Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hány évesen plasztikáztathatom...

Hány évesen plasztikáztathatom meg az egész arcom? Van lehetőség rá 18 alatt esetleg szülői beleegyezéssel?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 30. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha indokolt, például csúnya égési sérülésed van, akkor lehet. Ha csak kicsit tompább orrot szeretnél, akkor nem.
2020. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hogy például a fülplasztika TB támogatott 18 alatt. Legalábbis egy régi osztálytársam anno így csináltatta meg.

Egyébként az első jól írja: csak indokolt esetben. Például ha mélyharapásod van, akkor fogszabályzás után szintén TB támogatásra szájsebészeten elvégzik.

De ha "csak" önbizalmi problémád van, testképzavarod, ami gyakori a korodban nem fogják elvégezni. Szülői engedéllyel sem, és kétlem, hogy a szüleid engednék. Drága mulatság, és az, hogy görbe az orrod nem jelenti, hogy indokolt az eset. Sőt, nemrég azt is megtudtam, hogy például ha verekedésbe keveredsz és eltörik az orrod, akkor is a sebészeten/traumatológián ugyanolyanra fogják visszacsinálni :D már amennyire lehet.

2020. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyileg indokolt és a helyreállító műtéteket engedik csak 18 év alatt.
2020. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából az orrommal van a legkevesebb probléma. Én igazi torzként születtem és már 6 éve képtelen vagyok ugy tükörbe nézni hogy ne kapjak sírógörcsöt. Nem valószínű hogy el bírom ezt viselni még 18 éves koromig. Na de mindegy is, köszönöm a válaszokat. Sajnos valahogy sejtettem hogy nem lehetséges, de azért egy kérdést megért.
2020. ápr. 30. 11:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az "egészségügyileg indokolt"-ba beletartozik az is, hogy a helyzet mentális/lelki problémát okoz ami jelentősen befolyásolja az életed. Persze ezt itt és most nem tudja neked senki sem megmondani, hogy a te eseted a fent említett kategória vagy egyszerűen annyi, hogy a testképed rossz ezért látod magad torznak.
2020. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egyértelmű hogy mentális problémákat okoz. Nem is keveset
2020. ápr. 30. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha tényleg “torz” vagy valami miatt, akkor engedélyezhetik, ha csak simán csúnya, nem valószínű. Pszichológusnál jártál már? Hátha tudna segíteni.
2020. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3éve járatnak pszichiáterhez. Már gyógyszert is kaptam de nem segít.
2020. máj. 1. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen érdeklődni kell a háziorvosnál, és ő meg tudja mondnani, hogy az általad kívánt műtét milyen finanszírozással végezhető el.
2020. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!