Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miben kell menni vizsgázni...

Miben kell menni vizsgázni (egyetem)?

Figyelt kérdés
Csak írásbeli vizsgáim lesznek. Én nem gondoltam, hogy ki kellene öltözni vagy bármi ilyesmi, de valaki pedig most elmegy “ünneplős”, fekete-fehér cuccokat venni, mert biztosan az kell... Miben szokás vizsgázni?
2019. jan. 1. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha tudod az anyagot, akkor mindegy, miben mész. Ha nem tudod, akkor kihívó ruhában menj, de ez a módszer nem minden tanárnál működik.
2019. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor úgy kérdezem, hogy szimpla hétköznapi ruhában szokás (pl. farmer+pulcsi) vagy csinosabban (pl. szebb nadrág+blúz)?
2019. jan. 1. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jogi karon ünneplőben szokás, írásbelire is.
2019. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Metionin ***** válasza:
100%
Írásbelire tökmindegy. Mi csak szóbelire öltöztünk elegánsba de az is ilyen csinosabb nadrág meg blúz. De szakfüggő is, pl. nálunk a jogászok simán órára is beültek öltönyben meg kiskosztümben, ők biztosan vizsgára is kikészítették magukat.
2019. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem- és tanszékfüggő. Én az infókaron az elején az első évnyitóra meg a diplomaosztóra öltöztem ki. Vizsgára sosem.
2019. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a jogi karon is szimpla ruha az írásbeli, elegáns a szóbeli. A jogászok természetesen más kategóriában léteznek mindenhol 😅
2019. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Egyetem válogatja. Van ahol szokás kiöltözni, van ahol egyenruha van, van, ahol sima utcai viseletben jelennek meg vizsgán.


Szerintem illik megadni annyi tiszteletet, hogy nem melegítőben mész el vizsgázni, hanem kb. annyira kiöltözve, ahogyan egy állásinterjún is megjelennél.


Egy vizsga nem cravate noire, a fekete-fehér igen komoly túlöltözés.

2019. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

nálunk egyáltalán nem kellett kiöltözni, hát írásbeli. volt aki szóbelire se tette, én oda azért úgy gondoltam hogy egy inget fel tudok venni.

corvinuson tanulok, ott a gazdasági karon senki se öltözik ki vizsgákra, pont hogy kényelmesen megy mindenki, pólóban, összefogott hajjal, farmerban, lazán.

2019. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk írásbelire nem szokás kiöltözni de páran akkor is elegánsan jönnek. Szóbelire pedig kötelező, meg kell adni a tiszteletet.
2019. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Írásbelire mindegy. Én szóbelire sem mentem soha kifejezetten fekete fehérben. Csinosan, ruhában, blúzban, de nem éreztem szükségét a klasszikus ünneplőnek.


A jogi kar szerintem mindenhol egy csodabogár, ott hétköznap is rendre látom a magassarkús kiskosztümös lányokat és zakós-inges férfiakat.

2019. jan. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!