Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Combzokni vagy combcsizma?

Combzokni vagy combcsizma?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek az olyan outfitek, ahol combcsizmát avgy combzoknit visel egy lány szoknyával. Mit ajánlanátok, ha combzoknit/csizmát vennék? Melyiknek mi az előnye/hátránya szerintetek?

Szerintetek melyik szebb/praktikusabb/jobban kombinálható?



2019. jan. 26. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a combzokni jobban tetszik egy lányon. Olcsóbb is beszerezni, én azt ajánlanám.
2019. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy csomó combzoknim van és szerintem sokkal szebb és praktikusabb, mint egy combcsizi.
2019. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem igazán összevethetőek, mert bár a vizuális hatásuk hasonló, egyik sem pótolja maradéktalanul a másikat. Habár én határozottan combcsizma hívő vagyok és abból van rengeteg darabom, de ez valójában eléggé szubjektív, hogy valakinek melyik a praktikusabb vagy szebb, ráadásul ez a kérdés még erősen öltözékfüggő is.

Van combzoknim is, de ahhoz még választani kell egy hozzáillő lábbelit (célszerűen leginkább bokacsizmát, ha elegáns akarok maradni, mert a bakancs vagy sportcipő és combzokni kombó számomra nem opció), úgyhogy a kombinálhatósága max. abban merül ki, hogy variálhatjuk a boka alatti "cipőrészt" a boka feletti "harisnya" résszel, plusz játszhatunk bizonyos határokon belül a színekkel és mintákkal, de az anyagokkal már nem igazán.

Egy combcsizma anyaga azonban elég tág határok között mozoghat (az most mindegy, hogy itthon leragadtak a velúrutánzatnál és a műbőrnél és a színválaszték is eléggé szegényes), viszont combcsizmából is léteznek különféle szárbőségű, hosszúságú, színvilágú és fazonú típusok, számtalan díszítési és záródási formával, úgyhogy még mindig azt mondom, hogy egy combcsizma sokkal nagyobb variációs lehetőséggel bír és izgalmasabb módokon hangolható össze a ruháddal és ily módon sokkal jobban "öltöztet", mint egy többnyire pamutból készült combzokni, ami csupán kiegészítője marad a szettednek.

De mint mondtam, ezt embere válogatja, mert nem mindenkinek áll jól a térd fölé érő csizma, hiszen a lábszárat erősen kihangsúlyozza, sőt, azt helyezi a középpontba, de egy combcsizma ugyanakkor képes jótékonyan elrejteni a kevésbé tökéletes alakú lábak hibáit, míg a zokni erre nem képes, különösen ha pl. a térd formája vagy vastagsága miatt akad takargatni való.

Egy combcsizma mindig dekoratív, figyelemfelkeltő és modelltől függően kifejezetten exkluzív is lehet, viszont a combzokni erre a bravúrra sosem lesz képes. A csizma lényegesen melegebb, habár kétségtelen, hogy ez anyagtól és bélés típustól is függ, de határozottan kellemesebb viselet télen, sőt latyakosabb időben való használat után is sokkal könnyebben tisztítható. Hosszítja, formálja a lábakat, amit pedig különféle profi combcsizma szabásokkal lehet elérni, amit a zokni szintén nem teljesít.

A combzokni előnyére talán még az írható, hogy az pl. egy házibuliban vagy vendégségben (a cipőktől megszabadulva) is hozza a lábhangsúlyozó hatását, akár egy combfix, míg a combcsizma levételével rögtön elveszik az a varázs, ami a lábunkat addig előtérbe helyezte. Számít tehát még az is, hogy hová szeretnéd felvenni és mit szeretnél elérni a lábtuninggal.

Számomra mindig is a combcsizma marad a praktikusabb viselet, de senkit sem akarok rábeszélni, csak a kategorikus kijelentésekkel nem értek egyet, miszerint az egyik vagy a másik lenne a szebb, hiszen mindkettőből léteznek igénytelen és gyönyörű változatok is, a lényeg, hogy tudj öltözködni egy combcsizmához, mert sokan azzal rontják el, hogy mellé más kihívó ruhadarabot is felvesznek és attól válhat az egész összkép közönségessé. Soha nem a combcsizmával van tehát a baj, hanem az ízléssel. :)

2019. jan. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as: van, aki a kettőt egyszerre hordja: combzoknit vesz fel, az utcára pedig combcsizmát húz rá.. Szerintem ez szuper ötlet, így az utcán sem fázik, házba érve levéve a csizmát megmarad a combzokninak köszönhetően az optikai hatás.

Pl: [link]

2019. jan. 31. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es: Persze, nyilván ez a legideálisabb kompromisszumos megoldás, én csupán az eredeti kérdésedre próbáltam választ adni, hogy melyiknek mi az előnye ill. hátránya, de ha mindkettőt húzol, akkor meg értelmét veszti a kérdés. :)
2019. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as, 5-ös: köszi szépen a részletes választ, nagyon jó szempontokat adtál! A válaszodat olvasva jutott eszembe ez a kettős megoldás, ami mind combzoknit, mind combcsizmát is használ és csak előnyei vannak. :)

Amúgy nekem a combzoknis outfit kicsit jobban tetszik, jobban kiemeli a lábaimat (amikből elég szépek jutottak nekem :)

2019. jan. 31. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os: Őszintén szólva ez a jópofa köztes (kettős) megoldás nekem sem jutott eddig eszembe, amíg nem írtál róla, úgyhogy egyúttal jó ötletet is adtál. Habár egy kissé tartok tőle, hogy nehéz lesz úgy belőni a combzokni hosszát, hogy azért ne villanjon ki belőle túl sok a combcsizma pereme fölött (szerintem az nem annyira esztétikus, bár ki tudja..), ha meg sikeresen pont kitakarja a csizma az egészet, akkor meg félő, hogy a csizmaszár járás közbeni játéka miatt idővel a zokni óhatatlanul lejjebb fog csúszni, ami meg esetleg kényelmetlen lehet vagy átdudorodhat a csizma anyagán.

Nem tudom, majd kipróbálom.. :)

Szerencsére engem is jó "lábgénekkel" áldott meg a sors, úgyhogy el sem tudom képzelni, hogy télen ne hosszú szárú (legalább combközépig vagy néha afölé érő) csizmákat viseljek, úgyhogy a lábhangsúlyozásban rokonlelkek vagyunk. ;)

2019. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Combcsizma.
2019. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!