Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hogyan reagáltak barátaitok,...

Gyémántlány kérdése:

Hogyan reagáltak barátaitok, ismerőseitek (munkatársak, szomszédok, osztálytársak stb) arra, hogy plasztikai műtétetek volt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nyáron végre meg fogom műttetni az elálló füleim. A műtéttől nem igazán tartok, bármennyi kellemetlenséget megér nekem, hogy végre "normális" embernek érezzem magam. Egy dolog viszont kicsit aggodalommal tölt el, ez pedig a közvetlen közelségemben élő emberek reakciója. Fogalmam nincs, mit kéne mondanom majd az osztálytársaimnak, amint meglátják az "új" füleimet. És a tanárok? Aztán ott lesznek a kellemetlenkedő távolabbi rokonok, na meg a szomszédok, és már ezer meg ezer borzalmas jelenetet elképzeltem, milyen lesz mindenkinek egyesével elmagyarázni, hogy igen, megműttettem, mert zavart, igen, mert csesztettek, bla, bla, bla. És tudom, hogy ezeket a kínos magyarázkodásokat úgysem tudom elkerülni...

Azt szeretném tehát megtudni, hogy ti, akiknek szintén műtétjük volt/lesz (legyen az bármilyen plasztikai beavatkozás) hogy vészeltétek át/fogjátok átvészelni ezt az időszakot? Féltetek/féltek ettől ti is? Tudnátok mondani egy-két bátorító szót?

Minden választ előre is köszönök szépen! :)



2014. máj. 2. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt fülplasztikám, már felnőttkánt! Ugyanez volt a problémám. De megoldottam. A műtét előtti 1-2 hónapban nem mentem fodrászhoz, így a füleim nem nagyon látszódtak ki. Műtét után még szinten egy jó ideig nem mentem hajat vágatni . Így nagyon sokáig láttak nagy hajjal. Amikor végre levágattam, akkor - szó szerint - nem vették észre a változást, mert mindenki a hajamat vette észre először. A füleim miatt senki nem tett megjegyzést. Ráadásul ezután szemüvegről kontaktlencsére váltottam, így ez sokkal nagyobb változás volt, mint a már nem elálló füleim. Senki nem azt mondta, amikor meglátott, hogy "nahát mi lett a füleiddel, hogy nem állnak el?", hanem: "Jé, hát hol a szemüveged? Kontaktlencsére váltottál?" Haha :))) Így vészeltem át ezt az időszakot. Két hét alatt megszokta a környezetem és senki sem törődött a füleimmel. :D


38F

2014. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Arra gondoltam, hogy levágathatnám a hajam, (ami most a hátam közepéig ér) hogy mindenkinek az tűnjön fel, csak az a baj, hogy imádom, hogy ilyen hosszú, és nem tudom, megér-e annyit a dolog.

2014. máj. 2. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne ezt a trükköt bevetni, a hajad majd úgyis megnő. A lényeg, hogy el kell terelni valami feltűnőbb dologgal az emberek figyelmét. :)
2014. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a másik oldalról van tapasztalatom. Az egyik volt osztálytársam műtette így meg a fülét. Ő ráadásul fiú, szóval a haj nem takarta el, mégsem vette észre senki, hogy mások a fülei:D Évek múlva mesélte és rácsodálkoztunk, hogy jééé, tényleg..szóval neked ez nagyon nagy változás, de mások nem biztos, hogy észre veszik, csak, ha baromi jó megfigyelők:D
2014. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Csak azt nem értem, hogy ugye akik eddig csesztettek vele, azoknak nem fog feltűnni, hogy most már nincs mivel csesztetni engem? Olyan nehéz elképzelnem, hogy egy ilyen súlyos szépséghiba megszűnését senki nem fogja észrevenni...

2014. máj. 3. 09:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt plasztikai műtétem, de azt írtad, hogy írhatunk arról is, hogy ha a jövőben meg akarjuk plasztikáztatni magunkat, akkor mit fognak szólni szerintünk az ismerőseink.


Nos, én ajakfeltöltést és orrplasztikát tervezek. Ezek gondolom feltűnőbbek, mint egy fülplasztika. :)

Engem nem érdekel mások véleménye, magamnak akarok tetszeni. Igen, valószínűleg lesz sok kíváncsiskodó, és ki is fognak beszélni. De azért nehogy már a 21. században ilyen nagy dolognak számítson egy plasztikai műtét...

Különben én a középiskola vége és egyetem közötti időszakban szeretném megcsináltatni (bár esélyes, hogy nem fér bele mindkettő), így elkerülném az egyetemen megismert emberek kíváncsiskodását, na meg persze hamarabb elégedett lennék magammal. Most, középsuli ideje alatt azért nem merném megcsináltatni, bármennyire is nem érdekel, hogy mások mit szólnak hozzá.

Szóval én nem félek tőle. Kínosnak sem érzem a magyarázkodást (egyelőre). Elmondom mindenkinek, hogy így jobban megfelelek magamnak, és ennyi. Másnak bővebben nincs köze hozzá.

2014. máj. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért foglalkozol mások véleményével ? Nekem teljesen ez olyan, mintha te akarnád , hogy igenis vegyék észre és ne csúfoljanak többet ?! Ha bele vágsz egy plasztikai műtétbe magad miatt tedd, ne pedig mások miatt! Nehogy már az érdekeljen, hogy a szomszéd Mariska mit fog szólni, vagy épp azok az osztálytársak, akikbe semmi intelligencia nem szorult .

Én azt mondom, ne mondd el senkinek, biztos van legjobb barátnőd annak elmondod és kész, ha rákérdeznek a suliba, vagy a szomszédok megmondod, ha nem, nem.

2014. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!