Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Pontosan mivel jár egy mellpla...

Pontosan mivel jár egy mellplasztika? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és nagyon kicsik a melleim. Gyakorlatilag szinte semmi. Érdekes, a mellbimbóim viszonylag nagyok, mégsem nőnek tovább a melleim.:(

Emiatt súlyos önbizalomhiányom van, kerülöm a strandokat és a szórakozóhelyeket. Kb. egy éve merült fel bennem a plasztikai műtét gondolata, azonban ez a kezelési költségeken kívül több kockázattal is jár. Többek között azt hallottam, hogy a műtét után heg marad a mellnél, ami legalább egy évig ott is marad. Van, akinek örökké. Ez igaz? Arról nem is beszélve, hogy az altatás sem egy jó dolog, mi van, ha nem ébredem fel? Oké, ennek kicsi a valószínűsége, a legnagyobb félelmem igazából az, hogy egészségre káros anyagot juttatnak a szervezetembe az implantátumokkal, ami elfertőződhet, esetleg rákot okozhat. Ennek van valóságalapja, vagy én parázom túl? Arról nem is beszélve, hogy anyagilag nem állok úgy, hogy megengedhetnék egy ilyen „luxus” műtétet, anyuékat pedig nyilván nem szeretném lehúzni. Főleg, hogy ő már többször kifejtette a véleményét a témában, úgy, hogy ő nem is tudja, hogy én is szeretnék, és finoman szólva elítéli az ilyesfajta beavatkozásokat…

Egyébként ő is nagy mellekkel rendelkezik, akárcsak a családom többi női tagja. Bár az is igaz, hogy a húgának szülés után nőtt meg, de én pont családalapítás előtt szeretnék „nagyobbodni”, hogy nagyobb önbizalommal ismerkedhessem fiúkkal. Valaki, aki már túlesett mellnagyobbításon és/vagy valamelyik ismerősétől hallott róla, az el tudná mondani, hogy melyik orvosnál érdemes, ki az, aki szép, precíz és higiénikus munkát végez, na és persze mennyibe fájna ez a pénztárcámnak, ha az eddig megtakarított pénzemhez még keresnék az évek múlásával? Teljesen mindegy, hogy melyik városban végeznék, szóval az ország bármelyik részéről írhattok, úgy gondolom, hogy nem árt időben „szétnézni”.:)

Köszönöm, ha ezt végigolvastad! :)

17/L



2016. ápr. 3. 20:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Először is szerintem döntsd el hogy képes vagy-e nélkülözni legalább 500.000 forintot, ezalatt én nem keresnék mellnagyobbítást (habár a neten vannak már hirdetve 200 meg nem tudom mennyiért is). Persze a válasz igen lesz mert gondolom erre fogsz gyűjtögetni.


Na szóval, a heg... heg valóban marad örökre ahogy akkor is megmarad ha a kezednek nem csak a felületét vágod meg, viszont a heget úgy alakítják ki hogy az a mell alsó részén legyen, ez annyit jelent hogy a heg nem látszódik hacsak nincs valaki alattad vagy fel nem emeled a melled.


Kockázat mindig van, de ez elég rutin eljárás... Az implantátumot valóban cserélni kell 1-2 alkalommal valószínűleg. A mostani implantátumokban már elméletileg nincs ,,kártékony'' anyag mint az eddigiekben, de ezt nem tudhatjuk.


Fogásra, látszatra sem lesz olyan mint az eredeti az emberek 90%-ának. Nem biztos hogy lufi lesz, de van egy tartása a mellnek amit csak a szilikon tud bizonyos tömeg felett. Ha megnézed a szilikonos képeket a legtöbbnek nincs akkora esése mint az átlagos mellnek. Ebből aki már látott mellet az nagy valószínűséggel megmondja hogy ez ,,nem tűnik igazinak".


Ha szeretnéd akkor csináltasd meg, de az alap az legyen hogy összegyűjtöd az 500.000-et alsó hangon és utána kezdesz elkonzultálni ilyen olyan orvosokkal, és érdemes a páciensek véleményét meghallgatni vagy bármely oldalon olvasgatni a dokiról illetve a rendelőről.

Utána ha pedig szükséges gyűjthetsz még 100-200 e. vagy akár egy millió forintot a műtétre.

2016. ápr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, nagyon rendesek vagytok, ment mindenkinek a zöld pacsi! :))
2016. ápr. 7. 21:22
 13/17 anonim ***** válasza:

Legtöb helyen nem nézik mekkorát kersz, persze ne 1000 ccm legyen.És tök mindegy, hogy izom alá vagy fölé, nekem egyik se mondott más árat, csa ka csepp alakú implant drágább.

Jó orvosok vannak Pesten 650-700 ezerert, aki ennek többet kér az lehúzás!

2016. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Kerdezo: nem en irtam csak belinkeltem!
2016. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék vitát szítani, de muszáj állást foglalnom.

Először is nagy baj, ha a sebész nem foglalkozik a mérettel. Egy jó sebész a természetesség határain belül akar mozogni, ami az adott testsúlyhoz, alkathoz, mellkashoz illik...


A legjobb szakértelem pénzbe kerül, sok pénzbe! Gondold el mennyibe kerül egy műtő bérlése, vagy egy saját műtő ill. klinika fenntartása. A személyzetet is ki kell fizetni. A legellenőrzöttebb implantátumok nagyon drágák. Nagyon nem mindegy, hogy a legjobb technológiát fizeted-e meg, és ez nem csak az implantátumra igaz, sima szikét használ.. vagy ultrahangos szikét, ami kevésbé roncsolja a szöveteket? lehetne sorolni sokáig. Érdemes megnézni hány elrontott műtétje van a 600ezres orvosnak. És hány, annak aki üti a milliót. Általában a milliós, ill. afeletti kategória javítja az olcsó műtéteket. Inkább egyszer adj ki többet.

Nagyon összetett a téma. Messzire vezet. Ugyanis a drága orvosok nagy része külföldön tanult és jár a legjobb külföldi továbbképzésekre tanulni a mai napig. Hogy minél tökéletesebb eredményt érjenek el. Esetleg ők maguk is tartanak előadásokat. Bizony bizony a szakértelmet meg kell fizetni.


Persze bele eshetsz abba a szerencsés helyzetbe, hogy 600 ezerért is tökéletes eredményt kapsz. Mert persze sok ilyen van. Hazugság lenne azt állítani, hogy nincs. De az sem mindegy, hogy állnak hozzád ha valami baj van. Gond nélkül megcsinálják a korrekciót? Vagy közel ugyanannyit fizethetsz a korrekcióért?


(Azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy a világ legjobb sebészének kezében is vannak kockázatai bármilyen műtétnek. Ugyanis az emberi szervezet sok mindent tud produkálni, amire nem számítanak, mert mondjuk ritka)


Az én sebészem hetente kétszer hívott kontrollra az első 5 héten. Van olyan sebész (600ezres kategória), aki a műtét után 3 héttel hívja vissza először a pácienst! Milyen hozzáállás ez? A esetleges komplikációk nagy része az első két hétben jelentkeznek. Ha nincs folyamatos kontroll alatt a beteg, akkor sokkal nagyobb lesz a baj, mire az orvos tudomást szerez róla.


Nagyon érzékeny, hófehér bőröm van, ami vékony is. Egy pár milliméteren szétnyíltak a sebszéleim. Nem kell tőle megijedni, sajnos előfordul néha. Az én milliós sebészem hozzáállása: azonnal öltött rajtam még 1-2-t, hogy elősegítse a gyógyulást, a szép hegformálódást. Mert ez olyan pici volt, hogy magától is összeforrt volna, csak nem mindegy hogy néz ki. Egy ismerősöm a lényegesen olcsóbb sebésznél több centis szétnyílással jelent meg kontrollon, mire közölte hogy kenegesse betadinnal majd összeforr.

Na ez a különbség.


Megkerestem ezt a videót, még jóval a műtétem előtt találtam. Dr. Krasznai az egyik legjobb az országban. Félreértés ne essék, nem ő a sebészem. Ez nem a reklám helye. De kár lenne tagadni, hogy a legjobbak között található. Viszont nagyon szépen összefoglalja amit én is leírtam:


[link]


27N

2016. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm! :)

Utolsó, egyetértek veled!

2016. ápr. 11. 00:18
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem volt szinte semmi mellem, aztán 20-21 éves korom táján nőtt kb. 1.5 kosárméretet egyik hétről a másikra spontán (és azóta is tartja magát ez a méret, pedig híztam is, és fogytam is azóta). Lehet, hogy nálad is ez lesz a helyzet, mint írtad, több nőrokonodnak is nagyobb mellei vannak, úgyhogy ne add fel a reményt, hogy műtét nélkül is megoldódik a dolog :)
2016. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!