Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy is van a karika orr...

Hogy is van a karika orr piercing berakása?

Figyelt kérdés

Szeretnék az orromba oldalt egy sima karika piercinget. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:


Először is ezt lövik vagy szúrják? Vagy én döntöm el? És melyik a jobb választás?



Hallottam valahol, hogy először nem rakhatnak be karikát, mert először követ kell, aztán ha az begyógyult utána lehet karikát kérni. Ez igaz? Ha igen, akkor mennyi idő mire vissza lehet menni, hogy átcseréljék karikára? És mindegyikért külön kell fizetni? Tehát attól még, hogy én nem akarok követ, de muszáj kilyukasztani előtte, attól még azért is fizetnem kell meg külön a karikáért is?


17 évesen kell szülői beleegyezés?



2021. jan. 7. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképp a szúrás. Porcba nem lövünk semmiképp. Szerintem normális szalonban nem is lehet lövetni.

Mehet egyből a karika, én is így szurattam. Szerintem jobb is, mert ezt nem tudod kirántani. Nem értem miért mondják, hogy először pontékszer kell, én is hallottam ezt, de nem igaz. Természetesen ha így csinálnád, külön külön kéne fizetni az ékszereket, de ez teljesen felesleges.

16 év felett orrba szülő engedély nélkül is megcsinálják.

2021. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm! Igen, én is egyből karikát szeretnék semmi kedvem pontékszert berakatni előtte, ráadásul fizetni is érte, hisz olyat egyáltalán nem szeretnék, csakis karikát, csak azt hittem az egy kötelező lépés előtte. De köszi szépen, hogy így leírtad! :)
2021. jan. 7. 20:43
 3/6 ReGina... ***** válasza:
100%

Azért kell bele az egyenes ékszer először mert könnyebben gyógyul vele.

Kevesebb az esély a vadhús kinövésére, nem irritálja annyira a területtet a gyógyulási idő alatt. De persze választhatsz kezdő ékszernek mást is csak lehet több problémád lesz vele, és tovább fog gyógyulni, de úgye ezt előre nem tudhatjuk, mindenkinek másképp reagál a szervezete.

És igen mindenképp szúrásd, egy olyan helyen aminek utanna nézel előtte, csakis titán anyagú ékszert vallász.

Kezelni pedig octinosept sprét ajánlanák a legtöbb helyen, de hallotam már tetránról, dermazin, betadin, aloeverás termékről, kammilás, vagy sós vizes oldatról is.

Gyógyulási ideje porcos pc esetén hónapok. Valakinek rgy év is lehet. De egyénenként változó, addig nem ajánlott cserélgetni a pc.t.

Ha begyullad hidrogén peroxiddal lehet kezelni, illetve a vadhúst is eltudja szépen tavolítani.

21/L

2021. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdésem, hogy a tetováló szalonokban van orvosi fém vagy titán anyagú ékszer?
2021. jan. 8. 02:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak szúrni érdemes a nózit!

Hát, lehet karikával is kezdeni, de az esetek 90%-ban a kezdeti karika, legyen az akár titán anyagú is, vadhúst okoz és lassabban, nehezebben gyógyul.

Legjobb, ha egyenes szárúval szúratni, akár talpassal, akár kampós végűvel, 4-6 hét a gyógyulási ideje látszólagosan, addig szépen kezelgetni, majd ahol csináltattad piercerrel kicseréltetni karikára. Karikát tőle venni, vagy rendeltetni vele, hogy pont méretedre legyen. Utána még egy hónapig érdemes kezelgetni a karikát is, hogy tényleg szépen gyógyuljon ;)

Viszont 18 alatt szülői kell minden értelmes és normális helyen és ha karikát akarsz, nagyon pontosan kell kimérni mindent, hogy ne álljon el az orrtól, ne legyen túl pici sem, a lyuk egyenes legyen, ne ferde...stb., akkor bizony jobb egy minőségre figyelő piercernél csináltatni. Tapasztalatból pedig, a legtöbb szülő ellenzi a karika piercingeket. Ha nem engednék, akkor egy évig hordj kamu piercinget, vannak viszonylag stabilak is. Ha meg a szüleid elfogadják, akkor meg megcsináltathatod.

2021. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Es nyilvan kell szuloi beleegyezes 18 eves kor alatt, olyan helyre ne is menj, ahol nem kernek, mert az altalaban gaz.
2021. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!