Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Káros a műkörömragasztó a...

Káros a műkörömragasztó a körömnek?

Figyelt kérdés
Moyrás műköröm ragasztót használok, de mindenki azzal riogat, hogy begombásodik tőle a körmöm, használok alá gombaölő folyadékot is.
2019. dec. 9. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a ragasztó miatt mondják ezt, hanem a technika miatt. Elavult már a tipes technika, valóban könnyű rosszul felragasztani a tipet, levegős lesz, algás, gombás, ilyesmi.

Láthatóan nem vagy szakmabeli, így plusz hibalehetőség van ebben.

2019. dec. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves szakmabeli válaszoló ha már szakmai szakmázni akarunk akkor mondanám, hogy algás köröm nincs :)

Egyébként nem a ragasztó miatt gombásodhat be hanem a rossz technika miatt ez így van.

2019. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy szakmabeli vagyok. Ugyan 10+ éve megcsináltam az okj-s képzést.


Amúgy tessék, ha nagyon szakmázni akarsz:

[link]

2019. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondom, nincs olyan hogy algás köröm! A neve pseudomonas aeruginosa,ami nem gomba, nem alga hanem egy baktérium! Vagy a penészgomba okoz zöldes elszíneződést. Alga, moszat, hínár és társai a tengerben vannak nem a körmökön.
2019. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az algás köröm a fellevegősödött helyeken a pangó vízben alakulhat ki. Nem fertőz (ha baktérium lenne, akkor fertőzne).

Legalábbis régen így tanultuk.

2019. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszel nekem kérdezz meg egy bőrgyógyászt( én sem hasraütésre találtam ki amit leírtam) hogy hány algás betege van és hány gombás.

A helytelen levegős tip meleg nedves környezet a gomba melegágya! Zöld elszíneződést akkor is két dolog okoz. Az említett baktérium és a penészgomba. Nem azért írom,hogy okoskodjak hanem azért mert arra hogy jaj ez csak alga kicsit zöld nem túl esztétikus csak legyint az ember pedig algás köröm nincs. A másik kettő pedig kezelést igényel.

Én nem vitatom, hogy nektek mit tanítottak én is tapasztaltam mennyire felületes még a nagyobb cégeknél is a körmös oktatás. Nekünk is azt tanították, csak hogy maradjunk a tipragasztó témánál hogy a pillanatragasztó és a tipragasztó nem ugyanaz, hiszen a tipragasztó kozmetikai célra való és bőrbarát(!!!). Annyira bőrbarát hogy a fő összetevő mindkét esetben a cianoakrilát bőrrel érintkezve pl hő képződik ami akár égési sérülést is okozhat.

2019. dec. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát akkor ha levegőmentesen ragasztom fel a tip-et, kifejezetten körömragasztóval nem károsítja a körmöt?
2019. dec. 13. 06:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően előkészíted, levegőmentes a tiped és pontosan illeszkedik méretben is akkor nem!
2019. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!