Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért van, hogy még kistinikén...

Miért van, hogy még kistiniként tetszett magamon a smink, most már pedig nem (olyan 3 éve), és úgy látom hogy öregít nagyon? És csaknem minden tinilány átmegy ezen?

Figyelt kérdés

Rengeteg festéket pakoltam magamra olyan 17 éves koromba, leborotvált(és amúgy formás és dús)szemöldököm helyére rajzoltam, ehhez szempillapótlás 100 százalék emberi hajszálakból amit mindig 8-10 rétegbe festettem és mint kb három aszott bogárláb, olyan volt(plusz sötét rúzs, pl bordó, pink piros, ,barna stb), de ha valaki megszólta, akkor én csak gőgösen hátracsaptam a fejem mint valami páva, és visszaszóltam csípőből h az illető egy ízlésficamos b....nkó és tovább ráztam magam szűk ruhákba, p....csazoknya, haspóló meg kitett mellek ez volt rajtam mindig mert azt hittem így kell kinézni egy "nőnek"(khm....; kislánynak aki nagynak akar tűnni). Azt hittem, ez teszi a nőt nővé(azaz a Kislányt Nővé). Azt hittem, hogy pont ettől nem tűnök mások szemébe kis pisis tinilibának de tévedtem.

Így sminkeltem akkor: [link]

Most ilyen vagyok: [link]

Már nem festem magam,. mert egy gramm festék is öregnek mutat, plusz utálok vele kínlódni meg este lekaparni, sminklemosó meg esetleg valmi zsros krém és közbe ügyeljek, nehogy megsértsem a bőröm(mert az ötkilónyi szem- és szemöldök ceruza volt, hogy oly sok rétegbe volt felfirkálva, hogy néhanapjá bizony vérzett a szemöldökömnél például, vaagy a ceruza sértette fel nemtom).

És azt hitte a barna szem nem szép, de annyi embernek van, hogy már volt időm megszokni. Mert mikor suliba jártam(még nem dolgoztam, tanuló voltam), akkor annyi osztálytársamnak volt olyan szép szürkéskék árnyalatú szeme, hogy egy 14-16 éves kiscsajnak miért ne is lenne kisebbségi komplexusa attól, mert KICSIKÉT IS más, mint a többi!?!? Mikort még nincs akkor még-többnyire-kamaszkorba egy embernek kialakulva az ehgyénisége....

Mikor 17 lettem és dolgozni kezdtem, rájöttem, hoy ebbe a közegbe nincs annyi túlfestett csaj, mint iskoláskoromba, ahol mindenki úgy nézett ki, mintha bálba jött volna... Akkor én már csak halványpiros(cseresznyés)labellót használtam, mert annyi ott kb mindenien van/volt. Évekig színezett labellóztam, de végül, 19 éves koromba abbahagytam, mert rájöttem, anélkül se vagyok csúnya; és körülbelül 4 éve nem festem magam, és most 23 vagyok.



2020. jan. 25. 10:56
 1/9 anonim válasza:
93%

Erre komolyan gondoltad h választ fogsz kapni?

Ki érdekel hogy hogy sminkeltél....

Édes jo isten, szabadits meg az idiota naplopoktól!

2020. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Mert az ember változik?!

30,40,50 évesen is màs fog tetszeni neked. Termeszetes velejàrója az életnek!

A tinik megbolondulnak a hormonok miatt, szóval az is termeszetes volt ahogy veselkedtél.

Nem kell semmi többet beleképzelni ebbe.

2020. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Azt várja a kérdező, hogy megdicsérjük “jaja igen, ilyen az igazi nő húha” holott el kell keserítselek, senkit nem érdekel. Azt csinálsz amit akarsz, szidd nyugodtan a tinilányokat, ha ettől felnőtt nőként (legalábbis biológiailag, agyilag biztos nem) jobban érzed magad.
2020. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel sokan vannak így. 16-17 éves koromban én is azt hittem, mennyire jól nézek ki, ha minden nap sok smink van rajtam (alapozó + szemceruza/tus, szempillaspirál, szemöldökceruza, pirosító, néha valami szájfény vagy rúzs). Most 21 éves vagyok, de csak alapozót rakok az esetleges bőrhibákra. A természtesség a szép, festékkel bárki lehet az.
2020. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
50%
Szerintem ez tök normális, mindenki változik. Bár érdekes sulid lehetett ahonnan nem vágtak ki ennyi sminkkel. Én már csak a suli miatt sem sminkeltem annyi idősen, tilos volt. Alkalmakra húztam ki a szemem azt annyi. Felnőttként meg sminkelek, bár nem festek maszkot az arcomra de a bordó rúzs elég mindennapos nálam. Meg nálam az is közrejátszott, hogy az osztálytársaim ha volt valami buli vagy alkalom ahova szabad volt sminkelni, mind ugyanolyan színeket használtak és sokáig azt hittem, hogy pl. szemhéjpúderből csak lila, rúzsból meg pink létezik mert mindenkin az volt. Nekem meg ez nem tetszett, soha nem kentem volna magamra. A narancssárga alapozóról nem is beszélve ami szintén mindenkin virított...sokkal később jöttem rá, hogy valójában mennyiféle smink van és hogy biza van közte olyan, ami nekem is jól áll és tetszik, onnantól kezdve sminkeltem én is.
2020. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

hát nem csodálom, hogy nincsenek barátaid és ezzel töltöd a szombat estéd, hogy nárcisztikus kérdéseket írj ki magad mert még 23 évesen is komplexusaid vannak a külsődet illetően


nyilván akkor sem volt stílus érzéked és nem tudtál sminkelni és nyilván most sem tudsz

2020. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már mostanába halvány világosrózsaszín szájfényt teszek fel, mert könnyű leszedni és feltenni is, kb 2 mozdulat. És mg érzékibbé is tesz(rikítót nem tennék fel sose, csak ilyen halványrózsaszínt vagy épp átlátszót mert az nappaalra még nme olyan gázos/nem feltűnő de szebbé tesz kicsit).
2020. febr. 6. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Van átmenet a két opció között. Nem csoda hogy ráun az ember a vakolatra, de ha jól csinálod, a szép üde smink még fiatalítani is tud, a sötét vakolat persze hogy öregít, jól kell tudni sminkelni!

Ha te úgy érezed szebb vagy anélkül, hát akkor csináld úgy. Senki sem fog megítélni sem megtapsolni, te érzed neked mi a jó!

Én fordítva voltam, nem azért sminkeltem soha hogy idősebbnek tűnjek, hanem mert szerettem, szépnek tartottam, olyan volt mint egy dekoráció az arcomhoz.

Én csak akkor sminkelek ha valami buliba megyek, szóval arra mindig van időm,kedvem, meg a lemosása sem okoz gondot. A hétköznapokra nappali smink való, ami kevés anyagból áll, világos színek stb. Megvan mindennek a módja.

2020. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már csak alkalmakkor rúzsozok piros Guerlain rúzzsal, meg ha úgy érzem "csinosabb napot tartok", amúgy ezenkívül semmi smink.
2020. ápr. 19. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!