Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Botox vagy hiarulonsav, kinek...

Botox vagy hiarulonsav, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
38 éves nő vagyok, másfél hét múlva megyek konzultációra egy klinikára. Botoxon vagy hialuronsavon gondolkodom, mély ráncaim még nincsenek. Kinek mi a tapasztalata, melyik mennyire eredményes, tartós?
2022. okt. 24. 09:22
 1/2 anonim válasza:

Egyik sem tökéletes.

A hialuronsavnak van hatása de csak gyenge.

Inkább csak promó.

Lehet többet ér a ráncok ellen a vörös fény vagy a még kevésbé ismert

nagyon híg borostyánkősav.

A botoxnak sok mellékhatása van, és drága meg magadnak nem tudod.

Nincs még igazán jó módszer erre.

Illetve már van, de az nincs közforgalomban. Egyrészt kísérleti módszer, másrészt:

Nem engedik, nem is lesz, mert akkkor a dollármilliárdos szépészeti iparnak annyi.

Nézd ezeket:

[link]

2022. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire lesz tartós az mindig egyéntől függ. A botox, amit erre használnak az fél év. Ha sok mély ráncod nincs, és sok rossz tartásból származnak, pl. mérges ránc, ha arról leszoksz , kicsit ki lehet tolni. Homlokba neccesebb, mert leeshet a szemöldök tőle pl. 1-2 mm-t lejebb lesz és más tekintetet ad. Azt egy normális orvos el tudja dönteni Neked, mikor. hova, mennyi, milyen erős kell.


Kell a konzultáció, mert azt amit elképzelsz, lehet, hogy utána rosszabb lenne.


A hyaluronsav az teljesen egyéni meddig tart ki. Az első beadás általában hamar felszívódik 3-6 hónap alatt max. Ez nagyban függ a töltő anyagtól is. Jobb ha nem város meg amíg kiürül, rátöltesz ás utána tartósabb.


Ami fontos,hogy be kell tartani az utasításokat után, kezdve attól,hogy izzadást kerülni, ajaknál túl forrót ne igyál. Fényvédő!


Nekem május végén volt az első botoxom, de csak nevető ráncokra, oldalt kellett 3 ponton szúrni. Hyaluron sav pedig a szám feletti cigaretta ráncokba ment és csak az ajak kontúrjába. Egyrészt féltem akkor még, hogy nagyon fájna, másrészt nagyon szerencsés genetikám van alapban, arcom is fiatalos, testem is feszes, vékony is. Sok beavatkozás nem kell 45 évesen sem. Összesen 1ml ment el a kettőre. Termesztésen úgy is beszéltem meg a az orvossal,hogy csak annyit szeretnék,hogy természetes legyen, senki ne mondja meg aki teljesen laikus.Most voltam múlt héten újra, már bátrabban, mert nekem ezek nem fájtak nagyon, kár volt félnem. Ez nyilván megint egyéni adottság, és hogy szúr, hova, milyen mélyre, ugye ez megint egyéni dolog kinek hogy.


Múlt héten rakattam az ajkamba és újra a cigaretta ráncokba még egy picit (nem ment ki még belőle teljesen ez előző, csak minimálisan), csak 1 mm kellett összesen a 2 területre, de egy másfajta töltő anyag ment most bele. Fiatalosabb lett az ajkam, nagyon szép. Ez sem fájt annyira, mint gondoltam.Bármikor újra. Most a homlokomba is ment botox, de nem teljesen szedtük ki, pont a szemhéjam miatt. Volt egy pici halvány arc a szemöldököm felett, az így egy hét után teljesen eltűnt. Felette van egy mélyebb, az halvány lett. Oldalra is ment újra a 3 pont, plusz most egy plusz részre is a szeme alá valahova, de annyira nem is jegyeztem meg, mert végig beszélgettünk. Úgy beszéltük meg,hogy egy fél év múlva, úja meg kicsit máshogy adja be, máshova, kvázi felépítünk egy 3 lépcsős dolgot.



Nekem nem nagyon voltak bevérzések vagy ödéma, picit szúrás helyen látszott az ajakba, illetve az száj feletti ránca, de korrektor egy pici és kész. Simán tudtam utcára menni azonnal, másnap.

Nekem pl. a munkatársaim nem vették észre, csak kozmetikusnál voltál? Jaj úgy hajszíned van, de más Vagy ( most pont ez így majdnem egybe esett, szabadságon is voltam).



Én személy szerint úgy vagyok vele nagyon megérte, kár volt félnem.Nekem már nincs értelme 6-8 alkalmas kozmetikai kezelésekre, pl. mezoterápiára stb., többet ott hagysz pl. 6 alkalom alatt. Itthon használok hyaloron és más szérumokat, pakolásokat ( kozmetikait, nem drogériásat, vagy itthonra ultrahangos gépem bevitelre,), szedek igaz,más miatt nagy dózisú kollagént, hyaluron kapszulákat. Nem mondom,hogy mindennap órákat kenegetem az arcomat, de fontos az otthoni normális ápolás is, és 40 felett nem elég egy arckrém.

2022. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!