem hordok. Szerencsére olyan helyen dolgozom, ahol nincs dresscode, így abban járok be, amiben akarok.
2018. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem tetszik, csak annak is megvan a helye, hogy milyen alkalomra, hova veszed fel.

19 éves vagy, nem tudom, hogy hova akarod felvenni, mert ha valami olyan helyen dolgozol, ahová elegánsabban kell kinézni, akkor OK, de ha te vagy a Fornetti árus, akkor csak nevetségessé tennéd magad.

Fiú vagyok

2018. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Minden fekete? Kit temetünk? Unalmas lesz egy idő után.
2018. nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
46%

Nos, a kosztüm nemhogy divat, de egy szinten felül az alapöltözet.


Igen, viselni szoktam, azt is, mert elvárás. És szeretem is. Mai, modern darabokat hordok, nem poliészter fast fashiont.

2018. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia :)

Szeretnék “benfentesként” annyit mondani, hogy hétköznapra nem illik a fekete, inkább a kék, a bézs, a szürke. A cipő mindig barna, bézs, kék legyen, fekete kosztüm és cipő kizárólag alkalmi viselet. De ez már egy haladó szint :)

2018. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Én lány vagyok (23), de csak egy kérdésre tudok válaszolni mert soha nem hordok kosztümöt :D Azért nem, mert egyáltalán nem tetszik, szerintem annyira nem fiatalos, és úgyis ráérek még így öltözni, ha majd akarok, bár nem hiszem hogy valaha is nagyon tetszeni fog. Most ilyen a stílusom: [link]

[link] szóval nagyon távol áll a kosztümtől :D Persze ha neked tetszik és ebben érzed jól magad, akkor ne foglalkozz mások véleményével, és kísérletezz.

2018. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

42 éves nő vagyok, nincs is kosztümöm (anno kellett szalagavatóra, aztán diplomaosztóra is vettem, de sosem használtam többé). Miért? Mert számomra a nekem is megfelelő , elegáns öltözet egy koponyás fekete póló egy fekete nadrággal és acélbetétes bakanccsal. Nem vagyok egy nőies fajta, de természetesen van, akihez remekül passzol valami más stílus, akár még a kosztüm is, bár az nekem olyan felnőttes, merevebb, régibb dolog... Attól még lehet jó adott esetben, persze s ha neked ez kell, hordd ezt. Én egy ponton szeretnék majd steampunkot vagy goth fűzőt hordani :D De van egy eléggé punkos nadrágom is, amibe remélhetőleg belefogyok 50-es éveim előtt...


Kosztümben nem is tudnék menni sehova, mindig a párommal járok mindenhova és így is túl szoktam öltözni egy kicsit (van elegánsabb ruhája, de azt nem veszi fel minden évben). Neki sincs öltönye egy darab sem, de nincs is szüksége rá. Apropó öltöny, na az más, mint a kosztüm, egyrészt fontosabb, többször kell, másrészt sok férfinak remekül áll egy jó öltöny :) A nőknél a kosztüm szokatlanabb, hivatalosabb, ezeket már írtam.

2018. nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!