Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi kell egy alap sminkhez?

Mi kell egy alap sminkhez?

Figyelt kérdés

Kezdő passzív fiú vagyok, eddig néha itthon beöltöztem női ruciba, de most megismerkedtem egy normális sráccal, akivel elveszteném a szüzességem is végre.

Jövő hét hétvégén lesz a randi, megbeszéltük, hogy sminkelek is, de azt még sosem csináltam.

Nem szeretnék túl k*rvás sminket, de azért legyek szexi.

Mi kell hozzá? Hol érdemes beszerezni? Rossmann, dm vagy egyéb? Milyen márkát érdemes? bocsi teljesen kezdő vagyok a dologban.

Valami tartósabb kellene, ami bírja az együttlétet, csók orális szex... és mivel lehet másnap lemosni? Nem akarok sminkelve hazautazni :D

Szőke hosszú parókát rendeltem, ruha meg vagy egy rózsaszín babydoll vagy egy fekete miniruha + harisnya magassarkú lesz. Ehhez mi passzolna?

Köszönöm mindenkinek a válaszát aki segít!

29/F



2019. aug. 25. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sminkelés előtt mindig hidratáld a bőröd, ez egy szép alapot is ad majd a sminknek. Nagyon sok jó tutorial-t találsz, amikben feltüntetik a használt márkákat is. Ajánlom, olyan videóst keress akinek hasonló az arcszerkezete a tiédhez. 🙂

A vízálló sminkek között érdemes válogatnod, ezekhez van külön lemosó is. Rossmann-ban és dm-ben eléggé korlátozott számú márkát találsz és a minőség se a legjobb, de persze ezekben az üzletekben is megtalálsz mindent amire szülséged lesz. (Javaslom, hogy a polc hátuljáról vedd el a kiválasztott darabokat, azokat kisebb eséllyel bontották fel előtted.)

2019. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Várok még tippeket :)

2019. aug. 25. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp vízálló sminkeket nézz, azok elég tartósak, és vegyél hozzájuk olajos sminklemosót, mert azok kifejezetten a vízálló sminkek leszedésére lettek kitalálva.

Az alap smink az elég sok féle lehet, nem tudom, hogy pontosan milyet szeretnél, és, hogy hogy nézel ki, így nehéz válaszolni. Megpróbálom leírni, azt ahogy én szoktam sminkelni, de most csak termék kategóriákat írok, mert az teljesen rajtad múlik, hogy melyik márkát szeretnéd használni, melyiket tudod beszerezni. De ha esetleg ebben is segítségre lenne szükséged, a Krémmániát tudom ajánlani, ott szinte minden sminkcuccról találsz véleményeket, az alapjan el tudod dönteni, hogy megfelel-e neked.

Szóval én ha sminkelek, először egy kis korrektort szoktam a szemhéjamra tenni, hogy a szemhéjpúder jobban megtapadjon. Erre lehet külön szemhéjbázist is venni, de szerintem a korrektor is teljesen jól működik. Erre először egy alap színt teszek, ezzel fixálom is a korrektort. Ezután elkezdem felvinni a színeket. Általában a szem belső szélére kerül a legvilágosabb, a külső szélére pedig a legsötétebb szín. Ezután ha szeretnél rajzolhatsz tusvonalat. Én utána meg szoktam csinálni a szempilláim: van, hogy csak simán szempillaspirált teszek fel, de van, hogy előtte begöndörítem a szempilláim és utána szempillaspirálozok. Ha szeretnél, műszempillát is tehetsz fel. Én ezután szoktam az alapozót és a korrektort felvinni, mert így, ha porol is a szemhéjpúder, nem lesz olyan az alapozó/korrektor. Az alapozót értelemszerűen az egész arcomra viszem fel, a korrektort pedig a bőrhibáimra, illetve a szemem alá, majd az egészet púderrel fixálom. Ha szeretnéd, akkor kontúrozhatsz is, erről több leírást is találsz a neten, ahol az arcformád szerint a legelőnyösebbet mutatják be. Számomra ennyi szokott lenni a smink, mert nem szoktam a szemöldökömet megcsinálni, de ha te szeretnéd csináld meg azt is.

Ez így leírva nem tudom, hogy mennyire érthető, mert elég nehéz leírni. Azt tudom ajánlani, hogy nézz meg erről pár YouTube videót, ott szemléltetik is, meg azért szerintem a beauty guruk jobban értenek ehhez mint én, és jobban is magyaráznak. Tudom ajánlani Karin Dragos Sminksuli videóit, kategóriánként elmagyarázza a termékek helyes használatát, és az ő csatornáján komplett sminkeket is találsz, ahol lépésről-lépésre megmutatja, hogy hogyan készítette el és milyen termékeket használt.

2019. aug. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja és sminkcuccokat a Dm-ben és a Rossmannban tudsz venni, de ha az ottani választékot kevésnek találod, még a Müllerben is nézz szét, ott lehet pár olyan márka termékeit is kapni, amit az előbbi kettőben nem.

Ha netes rendelés is szóba jöhet a PinkPandát tudom ajánlani, rendszerint vannak akciók náluk, és elég sok terméket találhatsz ott is.

2019. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senki0608 ***** válasza:
67%
Szia!Én általában a Rossmannba szoktam vásárolni.Most az én sminkrutinomat leírom hátha hasznát veszed,a márkákat is leírom.Először primert(Catrice) viszek fel az arcomra,majd alapozót(Catrice hd liquid coverage).Az alapozónál arra figyelj hogy menjen a bőrödhöz.Én általában alapozóecsettel kenem el az arcomon,nekem az jobban bejött,de használhatsz beauty blendert is(be kell vizezni használat előtt).Alapozó után púdert viszek fel(p2 nude blend).Utána szemöldökceruzával(Essence) megcsinálom a szemöldököm.Itt figyelj arra hogy ne legyen nagyon sötétebb a hajad színénél és próbáld meg ugyanolyanra megcsinálni mind a 2t.Utána egy enyhe rózsaszín szemhéjpúdert viszek fel(asszem amilyet használok,már nem gyártják,de a szülinapomra Essence Salut Parist kértem,remélem jó lesz).Szemhéjpúder után szempillaspirált használok.(Nemrég vettem egy Maybelline totaltemptationt,de ez kicsit drága,de az Essence Lash princessről jókat hallottam és vizsonylag olcsó is).Legutolsó sorban enyhe szájfényt,rúzst vagy labellot szoktam használni.Remélem tudtam segíteni :).Ha vmiben tévedek vagy kihagytam valamit nyugodtan írjátok le.
2019. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

Egész jól sikerült megcsinálnom a sminket, bár még nem árt gyakorolni, de a srác így is bevadult tőle :)

Mivel rendszeresítjük a dolgot, így lesz is kinek sminkelnem magam, ok gyakorolni. :)

2019. szept. 2. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!