Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Érdemes gyerekvállalás előtt...

Érdemes gyerekvállalás előtt bevállalni a mellműtétet?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok. Mellműtéten gondolkodom. Természetesen én is szeretnék gyerekeket,viszont még nem most. Nem tudom, hogy az implantátum mennyire befolyásolja a terhességet, vagy akár a szoptatást. Kérlek segítsetek!
2013. aug. 16. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A szoptatást teljes mértékben
2013. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A hivatalos szöveg az, hogy nem befolyásolja egyiket sem.


A valóság:

1)-ha elcseszik, akkor nagyon is

2)-terhesség, szoptatás alatt sokszorosára képes duzzadni, nőni a mell. Nekem konkrétan AA-ról D-re nőtt.

El nem tudom képzelni, hogy néztem volna ki, ha még implantátumom is van pluszban.

2013. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elég indiszkrét lesz a kérdésem és ne haragudj érte, de te honnan szedsz össze annyi pénzt? Ilyen gazdag a családod, vagy esetleg dolgozol? Nagyon fiatal vagy még ezért kérdezem. Ha nem szeretnéd ide kiírni megírhatod privátban is.

Ne vedd rossz néven ezt a kérdést én 20 éves vagyok és 2-3 éven belül én is szeretnék egy műtétet. Csupán érdeklődöm. Előre is köszi a választ. :)

2013. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utána szoktak csináltatni műtétet.

Megnő nagyon, megnyúlik a bőr, stb.

Lehet nagyon csúnya lesz utána, akkor meg aztán semmi értelme nem volt csináltatni.

2013. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon függ a genetikától, bőrtípustól.

Szintén gyerekvállalás előtt csináltattam meg. A sebész elmondta, hogy garanciát nem tud vállalni egy terhesség/szoptatás utáni állapotra, csak valószínűségeket tud mondani, ugyanis kiszámíthatatlan, hogy a hormonok milyen mennyiségben szabadulnak fel és hogy reagálok rá.


Két dolgot tudott konkrétan mondani:

- mivel bimbó alatt nagyon feszes a szövetem, meglógásnak kicsi az esélye

- a saját szövetem térfogatánál nagyobb implantátumot nem javasol, mert így matematikailag is csak a teljes "állomány" 50%-a tud változni


Mondta, hogy nem teljesen megbízható módszer, de valamennyire iránymutató a már szült nőrokonokat megnézni. Nagyjából hasonlóra lehet számítani, bár ha mondjuk nagymamától örököltem az ilyen típusú genetikát, akkor hiába nézegetem a 70-80 éves nagyikat, náluk már nem sok minden látszik.


Unokatestvérem ugyanahhoz a sebészhez ment két gyerek után. Míg nekem izom alattit javasolt, neki mirigy alattit, mondván izom alattinál lehet, hogy befolyna a mirigyállomány az implant alá.

Itt belekérdeztem, hogy bocsi, én még nem szültem, erre számítsak én is? Mondta, hogy nem, teljesen más a bőrtípusunk és a szöveteink feszessége, tehát ezt biztos nem azonos vonalról örököltük.


Terhességet, szoptatást nem befolyásol. Ha elrontják (ezért kell NAGYON körültekintően sebészt választani, sokan ott rontják el, hogy azt nézik, hogy emberileg megnyerő-e, miközben sokszor ezzel palástolják a sebészek a szakmai hiányosságaikat), akkor terhesség nélkül is ronda lesz.


Szoptatást se befolyásolja, hiszen sikeres műtétnél a mirigyállomány mögé kerül, nem érinti a tejmirigyeket.

2013. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szoptatást nem befolyásolja, mivel a tejmirigyeket nem vágják át, a mirigyállomány mögé, izom alá kerül az implantátum.

Az viszont más kérdés, hogy mennyit változik a tested terhesség alatt, az is lehet, hogy jól bírja, nem nyúlik meg nagyon a bőröd. szerintem belevághatsz, ha most szeretnéd, kár éveket várni még. Terhesség alatt egy jó melltartó csodát tehet.

2013. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Nem konzultáltam még ez ügyben senkivel, mivel ez a projekt még odáig nem jutott, ezért is értékelem a hasznos válaszaitokat.

Kedves érdeklődő!

Pénzem erre a műtétre akkor lesz, ha már eleget félre tudtam tenni. Külföldön dolgozom már 2 éve és ezért tudom talán jövőre bevállalni a műtétet. Más anyagi segítségére nem számíthatok és nem is szeretnék, ezt is magamnak szeretném elérhetővé tenni, megteremteni.

2013. aug. 20. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Becsülendő hogy ilyen fiatalon önmagadnak teremtesz meg egy ilyen nagy összeget, gratulálok hozzá és sok sikert a műtéthez!

2013. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
"a hiúság a kedvenc bűnfajtám"
2013. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha nem ajánlott a gyerekek előtt plasztikáztatni.Ha nem is szoptatsz,sokat változik a mell alakja,állaga terhesség alatt és ennyi idősen ritkán olyan tragikus,hogy műteni kelljen.
2013. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!