Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a helyes melltartó méretezés?

Mi a helyes melltartó méretezés?

Figyelt kérdés
Már jó ideje hordok melltartót, de még mindig nem tudom mi az ami valójában az én méretem!A mellem átlagosnak mondhatom, viszont a hátamon nem sok melltartó kapcsa ér össze. Így mindig plusz kapcsokat veszek de x mosás után már kuka is melltartó mert a túlfeszítéstől eldeformálódik. Szeretnék igazán helyes méretet hordani de nem tudom egyszerűen, hogy mi az a melltartó fajta aminek hosszú-hosszabb a háta ami körbeéri a széles hátam! Nem szeretnél olyat ami nagyon vastag pántos! Segítsetek légyszi!

2019. jan. 21. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mérd meg a melled alatti körméretedet, figyelve arra, hogy egyenes legyen a mérőzalag, és viszonylag szorosan tartsd. Aztán mérd le a melleid körméretét, a legszélesebb ponton, és szintén figyelj arra, hogy teljesen vízszintesen tartsd a szalagot, de itt ne legyen túl szoros. Ha ezt a két adatot leírod, kiszámolom neked a méretedet.
2019. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A melltartó méretét úgy kell meghatározni, hogy a mell alatt körbeméred magad, és ez adja a melltartó számát.

A kosárméretet meg úgy tudod kiszámolni, hogy a mell legbövebb részét méred körbe, és ebböl adódik a kosár jelzése: A/B/C stb.

Eddig túl kis méretet vettél, ha a pánt nem ér körbe. Nagyobb szám és esetleg kisebb kosárméret kell.

Elég sok táblázatot találsz a neten, melltartó méretre keress rá.

2019. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Segítség a méréshez: [link]
2019. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A link nagyon jó, ha megnyitod az oldalt, ott meg is tudod nézni, mekkora melltartóra van szükseged.
2019. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha a mostaninál eggyel nagyobb hátút veszel, akkor eggyel kisebb kosarút kell választanod, hogy jó legyen.


Pl ha most 75B-s melltartód van, ami hátban kicsi, akkor a 80A-nak a kosár része ugyanakkora, de a háta bővebb.

2019. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem stimmel - mi van, ha két vagy három mérettel kellene bövebb??? Akkor minuszos kosár kell neki???
2019. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

5ös jó nagy baromságot írsz... Ha B-s melle van de széles háta, akkor ugyanúgy B-s kosár kell csak szélesebb pántút kell vennie. Az A-ból kibuggyanna a cicije...


Kérdező: googlbe beírod hogy mellméter kiszámítása, de az előttem szólók már segítettek ebben. Nézd meg több táblázatban is hogy mekkora melltartó kell (leírásod alapján a számokat kell figyelembe venned és abból nagyobbat venni) De próbálj több fazonú melltartót, próbálj akár 3-at 4et ugyanabból a fajtából, hol a kosár hol a szám változzon, mert a melltartó fazonától is függ hogy mekkora kell, nem szentírás hogy mindenből a 75B a jó. Nekem pl van 75Ds melltartóm, de más fajtából meg kellett a 80Ds mert az ért körbe kényelmesen. Az sem mindegy hogy szivacsos vagy sima melltartó. Mert pl én nem vehetek olyat se amiben pici szivacs van, mert hiába 75D kiesik a cickóm, a 80Dbe meg csúnyán áll. Megkell találnod a te mellformádhoz való fazont

2019. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem miért kell lepontozni amikor hasznos választ adtam😡
2019. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!