Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mik a szintek manapság?

Mik a szintek manapság?

Figyelt kérdés

Karóra. Férfi.


Milyen ár és márka kategóriák vannak idehaza manapság elterjedve, elfogadva, elismerve, egy férfinek?


A következő rangsorban:


A.: Bóvli, gagyi, ciki.


B.: Elmegy.


C.: Korrekt, de átlagos.


D.: Átlag feletti, minőségi, jó ár/érték arány.


C.: Ez már idehaza luxus...vagy ahhoz húz.


E.: Innen mindegy, úgysem telik rá. :(


Köszönöm a válaszokat! Nyomom a zöldet!



2019. jún. 10. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit elírtad a sorszámozást, az utolsó kettőt E-F-nek veszem.


Szerintem több mint 90%-a az órát viselőknek valamilyen Casio kvarc órát hord. Az kb. a B-től a D kategóriáig fedi le a piacot.


A maradék nagy része a különböző divat órák, mint például a Police, Vincero, Daniel Wellington, az kb. A-B kategória, de mivel a Casio nagyon elterjedt, az emberek hajlamosak többe nézni.


A D-E kategóriában a Casio jobb óráival átlapolódva az Orient, Seiko és a lista teteje felé Grand Seiko. Ezek viszonylag ismert és könnyen elérhető márkák.


F, ami világviszonylatban is luxus, az olyan márkák, mint például az Omega vagy Patek Philippe, aminek az olcsóbb modelljei is simán fölülről tudják karcolni a milliót. Meg persze a Rolex, amit mindenki és a nagyanyja is ismer.


Ami a nagy átlagnak ismeretlen márkákat illeti, mint például a Breguet vagy Blancpain, bár luxus, igazi presztízs csak azoknál társul hozzá, akik járatosak az órákban.

2019. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek az előzővel. Az E-F résszel kevésbé. A Grand Seiko bőven F itthon. Legolcsóbb asszem 1,8 milla újonnan. Ő ga és Patek nem egy szinten van, szerintem a Patek inkább G kategória :D


Ha annyi pénzem volna se vennék olyan órát. Grand Seiko bőven elég és ár értékben eléggé jó.

2019. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*Omega és Patek nincs egy szinten szerintem.
2019. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a korrekciót. Az órák felsőházában sokkal kevésbé vagyok otthon, mint középtájt és inkább lelkes érdeklődő vagyok, mint szakértő.
2019. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam és hallottam hogy kb. 250 000 huf (svájci) ami már belépő a nemsemmi órák világába.
2019. aug. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyjából egyetértek az előző válasszolókkal.A Casio órák a leg elterjedtebbek.


Nekem is van jelenleg 2 Casio órám amit munkában használok( azokat annyira nem féltem)


Van egy Lorus karórám azt hétköznapi használatra viselem.


Ezenkívül van még egy Orient órám azt olyankor használom,mikor szebben kell megjelenni valahol.


Idén tervezek még beszerezni egy szebb doxa karórát, az már régi vágyam,utána pedig próbálok egy kis időre leállni az óra vásárlásról :).

2019. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!