Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Piercing porcba helyezése...

Piercing porcba helyezése fülbevaló után?

Figyelt kérdés

Fülporcba szúrattam pár hónapja pc-t, most cseréltem volna ki, de miután kibontottam az újjonnan vett ékszert, láttam, hogy márpedig ez biztos nem fog beleférni a lyukba. Az "ékszer", amit a piercer helyezett be, egy karika volt, ami kb 0.6-0.8 cm vastagságú lehetett, de mivel ennyi idő elteltével elkezdett rozsdásodni (?), így kénytelen voltam gyors kicserélni. Nem volt más otthon, mint sima fülbevaló, ami vastagságra pont passzolt az előző helyére, viszont a hosszú szára miatt le szerettem volna cserélni egy igazi pc-re.

És ugye itt jön képbe a probléma: kb 1.2 mm-es lehet a pc vastagságra, lehetetlen, hogy ezt valaha is beletuszkoljam, igaz? Sajnos "kezdőként" nem nagyon ástam bele magam a méretezés témájába, így kerülte el a figyelmem a kiírás a pc dobozán.

Mivel a porc nem tágul, ezért gondolom nem sok az esély arra, hogy valaha is bele tudom helyezni. Akkor ennyi volt? Adhatom tovább? Titánból készült, nem egy olcsó darab, sajnálnám, ha tényleg nem tudnám hordani.

Egyáltalán hogy lehet vastagabb lyukat szúratni? Van valakinek hasonló tapasztalata?



2019. nov. 1. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Várj.

Azt mondod, hogy karikát tett bele elsőre a piercer? Rádásul ROZSÁSODIK?

2019. nov. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

*rozsdásodik


Nagyon rossz emberrel csináltattad.

Nehez bele tudod tuszkolni, de akkor valószínűleg üvölteni fogsz a fájdalomtól.

2019. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*Ráadásul


Elnézést.

2019. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos, én anno az 1.0 mm-es lyukba raktam bele az 1.2 mm-es piercinget, és gond nélkül belement. Mármint, mintha nem is lett volna vastagságbeli különbség. Szóval ha talán 0.8 mm-es volt benne a karika, akkor talán azt még nagyobb fájdalom nélkül be lehet tuszkolni. Mindenesetre, meg lehet azért oldani, csak lehet nem lesz olyan kellemes érzés.
2019. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na igen, ez az, amit én sem értettem. Amikor kiszedtem, pedig rá kellett jönnöm, hogy az nem is ékszer volt, hanem valamit csak összehajlított, és rárakott még olyan kis cuccot, aminek a két végébe beillesztve egy karikát kapok. Fogggalmam sincs, hogy mi lehetett ez, de megtartottam, hátha tudok a későbbiekben egy másik piercerrel beszélni (mert még szeretnék lyukasztani). Őszintén én is rácsodálkoztam, hogy miért színeződik el. Eleinte ugye fémszínű volt, de én leginkább rozsdához tudnám hasonlítani azt az árnyalatot, amit felvett időközben. És mivel a fülem is kezdett utána vélhetőleg amiatt fájni, így kénytelen voltam cserélni.

A pláne az egészben, hogy "ékszerrel együtt" fizettem, és bár én vagyok a lúdas, amiért karika került bele (mert azt jobban preferáltam, de lehet, hogy hiba volt), kicsit átverve érzem magam az "ékszerrel" kapcsolatban. Ahhoz képest, hogy utánanéztem, és csomó pozitív visszajelzést találtam arról a szalonról.


A kérdésemre a választ köszönöm, sajnos nekem a fájdalomküszöbömet túllépné, ha beleerőszakolnám, így kénytelen vagyok az egyik cimpában lévő lyukban hordani, hátha azt tudom tágítani, ha már ugyanakkorára szúrta, mint a hélixet.:D

2019. nov. 3. 00:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy véletlenül elírtam a kérdésben a méretezést mm helyett cm-re, de a lényeg így is átment :D
2019. nov. 3. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!