Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondják, hogy a szőkékne...

Miért mondják, hogy a szőkéknek illik a rózsaszín?

Figyelt kérdés

Szőke hajam van, de a rózsaszín az egyike azoknak a színeknek, amivel rettenetesen vigyáznom kell.

Ha belegondolok, alig van rózsaszín holmim, csak egy szoknyám illetve három pulóverem, de igazán jól csak a sötétebb, fáradt rózsaszín áll, a két világos sápaszt.

Ellenben a kék összes árnyalata jól áll, egyedül talán a világos türkizkék, amit kerülnöm kell, pedig nincs kék szemem (zöldeskék van).


A rózsaszín határozottan jobban mutat sötét haj, sötét szem kombinációval, de még a vöröseknek is jobban megy.


Összehasonlításképp:


Szőke:

[link]

[link]



Barna:

[link]

[link]


Vörös:

[link]

[link]


Csak onnan jutott eszembe, hogy akárhányszor alkalmi ruhát kerestem, az eladók mindig a rózsaszínnel jöttek, mert hogy szőke vagyok.

Amikor megmondtam, inkább szeretnék bordót vagy egy sötétebb kéket, folyton megkaptam, hogy szőkéknek nem is szabadna sötét színeket viselni, sápasztani fog a kontraszt miatt. Hát, pedig pont a világos színek sápasztanak, egy darab fehér ruhám nincs például.


2019. ápr. 11. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ők így gondolják. Én meg úgy, hogy a szőkéknek, ha valódi szőkék (világos bőr és szemek), minden szín jól áll, ha kellően élénk. A szőke haj fehér bőrrel és világos szemmel önmagában eléggé semmilyen, de ha melléteszel egy akármilyen élénk alapszínt, rögtön "működik" az összeállítás, mert látványos lesz. Lehet az a ruha vörös, zöld, kék, sárga - teljesen mindegy, a halovány bőrrel, hajjal és szemmel jó kontrasztot alkot, látványos. Sőt, az igazán csinos, vékony szőkéknek még a fekete is jól áll, mert tovább slankítja őket és az is erős kontrasztot jelent az általános világosságukkal szemben.
2019. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Ez azért van, mert neked az élénk, erőteljes és hideg árnyalatok állnak jól, rózsaszínből pedig nem nagyon van ilyen, ami elég sötét is és nem szürkés.
2019. ápr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg ne is adj az ilyen hulyesegekre. A szemszined, bortonusod, annak arnyalata es a hajad szine, ami szinten rengeteg arnyalat lehet szoken belul adja ossze.

Nekem pl nagyon vilagos, rozsaszines tonusu borom, vilagoskek szemem es fekete hajam van, es a rozsaszin osszes arnyalata remekul all (sot, igazabol a rozsaszin es a voros az en igazi szineim). Igaz ruhaban csak feketet hordok, de imadom a rozsaszin es voros sminkeket, pedig papiron nem kene jol allniuk.

2019. ápr. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem neked és a "sorstársaidnak" az élénk rózsaszín áll jól(sötétpink, mályvás színek, vagy neonrózsaszín), nem pedig a sz r sápadt, azt inkább sötét bőrhöz találták ki, hiába is a sok sztereotípia. De jól állhat a kék, zöld, sőt még a fekete is. És hiába mondják, hogy fúúú, kék szemhez kék ruha nem való, mert pont hogy való.
2019. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem eredetileg sötét rézszőke a hajam, de világosabbra festem egy-két éve. Előtte mindig olyan malackának láttam magam rózsaszínben, és igazán talán csak a zöld cuccok álltak jól. Mióta amolyan szalmaszőke vagyok, hordhatok szinte bármit, az aranyszínű bőröm ezzel a viszonylag semleges hajszínnel párosulva sokféle árnyalatot elbír, pl. türkizkéket, sötétbarnát. A legtöbb ruhám viszont vibráló színű, pink, eperpiros, smaragd- vagy kiwizöld, lila, ezektől pedig olyan élénk lesz az arcom, a tekintetem, mintha kaptam volna egy egység vért :D

Esküvőre, tanúnak készülve amikor alkalmi ruhát kerestem, az eladók is egy éjkék, csipkés ruhát javasoltak. Szóval igen, inkább ezek a teltebb színek mutatnak jól rajtam is, rúzsokban mutatkozik meg a leginkább: hiába néz ki szépen az "antik rózsa" árnyalat, én is olyan antiknak nézek ki tőle, mint egy csoffadt múmia. Helyette valóban a mályva szín a nyerő, esetleg valami klasszikusabb vörös vagy narancsos.

2019. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!