Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kell óra, vagy sem?

Kell óra, vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nem telik márkás, és minőségi órára, az inkább ne vegyen semmit, az a biztos?


Márkás, minőségi óra NÁLAM, onnan indul, hogy: Tissot, Certina, Seiko,... Szóval nem a divat gagyi DW, Police, DKNY, MK, meg hasonló bóvlik.



2019. jún. 3. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Butaság ez az elmélet. Mert a szerinted márkás és a gagyi között is sok szép és jó óra van: Casio, Lorus, Orient, stb.
2019. jún. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Erősen relatív hogy kinek mi a márkás és minőségi óra. Nem egy ismerősöm van akinek egy Certina vagy Seiko sem üti meg a mércét, és kinevetnének benne. Én meg a magam részéről azokat nevetem ki akiknek ez ennyire számít.

Az óra nekem egy időmérő eszköz és nem státusszimbólum, ha elfogadhatóan néz ki és pontosan mutatja az időt akkor nekem megfelelne, akkor is ha egyébként egy 5 ezer forintos teljesen noname valami. Csak azért mondom feltételes módban hogy megfelelne, mert rég nem hordok órát, mindig van nálam telefon ami mutatja az időt is, így számomra a karóra feleslegessé vált.

2019. jún. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Mindegyik mutatja az időt időt.
2019. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Mert ha egy óra 60-70 ezerbe kerül és nem svájci az gagyi? :D

Miért gagyi egy Police? vagy egy Tommy Hilfiger? Vagy egy Hugo Boss. Értem én hogy divatmárkák és nem elsődlegesen óragyártók, de gagyinak nem nevezném őket, csak mert nem "Swiss Made" van ráírva.



Arról neis beszéljünk hogy amiket te folsoroltál hogy honnan indul neked az óra... Ezek 60 ezerről indulnak. A normálisak már a több százezres kategória. (Pl Certina). Szerinted akinek erre nincs pénze, az ne hordjon órát? Sok embernek az számít hogy az óra legyen szép. 50 ezerért pedig nagyon sok szép óra van. És hidd el, az emberek nagyrésze leszarja, hogy milyen szerkezet van benne. Vagy hogy késik-e évente 1 percet.


Jelenleg 7 db órám van otthon. Ebben van ami divatmárka, van ami nem. (Van Casio, Hilfiger, Police, Seiko, Lorus). Akkor én szar vagyok, mert egyik sem svájci?

Tervezek egy svájci órát is venni. Viszont munkába nem fogom felvenni. Ide majd felveszem a "gagyi" 30-70 ezres órákat, amit nem sajnálok ha odacsapom valahova. Tök gáz vagyok.


Azért azt finoman hozzá tenném, hogy messze nem engedhet ám meg magának Magyarországon sok ember még 40 ezres órát sem. Nemhogy Több százezreset... Akinek erre nem telik, az ne is hordjon órát :D


De akkor kedves kérdező gondolom Dolce Gabbana és Guccinál alább se adod az öltözködést, az órából kiindulva. Kíváncsi lennék hogy hány olyan ruhadarabot találnék a ruhatáradba, ami 10 ezer forint alatt van. meg gondolom a szomszédba is legalább Bentley-vel jársz. Mert hát ez alatt csak gagyi van.

2019. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az óra ma egy ékszer és mint ilyen státuszszimbólum. Kelleni nem kell senkinek, de aki vesz, annak érdemes ezt szem előtt tartani.
2019. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Miért gagyi egy Police? vagy egy Tommy Hilfiger? Vagy egy Hugo Boss."


Mert ezek egytől egyik a leggagyibb műszaki alapokra épülnek, olcsó a tokozásuk.


A divat órák azért gagyik, mert arra tervezik őket, hogy egy-két szezont hord, utána ha megkopik, ha az ócska szerkezet beadja a kulcsot, akkor kuka, veszel másikat.


Ez a világ boldogabbik felén nem gond, nem ezt az órát fogják akarni átadni az utódoknak, nálunk viszont sokan azt hiszik, hogy egy Boss óra az húúúha, ha annyiba kerül, akkor biztos jó. Nem, nem jó! Már az is jó, ha az első elemcserét túléli.

2019. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!