Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hogy érdemes nekivágni a...

Hogy érdemes nekivágni a mellplasztikának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég egyszerűen fogalmaztam meg a kérdést, de most itt kifejteném, hogy mire is gondolok. Hosszas gondolkodás után arra az elhatározásra jutottam, hogy szeretnék mellnagyobbító műtétet. Nem másnak akarok tetszeni, saját magamnak szeretnék megfelelni. Én nem vagyok elégedett a jelenlegi méretemmel, ezért szeretném a műtétet. Nem aktuális még maga a műtét, mert most kezdenék el rá gyűjteni, de addig is szeretnék mindenről megfelelően tájékozódni, így első körben itt kérdeznék, hátha van valakinek tapasztalata, mert fogalmam sincs, hogy kell nekikezdeni a folyamatnak.

Először is, hogyan válasszam ki a megfelelő klinikát/plasztikai sebészt? Ha beírom a google-be, ezer találatot ad ki, de akinek mondjuk már volt mellműtéte, mi alapján választott? Hogyan zajlott a folyamat?

A műtét árával kapcsolatban egy oldalon találtam árlistát, ahol a mellnagyobbító műtét 1.200.000.-Ft-nál kezdődött. Tudnátok esetleg -tól -ig összeget mondani, hogy kb mennyibe kerülnek, ez mennyire reális ár?


Tegyük fel, hogy megvan a rászánt pénz, kiválasztottam a klinikát/plasztikai sebészt, utána mik történnek? Láttam, különféle vizsgálatokra (ekg, mammográfia, labor stb) el kell menni a műtét előtt. Konzultációból mennyi van, illetve azokon mi történik?


Egyelőre csak ennyi kérdés jutott eszembe, lehet, hogy sok egyéb szempont nem jutott eszembe, így nagyon hálás lennék, ha valaki akinek mondjuk már volt ilyen műtéte, leírná az egész folyamatot, tapasztalatokat stb. :) Előre is köszi!



2023. márc. 17. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Szia, szerintem lepj be facebookon a plasztikas csoportokba, ott sok beszamolo van es akar kerdezhetsz is, ott tutira tobb valaszt kapsz. Itt lehet, hogy csak leszolas lesz.


En meg epp mellkisebbitesre keszulok es en is epp a gyujtogeto fazisban vagyok, de ott szoktam olvasgatni. En ugy vettem ki, hogy az implantos nagyobbitas manapsag olyan 1,5-1,8 milla kozott megy, ahogy a hozzaszolasokbol leszurtem. De ez ugye abszolut orvostol,klinikatol, az implant markajatol fugg.

2023. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A hoxán is van egy topic, ahol ha megkéred a csajokat, beengednek a profiljukba, és sokan vezetnek naplót.
2023. márc. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2, a kisebbítést lehet TBre is, ha egészségügyileg indokolt (pl gerinc bántalom, légzési nehézség) és ha a testsúly bizonyos %át kell eltávolítani.
2023. márc. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as, szerintem nekem nem lehet, mert igazabol nem okoz fizikai panaszt a mellem. Nem faj a hatam tole, csak 150 centi vagyok, tokre nem illik hozzam az E kosaras mell, szultem, szoptattam egy gyereket, hat a terdemig er es 25 eves vagyok.

Nem vagyok tulsulyos, bar fogytam 20 kilot, ez is betett neki. Szoval mondjuk ki, undorito, hanynom kell a melleimtol...:D


Esztetikailag zavar, en ugy tudom, hogy ezt a tb nem fedezi.

2023. márc. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól összefoglalta a lényeget. Annyival egeszitenem ki, hogy először azt döntsd el, hogy milyen hatást szeretnél elerni. Természetesebbet vagy látványosabbat. Egyik orvos ezt preferálja, a masik meg azt a vonalat.

Fontos, hogy olyat válassz, aki nem hagy magadra ha komplikáció adódna.

Plusz pénzben inkabb 2x annyit szánj rá, hogy egy esetleges cserére vagy korrekcióra is jusson.

Meg több orvoshoz menj el konzultációra.

Orvosbol pedig vannak úgymond felkapott sztársebészek(pl egy kárász vagy tizedes doktor) meg kevésbé híres, de kiváló szakemberek. Ilyen pl bor Mihály vagy a triton lifeban van még egy emlősebesz. Ő pl jartas az onkoplaszikai rekonstrukciokban is. Ha olyan a helyzet, akkor ez is lehet egy szempont.


De amúgy a legtöbb kérdésedre tényleg a plasztika esztétika fb csoportban esetleg a hozzátartozó sebeszem.hu-n fogsz választ kapni.

2023. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
100%
Keress csoportot, ahol ilyen nők vannak. Sok sikert kívánok előre is.
2023. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Karaszhoz ne menj. O nem ert hozza!!!!!! De a konzultaciora elker 40-50 ezret pofatlanul. Akkor is,ha nem ott mutteted magad.
2023. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A sebeszem. hu oldalra regisztrált és lépj be a plasztika, esztétika csoportba facebookon, mert ezek rengeteget fognak segíteni neked a döntésben.

Találhatsz ezeken beszámolókat és ezek alapján eldöntheted, hogy számodra melyik lesz a megfelelő doki. Fontos szempont, hogy természetes hatásút vagy inkább nagyobbat szeretnél-e stb. mert ezek is meghatározzák, hogy melyik dokihoz érdemes menned. Nekem most lesz a műtétem és nekem mindennel együtt 1.5M Ft mentor márkájú implantátummal, de kellettek előzetes vizsgálatok is amik kb +50.000Ft-ba kerültek, persze ezeket meg lehet csináltatni államiban is, de úgy jóval több idő. (Nekem nem volt csak 2.5 hónapom a konzultáció és a műtét között.)

Írj bátran ha van még kérdésed

2023. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!