Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Miért vannak negatív előítélet...

Miért vannak negatív előítélettel a plasztikázott nőkről, ki mit gondol?

Figyelt kérdés

Mostanság már rengeteg olyan nő van aki valamilyen szépészeti beavatkozás(ok)on ment át. Ajakfeltöltés, mellplasztika, orrplasztika, botox stb.

És az ilyenekre egyből rámondják hogy mű nő. Rögtön elítélik őket mintha nem is egyenrangú emberek lennének.

De szerintem ez nem helyénvaló, ez nagyon nincs rendben. Igaz hogy sokan hajlamosak túlzásba is esni vele és végül ijesztőek lesznek, de nem kéne őket elítélni. Ki is fejtem hogy miért.

Szóval kb mindenki lenézi őket hogy az is csak egy mű nő, de abba nem gondoltok bele ennek mi oka lehet, mi vezette őt odág? Nem lehet tudni. Általában ezek a nők súlyosan önbizalomhiányosak, testképzavarosak, nyomás alatt vannak. Meg akarnak felelni maguknak és a külvilágnak. Talán negatív tapasztalataik vannak, nem tudják önmagukat sehogysem elfogadni, vonzó külsőt szeretnének és megteszik ezeket a lépéseket hogy úgy nézzenek ki ahogy szeretnének.

Nagyon megértem őket mert én is ilyen helyzetben vagyok. Senki nem tökéletes nyilván, de lehetnek olyan hibák az emberen hogy soha nem tudná elfogadni úgy magát. Egész kiskoromtól kezdve ahogy egyre jobban nőttem, negatív visszajelzéseket, behatásokat kaptam a külsőmre az orrom miatt. És így kellett felnőnöm. Pedig igazából szép lány lennék de az orrom elront mindent. Mindenki gúnyolt ahogy meglátott, ismerős ismeretlen egyaránt. Egyetlen pillantásukból is látszott a gúny a lenézés, és még ezt kombinálták szavakkal is, különböző bunkó reakciókkal, megnyilvánulásokkal. Ez nagyban rányomta a bélyeget a fejlődésemre, nagyon sérült önbizalomhiányos lány lettem. Semmi önbizalmam nincs, nem tudom értékelni magam és elfogadni sem. Próbálom elkerülni az emberek társaságát ahogy csak lehet. Védem magam a sértő megvető nézésektől és sértegetésektől, ami csak még jobban elrontaná a pillanatnyi hangulatom. Tehát nem tudom magam értékelni, nem tudom szépnek látni magam. Mert a felnőtté válásom során sorozatosan egész végig ilyen visszajelzéseket kaptam, mindenki beszólogatott és 99%-ban csak fiúk.

Szóval eldöntöttem hogy orrplasztikát fogok végeztetni magamon. Majd csak utána állhat helyre az önbecsülésem, addig nem. Akkor tudom majd magam értékelni és szeretni. Másabb lesz minden, kihatással lesz az egész közérzetemre, életemre hogyha végre meg leszek elégedve magammal. Ez a beavatkozás feltétlenül szükséges lesz nekem. Más plasztikát nem akarok csak ezt az egyet, ez tényleg elengedhetetlen.

Na de most visszatérek a lényegre. Nagyon sokan elítélnek egy plasztikázott lányt, de nem szabad. Nem kell leszólni mindenféle műnek. Mert nem tudhatjátok hogy mi van mögötte mit élt ő át. Jusson eszetekbe hogy őt nagy valószínűséggel bántották a külseje miatt. Neki baja van magával és így kénytelen ilyen beavatkozáshoz folyamodni, ha nem lenne oka rá akkor miért végeztetné? Logikus. Ennek nagy oka van. De sajnos az embereknek ha általánosságban nézzük, semmi nem jó. Mindenbe bele tudnak kötni. Ha valaki nem olyan szép akkor mindenféle bántó csúnya megjegyzést tesznek rá (nem foglalkozva vele neki az hogy eshet, beletipor a lelkébe), aki meg tesz érte hogy jól nézzen ki, azt meg leszólják mű nőnek. Most akkor az embereknek egyik sem jó.

Véleményem szerint ha egy szépészeti beavatkozáson múlik egy nő ilyen szintű boldogsága, akkor a legjobb döntés ezt megtenni. Sokkal egészségesebb mint egész életében szorongania. Az a fontos hogy elsősorban magának meg tudjon felelni. Ha magának nem felel meg akkor mástól se várhatja.



2022. szept. 28. 00:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy a lelki eredetű bajokat nem lehet testi megoldásokkal gyógyítani.
2022. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Akin látszik, hogy plasztikája, beavatkozása volt, az már régen rossz. Egy jó orrműtét, egy visszafogott hialuronos feltöltés nem feltűnő, ezért nem is szokták műnek mondani. Amin meg látszik, hogy nem természetes, az mű. Ezen nincs mit szépíteni.

Keress jó orvost, aki nem cseszi el, és akkor az emberek nem is fogják tudni, hogy az orrodat szike formálta, vagy ha igen, nem fogja érdekelni őket. Pl Jennifer Anistonra soha senki nem mondja, hogy mű, pedig hát volt orrműtéte, nem is tagadja. De a végeredmény szép lett. És vannak azok a nők, akik olyanra csináltatják az orrukat, mintha Voldemort meg a kifehéredett Michael Jackson szerelemgyerekei lennének... Persze mindenki csinál magával amit akar, de ami rusnya az rusnya.

2022. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
23%

Igen, tudom hogy azok miatt alakult ez ki, akik természetellenes mértékig mentek el a plasztikákkal. Az oké, értem. És valóban hibáznak azzal hogy annyira túlzásba esnek.

De értsétek meg a lényeget amit most felhoztam, hogy emögött mindig áll valami. Nem véletlen döntenek úgy hogy szépészeti beavatkozást szeretnének. Szinte minden esetben a rossz önkép, közérzet, negatív élmények társulnak hozzá. Vágynak arra hogy ne legyenek kigúnyolva, hogy szépek legyenek és esztétikus külsőt szeretnének elérni. Ebből indul ki minden. Az már más dolog hogy nem tudnak vele leállni és borzasztó eredményekig elmennek, de valami kiváltotta ezt belőlük. És sajnos sok esetben ennyire sérült közérzetük lett miatta, hogy ezekből a negatív behatásokból kifolyólag egyre inkább javítani akarnak a megjelenésükön. Tényleg kár értük akik annyira túlzásba esnek.

Azt mondjátok ezek csak lelki okok és nem plasztikáztatni kell menni hanem pszichológushoz. Merthogy a lelki sérülést nem lehet testi megoldásokkal gyógyítani. Hát ezt cáfolnám, ez nagyon nem így van. A lelki baj kiindul valamiből. És onnan indul az egész, hogy negatív jelzéseket kaptak a külsejükre. A testi adottságaik miatt jönnek a lelki eredetű sérülések. Velem is ez van. Elég kiskoromtól kezdve negatív hatások értek a környezetemben, így alakult ki bennem az évek alatt a sérült önkép. Ha rendben lenne a külsőm és a rossz visszajelzések helyett pozitívakat kaptam volna, akkor eszembe se jutna az orrplasztika. A környezetem hívta fel a figyelmemet a külső tökéletlenségemre, így kezdtem el magam negatívan látni. Ha ezek nem lettek volna jelen az életemben, akkor nem alakultak volna ki lelki sérülések. És akkor nem kellene szépészeti beavatkozással foglalkoznom. Egy ilyen lelki sérültet hiába kezel egy pszichológus, ha neki a külsejével van baja.

És nem divatból vagy a média nyomása által plasztikáztatnak. Mindenki erre gondol egyből de nem. Biztos akadnak azért ilyenek is akik csak divatból döntenek úgy, de az esetek nagyrészében negatív hatások játszanak közre. Mert bántják őket olyannyira, hogy ha akarnák sem tudnák elfogadni önmagukat mert a környezetük nem hagyja azt. És ezek a bunkó primitív emberek lazán elejtenek bármilyen bántó megjegyzést, fogalmuk sincs milyen mély nyomot tud hagyni egy-egy szó az emberben. Ennek következtében akarják megszüntetni a rossz közérzetet, egy előnyös plasztikával pedig előteremthető az önbizalom, a magabiztos közérzet.

Mondtátok most Zimány Lindát. Igen tudom ő is eléggé túlzásba ment a beavatkozásokkal. Meg hogy sokkal szebb volt előtte, de ki dönti ezt el? Honnan tudjátok hogy neki mi tetszik? Honnan tudjátok hogy ő is szépnek látta-e magát? Az egy dolog hogy valaki rámondja hogy a beavatkozások előtt szebb volt, de ez nem feltétlenül igaz, az ő szemében biztos nem, hisz nyilván akkor nem felelt meg magának ha plasztika mellett döntött. Honnan tudjátok hogy csakazért mert szerintetek úgy volt a szép, nem gúnyolták-e őt valami külső dolog miatt a környezetében? Ezeket csak ő érezte. És ha ő magának így felel meg, akkor azzal nincs semmi baj.

2022. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
0%

A fenti válaszban én, a kérdező voltam

Csak másik fiókot kellett csinálnom, így ebből írtam a saját kérdésemhez. Szóval a fenti válasz lenne a mondanivalóm a téma kapcsán

2022. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy sokan azért viszik túlzásba, mert lelkileg nem okésak. Csak nem tudom mit kéne most kezdenem ezzel az információval.

Egy átlagembert nem szoktak csak úgy az utcán idegenek megszólni egy elcseszett plasztikáért. Max magukban kiröhögik. Egy-két bunkó lehet hogy van, de pár beszólást sajnos mindenki kap életében.

A celebek, influencerek meg abból élnek, hogy az emberek csámcsognak rajtuk. Ha Zimány Lindának nem tetszik hogy sokan leírják róla a véleményüket, akkor menjen el szépen dolgozni és ne abból várja a pénzt, hogy celebkedik. Nyilván aki kirakatban éli az életét, az bizonyos szintig vállalja, hogy a nép véleményt formál róla. Az tök jó, ha tetszik magának. Másoknak meg ezek szerint nem. Ez van. Szakadjon le a közösségi médiáról, és akkor nem kell mások véleményével szembesülnie.

Ebben az országban nagyjából mindenkinek van valami lelki baja. Annak is, aki azt élvezi, hogy minden celeb képe alá odaböfögi, hogy milyen ronda lett ez is. Valószínű ő meg halálra dolgozza magát valami alacsonyan fizett szar munkahelyen, utána várja a házimunka, a gyerekei idegeseítőek, a férje évek óta nem nyúl hozzá, enyhén depressziós, és nem enyhén kisebbségi komplexusos lehet. Szeretne ő olyan szarul kinézni, mint az éppen leszólt celeb. Csak esélytelen, így ennyi szórakozás maradt neki. Mindenkit meg lehet itt érteni, és persze senkit nem kéne ócsárolni a külseje miatt. Ettől még az emberek ilyenek, ítélkezőek, van véleményük, amit neveltetéstől függően megtartanak maguknak, vagy épp ki is mondanak. Én mindenkit megértek és elfogadok elméletben, de mikor egy magában motyogó büdös hajléktalan jön felém, akkor azért az az alap, hogy kikerülöm, nem az, hogy elgondolkodom rajta hogy jutott idáig szegény. Ugyanígy ha látok egy nőt aki szörnyeteggé műtette magát, akkor az első gondolatom az, hogy "aztarohadt de rusnya vagy". Második gondolatom meg nincs a téma kapcsán, mert annyira azért nem érdekel. Nyilván semmi közöm hozzá, nem bámulom, nem szólok be neki. De nem is fogok elkezdeni azon gondolkodni, hogy milyen pszichés gikszerek lehetnek az illető fejében.

2022. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Ha a környezeted paraszt és beszól az orrodra, akkor nem az orrodat kell lecserélni, hanem az embereket magad körül.


Megideologizálhatod magadnak, hogy minek akarod szétbarmoltatni az orrodat (elég rég benne vagyok a plasztikás FB csoportban, minden héten jön egy lány, hogy X év után lett komplikáció az orrával), de attól az önbecsúlülésed nem lesz jobb. Már ez a kérdés is ezt támasztja alá, hiszen egy felnőtt döntést nem tudsz egyedül meghozni, vadidegenek megerősítésére van szükséged.

2022. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
0%

Nem megerősítést szeretnék. Én teljesen biztos vagyok benne hogy szülségem van orrplasztikára, ettől fog helyrejönni az önbizalmam, ennek segítségével fogok tudni boldogan felszabadultan élni úgy, hogy magamnak is tetszek. De én egyértelműen természetes hatást szeretnék elérni egy előnyös orrplasztikával, nem esnék túl a határon.

Csak érdekelt a téma. Lenézik ezeket a nőket akik valamilyen beavatkozást végeztetnek magukon. És hajlamosak nagy túlzásokba esni, de ezt váltja ki belőlük a külvilág. Nem kellemes dolog úgy élni hogy beszólogatnak, gúnyt űznek belőlük, nevetnek rajtuk, sértő megjegyzéseket tesznek első látásra hogy hú de csúnya. Úgy nem tudja magát elfogadni senki, ha mindenhol érzékeltetik a hibáikat és ők meg legszívesebben elsírnák magukat. Mennyivel jobb érzés ha szépen néznek rájuk és pozitív megjegyzéseket kapnak. Örömmel fognak a tükörbe nézni ha végre elérik a kívánt külsőt.

Megértem hogy ha látnak egy plasztikázott nőt, nem azon kezdenek el gondolkodni hogy miért tett ilyet magával. De én viszont átlátnám a dolgot és belegondolnék hogy mi oka volt rá. Teljesen együtt tudok érezni az ilyenekkel.

2022. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

Akkor barátkozz kacsaszájúakkal, a te dolgod.


Majd gyere vissza az műtét után két évvel, hogy nőtt-e az önbizalmad.


Btw engem egész gyermekkoromban csúfolt, szóval tudom, milyen ez. Csak olyan dologgal, amit nem lehet szikével megváltoztatni (magas IQ, csóró család). Szóval kénytelen voltam magamban felépíteni az önbizalmamat. És igen, azokról is megvan a véleményem, akik ezt a munkát lusták beletenni.


Természetes orrot akarsz? MOST van természetes orrod.

2022. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
Én is plasztika ellenes vagyok, leszámítva az egészségügyi plasztikát. Ha szülés után valaki pl. a melleit újra feszesebben szeretné látni azzal nincs problémám, de ha valaki 18 évesen elkezd plasztikáztatni, azt nem támogatnám. Nekem is volt még kb. 14 éves koromban olyan gondolatom, hogy mit kéne megváltoztatni akár plasztikával. Aztán rájöttem, hogy nem egyfajta szépség létezik, és az olyan felfújt extrafeszes, majd kidurranó mellel, amit sugároznak senki sem születik, ma már nem is tartom szépnek. Sőt nagyon megbántam volna. Lényeges, hogy valaki eljusson az önelfogadásig. Mégha szépnek akarja magát látni, jó érzés, hogy a kis smink lemosása után is magát lássa az ember. Ugyanígy vagyok ezzel is. Pl. egy összképet nagyon elrontó orr műtéte után, nem gondolom, hogy rendszert kell csinálni ezekből a beavatkozásokból, és mindent "tökéletessé" tenni. Én nem szeretnék ilyen példa lenni a majdani gyerekeim előtt. Aki belül rendben van, annak nincs szüksége állandó plasztikára.
2022. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én csak bíztatni tudlak a műtétre.

A mellem és az orrom is meg van műtve és azóta boldogan nézek tükörbe. Mind a kettőnél meg tudtam maradni a természetesség határain belül, direkt olyan orvosokat is választottam akik nem arra bíztatják az embert, hogy minél természetellenesebben nézzen ki az ember.

Februárban műtötték az orrom, bár ha a formája tetszett is volna akkor is megműtettem volna mivel orrsövény ferdülésem volt igen komolyan, de a formája sem tetszett műtét előtt. Nagyon sok éven át gondolkodtam rajta, féltem tőle, féltem hogy el fogják rontani és rosszabb lesz mint volt.

Privátban tudok ajánlani klinikát akikkel én meg voltam elégedve ha esetelg arról még nem döntöttél.

Február óta minden egyes nap mosolyogva, boldogan nézek bele a tükörbe. Számomra ez minden pénzt megért mert nekem is önbizalomhiányom volt az orrom miatt is. Nagyon sokat tud dobni az emberen.

Én személy szerint csak a szűk családi kört avattam bele, hogy menni fogok műttetni. Olyan szép lett az eredmény, mint ha természtesen ilyen orrom lett volna.

Sok sikert! És ne foglalkozz senki negatív véleményével! Ez a te tested, a te boldogságod!

2022. okt. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!