Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Öltözködés

A kérdés

Mik a szintek manapság?

Karóra. Férfi.

Milyen ár és márka kategóriák vannak idehaza manapság elterjedve, elfogadva, elismerve, egy férfinek?

A következő rangsorban:

A.: Bóvli, gagyi, ciki.

B.: Elmegy.

C.: Korrekt, de átlagos.

D.: Átlag feletti, minőségi, jó ár/érték arány.

C.: Ez már idehaza luxus...vagy ahhoz húz.

E.: Innen mindegy, úgysem telik rá. :(

Köszönöm a válaszokat! Nyomom a zöldet!

Keress kérdéseket hasonló témákban: luxus, férfi, karóra, óra, búváróra, minőség, megjelenés

jún. 10. 09:44  Privát üzenet  

A válaszok

Kicsit elírtad a sorszámozást, az utolsó kettőt E-F-nek veszem.

Szerintem több mint 90%-a az órát viselőknek valamilyen Casio kvarc órát hord. Az kb. a B-től a D kategóriáig fedi le a piacot.

A maradék nagy része a különböző divat órák, mint például a Police, Vincero, Daniel Wellington, az kb. A-B kategória, de mivel a Casio nagyon elterjedt, az emberek hajlamosak többe nézni.

A D-E kategóriában a Casio jobb óráival átlapolódva az Orient, Seiko és a lista teteje felé Grand Seiko. Ezek viszonylag ismert és könnyen elérhető márkák.

F, ami világviszonylatban is luxus, az olyan márkák, mint például az Omega vagy Patek Philippe, aminek az olcsóbb modelljei is simán fölülről tudják karcolni a milliót. Meg persze a Rolex, amit mindenki és a nagyanyja is ismer.

Ami a nagy átlagnak ismeretlen márkákat illeti, mint például a Breguet vagy Blancpain, bár luxus, igazi presztízs csak azoknál társul hozzá, akik járatosak az órákban.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 10. 20:51 Privát üzenet

Nagyjából egyetértek az előzővel. Az E-F résszel kevésbé. A Grand Seiko bőven F itthon. Legolcsóbb asszem 1,8 milla újonnan. Ő ga és Patek nem egy szinten van, szerintem a Patek inkább G kategória :D

Ha annyi pénzem volna se vennék olyan órát. Grand Seiko bőven elég és ár értékben eléggé jó.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 17. 20:38 Privát üzenet
*Omega és Patek nincs egy szinten szerintem.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 17. 20:40 Privát üzenet
Köszönöm a korrekciót. Az órák felsőházában sokkal kevésbé vagyok otthon, mint középtájt és inkább lelkes érdeklődő vagyok, mint szakértő.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 22. 19:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire elfogadott manapság ez az öltözködési forma? Nagyon 'férfias' lennék?
Ez mennyire vállalható darab manapság?
Fiúk, fiatal férfiak! Vannak még manapság olyanok közöttetek, akik fecskét hordanak?
LONGINES. Mond ez manapság valamit az embereknek?
Manapság egy férfinek ez vállalható óra?
Ciki egy nőnek manapság valódi szőrme és bőr ruhadarabokat viselni?

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések az Öltözködés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!