Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek rólam?

Mi a véleményetek rólam?

Figyelt kérdés

21 éves múltam,dolgozom,és terveim vannak a jövővel kapcsolatban.

Első mindenképp az hogy kicsit összeszedjem magam (kb 2év)

Aztán családot szeretnék alapítani,és mindenképp 1babát is szeretnék.

Csak a mostani lányok nagyrésze nemhogy családot szeretne később,hanem elbulizza az életét :/ Aztán nem is nagyon ismerek olyat aki csak úgy fontolóra is venné,azt hogy szeretne egy boldog kapcsolatot,és majd néhány év múlva egy tündéri kisbabát.

Én úgyérzem ez lenne a helyes,megalapozni a jövőt,és családot alapitani,mert akkor van értelme minden nap dolgozni azért hogy otthon szeretetben vár a TE családod,és minden fáradságért kárpótol az,ha tudod hova tartozol és tudod szeret a párod,és a kisbabátok...



Mi történt a világgal ? vagy csak én élek ilyen álomvilágban hogy majd családot szeretnék és nem elcseszni az életemet ???



2013. aug. 10. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné. Neked igy jó, másnak nem. Nem vagyunk egyformák. Nincs különösebb véleményem rólad, hiszen nem ismerlek.
2013. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Moncsycsy ***** válasza:
61%
Én 21 vagyok, sajnos nem találtam munkát, mert rossz szakmát választottam. 4 éve boldog kapcsolatban vagyok, és 10 hónapja született meg a tündéri kislányunk :) a buli nekem sose jött be, persze a baráti összejövetelek,kerti partik,sütögetést mindig szerettem de én a családot mindennél előbbre tartottam. azt lesem tudom írni milyen érzés mikor a 10 hónapos lányom odajön játék közben és ad nekem egy puszit, majd megy és játszik tovább. nem bántam meg, hogy szültem, és igazad van, a mai fiatalok esze csak az iváson/bulizáson jár.
2013. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
70%

Ennyi demagóg hülyeséget is régen hallottam.

Nem veszitek észre, hogy Ti vagytok a "mai fiatalok"?

Sok olyan van mint ti. Sokan akarnak családot, normális nőt/férfit, sokan keresik ezt a fajta boldogságot és mindegyik rinyál, hogy nem találja. Talán rossz helyen keresitek. Csak ne általánosítsatok már. Milyen hülyeség ez?


Bár szerintem az sem normális, ha valaki 20 évesen munka és kilátások nélkül gyereket szül...


NEM mondom, hogy ez a követendő példa, de én először is sokat tanultam. Nem kell mindenkinek diploma, nekem történetesen van, de van két egyszerű szakmai végzettségem is. Elkezdtem dolgozni, megalapoztam a jövőmet, és utána kezdtem el gyerekben gondolkodni. Most már van gyerekem egyébként. Már kevesebbet dolgozom, többet töltök a családdal, de a megélhetésre így is összeszedem amit kell.

2013. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Én pont ezt irnám mint Moncsycsy.Csak nekem sajnos nem sikerült letennem a szakmát,mert pont a második befejező év elején született a pici lányunk és azt gondoltam nem az ő rovására fogok tanulni.Inkább vele törődök és majd lesz még lehetőség tanulni.Munkát úgyis kis esélyel találok gyerekkel.
2013. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen mi is fiataloknak számítunk ez igyvan tényleg!

De viszont, nekem sem szakközépben,sem a magánéletben,lakóhelyen nemigen volt olyan ismerősöm,aki így látta volna a jövőt,mint mi itt páran most..

Azért érdekes. És tényleg mindenki más és mások a tervei,de tény hogy én az utóbbi néhány évben azt látom,hogy nagyon elkallódott a fiatalabb nemzedék,14-15évesektől kezdődöen! Aki nemakart,úgysem vitték bele a hülyeségekbe,én meg egyenesen utáltam az ilyen bulikat,ivásokat.

Inkább azokkal a barátokkal (akiket 10ujjamon össze tudok számolni) mentünk el egy túrára,vagy fotózni,sütögetni a kertben,és beszélgettünk. Felejthetetlen volt az :) És évek óta nekemis az jár a fejemben,amire tanítottak a szüleim.

A család legyen majd az első,mert az élet értelme,egy szerelemből létrejött új életke,egy kisgyermek,akire vigyáznunk kell,nem mint egy pár,hanem mint egy család..

Hát igen,széép is lenne :)

2013. aug. 10. 18:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztosan sok magadfajta is van, hidd el 30 éve is volt sok tengődő fiatal. Nem sokat segít az, ha kb.20 évesen van egy érettségije és sehová nem tud vele elhelyezkedni, persze hogy nem gondolkodik felelőtlenül családalapításban, pláne ha nem találta meg a párját hozzá.

Én inkább azt látom hogy a szülés ideje kitolódott kb.35 éves korra (első baba) és ez nem feltétlenül rossz. A mai gazdasági helyzetben egy kis egzisztenciát nem árt ha megteremt a szülő, hogy nyugodt körülmények között tudja nevelni a gyerekét.

Ha nem szeretsz bulizni ebben a korban, akkor nem kell. Kiránduljatok, utazzatok, gyűjtsetek (pénzt és élményeket) -mert gyerek után kevésbé lesz ilyenekre lehetőségetek.

2013. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs veled gond! En is ezt akartam...csakhogy akkor meg nem gondoltam, hogy 30 evesen talalok olyan tarsat akivel erdemes csaladot alapitani.

Szoval ember tervez, Isten vegez.

A gyermek megprobalja meg a legjobb, legerosebb kapcsolatot is. Sok lemondassal jar, de sok orommel is.

2013. aug. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem a lányomat, 25 évesen a fiamat. Nem bántam meg hgoy fiatalon szültem, bár én már az érettségi után egyből dolgoztam. 2 éve voltam ugyanazon a munkahelyen amikor már volt házunk a párommal mindkettőnknek jól fizető állása. Na akkor jutott eszembe hogy szeretnék babát. Nem azért jutott ilyen korán eszembe mert nem volt más dolgom, hanem mert mindent elértünk ahhoz hogy jöhessen egy baba. A lakás kész volt, volt félretett pénzünk. Mi sem voltunk sosem bulizósak. Mi sem ittuk el az agyunkat 17 évesen. tarts ki az álmaid mellett keress egy olyan pasit akinek hasonlóak az elképzelései az életről mint neked. aztán persze gyerkőc előtt az egzisztenciát kell összehozni. Legyen fedél a fejetek felett legyen munkátok és egy pici félretett pénzetek. Szerintem teljesen jó a gondolkodásod, inkább ilyen legyen az emberek hozzáállása mint olyan hogy 30 éves koromig csak dolgozom és bulizok, egy ft-ot sem spórolok meg azzal a címszóval hogy most élek meg ennyit megérdemlek. Sok ilyen ismerősöm van aki itt van már 30 év felett és semmit nem tud felmutatni csak azt hogy bulizott végig. és anyjánál lakik.
2013. aug. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szép dolog így feketén fehéren állítani, hogy bulizni rossz, anyának lenni meg jó. anyának lenni és feleségnek nem rózsaszín. az embernek érettnek kell lenni hozzá és igenis a bulizásra szükség van. arra, hogy az ember kiélje magát, és ne akkor akarjon menni, amikor otthon van egy férj és x gyerek. valaki érett rá 20évesen, hogy anya legyen, valaki nem. ezért megítélni elég gáz. te most azt hiszed, felnőtten gondolkozol, de ha otthon leszel egy gyerekkel, taposod a mókuskereket minden nap, mosod a férjed gatyáját, vasalod a pelenkát, főzöl, takarítasz úgy, hogy a gyerek örjöng az ágyban, vagy a hátadra van kötve, akkor nem biztos, hogy azt fogod mondani, hogy te erre vágytál. nem azt mondom, hogy anyának lenni rossz, félreértés ne essék.. imádom a gyerekeimet. 10év van köztük, az elsőt kb ennyi idősen szültem, mint most te vagy és ég és föld volt a kettő.. teljesen máshogy áll valaki egy babához 20 és 30 évesen.
2013. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!