Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hol vegyek szemfestéket?

Hol vegyek szemfestéket?

Figyelt kérdés

Nem tudom magyarul, de az eyeshadow-ra gondolok. (Bocsi, most ez nagyon hülyén hangzott, de én csak angolul néztem mindig ilyen videókat, onnan ragadtak meg...)


Eddig soha életemben nem sminkeltem, max egy pici szájfény, azt is kb. nyolcadikban utoljára. Most gimis vagyok, és szeretném kicsit feldobni a szemem (ha mondhatom így:D), csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Milyen ecsetet és festéket vegyek? Tudjátok, az a paletta. Milyen márkájút, és hol? Rossmann? Douglas? H&M? Igazából ma láttam a hm-ben szépeket, de nem tudom, az milyen minőségű, káros-e. Mint mondtam, nem értek ehhez.

Vannak pattanásaim, leginkább oldalt a hajvonalon, és az arcomon, de ott inkább olyanok, hogy ilyen régiek, és már szinte csak hegek. Vagy nem is tudom. Viszont semmiképpen sem szeretnék alapozót meg ilyen kenceficéket magamra kenni. Az nagyon igénytelenül nézne ki, nagyon befejezetlen hatást keltene?

Milyen színeket válasszak? Legtöbbször full feketében vagyok, lilás-vöröses hajam van, barna szemem. Fekete, hosszú pilláim vannak, a szemöldökcsontom viszont elég lent van, így nem is tudom, hogy látszódna-e egyáltalán a szín a szemhéjamon... Nem egyforma a két szemöldököm, egyik tetejében van egy "hullám", mert heges.

Annyira félek, hogy kiröhögnének... Szerintetek? Tanácsokat tudnátok adni? Tudom, nagyon nagy feneket kerítek ennek az egésznek, de szeretném magam jobban beleásni a témába.


Elnézést a fogalmazásért, nagyon fáradt vagyok:(



2019. aug. 30. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szemhéjpúder a becsületes, magyar neve. :D

Rossmannt ajánlom, inkább, mivel gimis vagy, ez olyan aranyközépút, és pénztárca barát is.

Korrektort sem szeretnél használni? Vannak lányok, akiknek bőven elég az is, és nem kell az egész arcukat alapozni, stb.

Színekből a nude árnyalatokat/földszineket ajánlom, suliba csak természetesen.

Nem hiszem, hogy kiröhögnének, csak ügyelj arra, hogy szimetrikusan csináld meg, illetve ne told túl :D a kevesebb, néha több.

2019. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel még nem nagyon sminkeltél, ezért szerintem az elején nem kell olyan drága dolgokat venni. Krémmánián nézz véleményeket a palettákról, és ár-érték arányban válassz olyat, ami árilag belefér. Igazából minden szemformát ki lehet sminkelni, csak bele kell jönni.


Pl. itt van egy erről szóló cikk: [link]

Igazából ha sminkelésről van szó, akkor youtube. Megnézed, hogy neked milyen a szemformád, és rákeresel.


Igazából az, hogy milyen szín állna jól... esetleg vannak cikkek az interneten, hogy melyik évszaktípusba tartozol: [link]

És ha kiderül, hogy melyik színtípusba, akkor a neten rákeresve kiderítheted, hogy általában melyik színek állnak jól az ilyen típusúaknak. Mert igazából most az, hogy milyen színt válassz, ezt így nehéz megmondani. Mármint, ami tetszik. Most mondhatom én a full fekete szemsminket, de nem biztos, hogy te olyat akarsz. Szóval szerintem az alapján indulj el, hogy elvileg mik állnak jól neked. Miután kiderítetted az évszaktípusodat, megnézheted, hogy esetleg a szemszínedhez milyen színek állnak jól. Speciál a barnához szinte minden okés, csak itt is meg van, hogy például melyik a legjobb a sötét barnához, stb. Persze amit az évszaktípus alapján, és a szemszín alapján ajánlanak, azt nem feltétlen kell betartani, meg nem csak az állhat jól, de mivel kezdő vagy, ezért szerintem azok jó kiindulópontok. Vagy csak szimplán kezdheted nude színekkel.


Amúgy ne aggódj, nem fognak kiröhögni. Mármint, ha látványosabb szemsminket fogsz használni, akkor nyilván fel fog nekik tűnni, de nem fognak kiröhögni. :)

2019. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
MAC,pigmentáltak kezdőként is szépen tudsz velük dolgozni.
2019. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!:D


Szerintetek ez jó lesz? [link]

2019. szept. 3. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!