Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Akinek van piercingje a...

Akinek van piercingje a fülében, segítene?

Figyelt kérdés
Tehát egy dupla helixet szeretnék az egyik fülembe, de félek, hogy a sok maszkhordás miatt állandóan fájna. Hallottam, hogy utána kb fél év, mire begyógyul. Ez így van? Kinek mennyire fájt?

2020. szept. 23. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 volt mostmár csak 2 van

Én majdnem egy évig szenvedtem velük

Szerintem ha lassan óvatosan teszed fel/veszed le a maszkot akkor semmi baj nem lehet persze nagyobb az esely hogy belekapsz de ha odafigyelsz szerintem semmi baj nem lehet


Ha igazán akarod akkor megéri szenvedni vele , maga a szúrás nekem nem fájt szinte egyáltalán bár már 5 éves történet nem igazán emlékszem pontosan

A gyógyulása sokkal fájdalmasabb, kínlódósabb de ez is emberfüggő

Mivel porc,lassan gyógyul,és ha beleakadsz,megrántod,elalszod stb es begyullad akkor akár másfél-2 hét mire helyrehozod(saját tapasztalat)

Remélem tudtam segíteni

2020. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pár hete szúrattam. Ha odafigyelsz, akkor nem fog beleakadni a maszk. Ajánlom az octeniseptet, ha reggel, este befújod vele meg ha belekapsz akkor is, nem hiszem, hogy begyullad.
2020. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Több helixem is van, masz hordása abszolút nem zavaró. A Conchnál kicsit az, de az sem vészesen.

A gyógyulási idő tényleg nagyon hosszú, mivel a helix az egyik legkényesebb piercing. Normális ápolás és kellő odafigyelés mellett a látszólagos gyógyulási idő 2 hónap körül van, míg a teljes gyógyulás 12-24 hónap is lehet. Nem jelenti, hogy nem fog 6-8 hónap múlva tökéletesen meggyógyulni, de sokaknál az első, olykor a második év alatt is néha-néha begyullad. Begyulladni addig fog, amíg a lyuk mentén a porcszövet nem igazodik és gyógyul meg úgy, hogy rajta vékony, de mégis több sejtréteg vastag fedőhámréteg alakul ki. Mivel a porc vérellátása eléggé rossz, így sajnos a gyógyulás hosszú, de erre rájátszik az is, hogy sok más dolog is hátráltathatja a gyógyulást (haj, vegyszerek, beakadások, rajta fekvés/tartós nyomás...stb).

Ha porcba szeretnél, akkor ami gyorsabban gyógyul, azok a rook, conch, anti-tragus, anti-lobe, esetleg a tragus. Ami a helixnél lassabban gyógyul, az főleg az industrial, vagy helix területre szúrt orbital.

2020. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ReGina... ***** válasza:

Nekem kicsit több mint 1 hónapja van helix-em.

Maszk hordásnál csak kicsit kell jobban oda figyelni az elején hogy ne kapj bele.

Amúgy nem vészes.

Nekem nap közben a mindennapok során semmi problémám nincs vele, nem fáj, nem érzékeny.

Csak akkor érzek kellemetlenséget, (amit nem neveznek fájdalomnak se) ha bele kapok, vagy ha rosszul fekszem rá, vagy ha tisztítóm/forgatom és nem vigyázok eléggé.

Aludni is aludtam már ráta szinte 2 hét után, persze óvatosan, próbálok most is inkább másik oldalt választani, de néha úgy kelek fel hogy a helix.es oldalamon fekszem, nem jelent különösebb fájdalmat.

21/L

2020. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem két karika van, egyáltalán nem zavaró. Amikor még sima fülbevaló volt benne nem a karika, akkor a hátsó része folyton beleakadt a maszkba. Most már semmi baj nincs vele, szerintem nagyon menö. Nekem egyáltalán nem fájt, alig éreztem valamit. Most lesz 2-3 hónapos, semmi baj nincs vele.
2020. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na jo neked, nekem rohadtul fajt es faj is egy honapja xD
2020. okt. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!