Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kb 20 nap alatt 1 cm-re...

Kb 20 nap alatt 1 cm-re tágítottam a fülem. Akkor kb 5 napig fém volt benne és tök szép volt, nem volt szinte semmi baja. Ekkor beletettem a 13mm-es alagutat. Ettől viszont begennyesedett. Mit tegyek? Kivegyem vagy kezeljem így?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl gyorsan tágítod, így idő után nemcsak gennyesedni fog, hanem kifordulni, vagy kiszakadni is.

2-3 hét alatt 1 méret. 1-2-3-4-5-6-8-10 mm (ez már 8 méret, bár lehet kezdeni egyből 10mm-el is, akár vágással, akár metszéssel), de utána meg kell várni, hogy rendesen regenerálódjon a bőr. Ezen idő alatt kezelni kell, ápolni, célszerű octenisepttel napi 2-3x. Tágításhoz használj síkosítót (pl vazelin) és természetesen előtte-utána fertőtlenítsd le. Gyulladás esetén célszerű kiszedni, lekezelni, az ékszert fertőtleníteni, majd visszarakni. Kifordulás esetén legalább 1 mérettel kisebbet rakni vissza és keresni. Érdemes minőségi alapanyagot hordani kezdésnek. Én a fém mellett inkább a természetes követ vagy műkövet preferálom, de semmiképp se szilikont vagy puha műanyagot.

2019. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egyszerűen nem merem kivenni a tágítót. Annyira fáj mikor megpróbálom hogy mindig abbahagytam eddig, próbálom a fertőtlenítőt fülpiszkálóval odajuttatni, de neha még az is kellemetlen.
2019. júl. 29. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy rohastul gyors tempo. Havobra 1-2 mm a maximum ami ajanlott. En evek alatt tagitottam fel a fulemet, es csodaszepen nez ki, semmi baja nincsen. Meg igy is volt, hogy kisebesedett es nehezebben gyogyult valamelyik.

Mindenkepp vedd ki a 13 milis ekszert, fertotlenitsd le a fuledet (octenisept ajanlott), es hagyd ekszer nelkul ejszakara. Ha tudod, utana masnap beleteheted valamelyik kisebb, regebbi ekszert. Sajnos vissza kell lepni ilyenkor kicsit, nem szabad ennyire sietni vele.

2019. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ma kb 1 órán át fertőtlenítőben áztattam a fülem, visszatettem az ékszert és szinte semmi baja.


Igazából azért mertem ilyen gyorsan csinálni, mert a másik fülem is ilyen gyorsan csináltam és annak semmi baja nincs és nem is volt. Ennek sem nagyon volt eddig.

2019. júl. 29. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet ezzel játszadozni amig nem lesz komolyabb baj ;)


A minimum 2hét/mm, 6mm után tudtommal 2mm-enként nő, azaz 8mm-nél már illik a minimum 3 hét is!!! De ez baromi gyors tempo, lehet ha kiveszed ki is fordul. A fültágitás lassú folyamat, nem pikk,pakk és csá. Nekem a héten lett 1cm-es es 3 hetet vártam azért. Ezután minimum 1 hónapot fogok. Nem tudom mekkorát akarsz, de ha ilyen ütemben tolod hamar szét fog szakadni a fülecskéd.

2019. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös


A jobb fülem 15 mm, ugyan ilyen tempóban haladtam és gyönyörű, semmi baja nincs, sőt szét sem akar szakadni ahogy nézem ^^

2019. júl. 31. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!