Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Manapság az igényes öltözködés...

Manapság az igényes öltözködésnek miért nincs kultúrája?

Figyelt kérdés

Régen azért megadták az emberek a módját, eszükbe nem jutott mondjuk strandpapucsba utcára menni.


Nyilván nem öltönyben meg estélyiben kell járni, de már turkálóból vagy H&M/Zara kategóriájú üzletekből kiválóan fellehet öltözni.



2019. júl. 19. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Miért a múltból indulsz ki? Élj már a jelenben, könyörgöm. Mindenki úgy öltözködik, ahogy akar, ahogy tud. Szimpla hétköznapra ne várja már el senki, hogy kinyalva menjek le a boltba, aztán két jól megrakott szatyorral a kezemben egyensúlyozzak a magassarkúmban.
2019. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen ez volt a szokás, most pedig ez.
2019. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Ui.: azért írtam a magassarkút, mert problémád van a strandpapuccsal.


És azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy számodra mit jelent az igényes öltözködés.

2019. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

#3: Szerintem az igényes nem egy tág fogalom. És semmilyen módon nem függ össze az általad említett magassarkúval,mivel azzal együtt is lehjet valaki igénytelen.


Kérdező. Van kultúrája,csak nem itthon.

Én se szeretem a "bezzegrégen"típusú mondatokat,de néhány régi vágású öregember jobban van öltözve,mint egy fiatal.

A stílus nem kopott ki. Régen is voltam igénytelenül vagy nevetségesen öltöző emberek,most is vannak jól öltözöttek.

RÉgen se ennyi ruhaipar,se ekkora tömeggyártás nem volt. Kevesebb,de minőségi ruha volt. Ma is vannak minőségi ruhák,de jóval több a vacak.

2019. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kiselőadás helyett nagyon jó írások az öltözködési (és más) kultúráról:

[link]

2019. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Elmúlófélben vannak azok az idők, amikor az emberek attól érezték jó embernek magukat, hogy kínozták magukat az öltözködési szokásokkal. Semmivel sem lesz senki jobb ember lakkcipőben, mint strandpapucsban!
2019. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
2019. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Kb


Amúgy nem kell magassarkúban egyensúlyozni a boltba menet, de a STRANDpapucs utcára akkor is gáz. Nekem ol van egy csinos lapos, de vastag talpú szandálom, ami remekül tartja a labam akár egy bevásárlás alkalmával is. Itt nen a szituáció a fő probléma hanem h az emberek még a szakadt rongyot is képesek felvenni az utcára mert "jóvanazúgy", illetve követik a divatnak mem nevezhető borzalmat. Szerintem az stílusosság határain belül is lehet kényelmesen öltözni.

2019. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

1. Az igényességnek nincs kultúrája Mo-n

2. Nincs pénz, pedig ez egy költséges dolog

3. Ha a többség igénytelen nem tűnik fel az igénytelenség

4. Motiváció és elvárások hiánya

5. Kicsi a kínálat és sokszor az is nagyon drága

6. Egymás utánzása

7. Média által sugallt rossz példák

2019. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
58%

Régen más volt a szokás, ennyi. Régen az orvoshoz is csinosban mentek az emberek, ezt a mai időseken is láthatod, hogy nagyon sok olyan helyre mennek szépen felöltözve, ahova a fiatalabbak nem. Pl én se igyekeztem csinosba átöltözni, mikor lázasan, influenzával küzdve elvertem magam a háziorvoshoz.


Egyszerűen csak más a szokás, meg mindenkinek más a prioritás.

Nekem nem fontos, hogy mennyire öltözök szépen a boltba vagy orvoshoz, a régi emberekbe meg ez van belenevelve, hogy ide-oda szépen kell megjelenni.

2019. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!