Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy szeretnék orrplasztikát? 16/L

Figyelt kérdés

Már nagyon kicsi korom óta kisebbségi komplexusom van az orrom miatt. Van rajta egy hupli és a legvégén meg nincs is csont, csak bőr. Emellett még orrsövényferdülésem van és a bal orrlyukamon kevesebb levegőt tudok beszívni az "orrszűkület(?) ' miatt. Már többször is gondolkoztam rajta, hogy elmondom a szüleimnek mennyire zavar (bár sokszor mondogatom, hogy utálom az orrom), de nem tudom, hogy kéne odaállnom ezzel. Az is zavar, hogy elég drága és nekem nincs ennyi zsebpénzem, hogy magamnak álljam. Nem vagyunk szegények, de nem akarom, hogy az orrom miatt ennyi megtakarított pénzt elköltsenek. Persze tudnék várni vele egy-két évet, de nagyon zavar az orrom formája. Azt olvastam, hogy ha már a magasságom és a lábméretem nem nőtt pár év alatt (ez nálam így van), akkor már az orrom is elnyerte a végleges formáját, vagyis már nem nagyon változik, és így műthető lenne.


Ti hogyan mondanátok el a szüleiteknek, hogy szeretnétek megműtettetni az orrotokat?



2020. aug. 26. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Komolyan megmondanám anyumnak, hogy szeretnék vele valamiről beszélni, aztán nyugodt körülmények közt elmondanám a gondolataimat, érzéseimet. Viszont sajnos nem olcsó mulatság úgyhogy ha nem tehetitek meg akkor majd max a saját keresetedből tudod megcsináltatni..mindenesetre szerintem nem gáz erről beszélgetni, egy próbát mindenképp megér, kérdezd meg ő mit gondol, mit tenne.
2020. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Az orrsövényferdülés műtét az megy TB alapon is.
2020. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond el nekik őszintén, mit érzel. De ne követelőzve, veszekedve, drámázva.

Én megértelek. De a szüleidet nem ismerem.

Viszont elég komoly kiadás 700-800 ezer között van.

2020. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Talán 21 éves kor alatt nem nagyon csinálnak ilyesmit. Elvileg kB abban a korban alakul ki az ember végleges arcszerkezete
2020. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
25 alatt nem csinálnak ilyen műtétet, mert tizenévesen még változik az arc és torzulást okozhat a korai sebészeti beavatkozás. Több kár keletkezhet, mint haszon egy korai műtéttel.
2020. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Megnéztem, lányoknál 16, fiúknál 18 évet írnak korhatárnak.
2020. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el neki nyugodtan. Legfeljebb nem egyezik bele, vagy ha nem telik rá nem fizeti ki.
2020. aug. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Orrsoveny ferdulest megcsinaltak nekem tb alapon.
2020. aug. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem rég volt műtétem, ugyanilyen problémákkal. Annyi a különbség, hogy én egy 10 évvel idősebb vagyok nálad. Ennek ellenére az én szüleim se lelkesedtek az ötletért. Értelmesen és nyugodtan mondd el, hogy mi zavar az orrodban téged. Biztos megértik, minden embernek van olyan amit nem szeret magán. Ha nem tudják/akarják kifizetni akkor pedig várj pár évet, nagykorú leszel, lesz munkád, teszel félre pénzt és megcsináltatod. Nem késtél még le semmiről. Úgyis fog még változni az arcod, plusz pont kamasz korban vagy. Lehet mire meg lesz az ára, addigra megszereted magadat.
2020. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. aug. 31. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!