Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért hordanak a nők sminket?

Miért hordanak a nők sminket?

Figyelt kérdés

Miért sminkelik magukat a nők, amikor csak rondábbak lesznek tőle? Főleg napfénynél különösen visszataszítő egy kisminkelt nő látványa. Nem igaz, hogy ezt senki nem látja! A természetes arcbőr textúrája és tónusa még akkor is szebb a sminknél, ha bőrhibák vannak imitt-amott. Szerintem a smink csak akkor lenne indokolt, ha valakinek különösen ronda, sebes, hólyagos az arcbőre. De a nők 99,99%-a rosszabbul néz ki sminkben, mint nélküle. És tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint a smink a többi nőnek készül, de nem igaz, hogy a többi nő nem látja, hogy mennyire természetellenes hatása van a sminknek, és pont az ellenkező hatást váltja ki. Legalábbis énmég nem láttam olyan sminket, amitől csinosabbnak láttam volna egy nőt.


35 F



2021. febr. 28. 08:15
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Tehát te is elismered, hogy egyeseknek (mint pl. nekem) a kisminkelt nők pont olyanok, mint neked a pocakos, kopaszodó, igénytelen, ódivatú cuccokban és béna szemüvegben járó férfiak.


És persze, hogy nincs hozzájuk közöm, mindenki azt csinál, amit akar. Viszont néha látok az utcán olyan sminkeket, amik felérnek egy vizuális szennyezéssel, ami rossz érzéseket vált ki belőlem (és persze hálát, hogy ilyenek csak az utcán vannak, és nem a közelemben élnek). Ez a tulzó smink, amire már ránézni is rossz talán nem olyan gyakori, de 20 nőből 19-cen látom, hogy bizony ki van sminkelve. A maradék egy pedig vagy nincs sminkelve, vagy nem látszik. Ezek az arányok. Számomra elkeserítő. De ugyanakkor pozitív hatása is van, mert így sokkal jobban becsülöm azt a kevés nőt, aki nem használ sminket élükön a barátnőmmel, akit amúgy is nagyon szeretek, de ennek a kontrasztnak hála talán még jobban meg tudom becsünlni. Úgyhogy ha így nézzük, a smin valóban jó.

2021. febr. 28. 09:45
 12/42 A kérdező kommentje:

10-es: Köszönöm a rendkívül korrekt és építő jellegű írást. Végre kaptam egy normális választ, amiért ezt a kérdést is kiírtam! Nagyjából egyetértünk a témában, csak a nézőpont más.

Viszont ezzel nem tudok egyetérteni:

azt hiszed, hogy mindenkinek a tieddel egyező ízléssel kellene rendelkeznie


Én nyilván arról tudok nyilatkozni, ahogy én látom. De ez nem azt jelenti, hogy meg akarok változtatni mindenkit. Dehogy is! Mindenki csináljon amit akar, és lássa úgy a világot, ahogy az neki tetszik. Én így látom, más meg máshogy látja. És szó sincs arról, hogy aki nem úgy látja, mint a többség, annak nincs igaza. Ez nem matematika, ahol minden egzakt. Nincs olyan, hogy rossz látásmód.

2021. febr. 28. 09:50
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

#12


"És tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint a smink a többi nőnek készül, de nem igaz, hogy a többi nő nem látja, hogy mennyire természetellenes hatása van a sminknek, és pont az ellenkező hatást váltja ki."


Pl e miatt a mondat miatt írtam, hogy úgy véled, a te véleményed értékesebb és másokénak egyeznie kell vele.


De persze örülök, ha nem így van :)

Nyílvánvalóan a digitális/írásbeli kommunikáció korlátozza a teljes érzelmi kontextus átvitélét egy beszélgetésben, sajnos nem lehet tudni, milyen lenne a hangsúly stb amivel elhangzana az adott mondat.

2021. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Mint pl ezek a csajok?


[link]


[link]


[link]


[link]



Sok férfi van ezzel így, úgy érzi becsapják, udvarol egy csajnak, aztán nem azt viszi haza ami mellett másnap reggel felkel.

Az tetszik igazán, hogy a nő mindenféle erőfeszítés nélkül tökéletes. Sose sminkel, de tökéletes arca van, sose plázázik de mégis tele van vadító cuccokkal, sose diétázik, meg lehet hívni pizzázni-sörözni minden hétvégén, de mégis modell alkata van.

Az igazság viszont az, hogy a fennti csajokon mind van smink, csak ügyesen felvitt, jó minőségű termék. Sőtt, azt is kb garantálom, hogy ezeknek a csajoknak még plasztika is becsúszott.

2021. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
14: Hát ezeken a csajokon azért elég egyértelmű, hogy nem kevés smink van rajtuk. És bárcsak azt érezném, hogy becsapnak, azt már megszoktam. De inkább azt érzem, hogy elcsúfítják magukat. De még mindig inkább sminkeljenek, mint plasztikázzanak, ami mindennél rosszabb.
2021. febr. 28. 10:55
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Én azért sminkelek mert hozzá tartozik a reggeli rutinomhoz, élvezem csinálni, kiélhetem a kreativitásom.

Az meg egyik sminkelő nőt sem fog érdekelni hogy kinek tetszik vagy kinek nem hogy mi sminkelünk.

Egy jól elkészített smink nagyon sokat tud dobni egy nőn.

Ha neked nem tetszik a smink nincs vele semmi gond, keress olyan nőt aki egyáltalán nem sminkel, mert rengeteg ilyen van, de ne nézd le azokat a nőket akik sminkelnek.

2021. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged nem lehet meggyőzni, csak a saját magad korlátolt véleményét fújod. Senkit nem érdekelt a való életben valószínűleg, ezért ide jöttél, hátha... De itt sem találtál megértést.

Miért érzed, hogy van jogod beleszólni mások életébe?

2021. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Nem néztem le senkit. A nők meg pont azért sminkelnek, mert nagyon is érdekli őket, hogy a többi ember mit gondol. Ha az emberek jelentős többsége valami csoda folytán hirtelen úgy gondolná, hogy a smink nagyon nem oké, azon kisebbségben lévő nők is abbahagynák pár éven belül a sminkelést, akiknek pedig továbbra is tetszik a smink. Úgyhogy ebből is látszik, hogy a sminkelő nőt (mint ahogy minden embert) szinte csak az érdekli, hogy ki mit gondol. Ezért nem csinálunk pl. társadalmilag nem elfogadható dolgokat.
2021. febr. 28. 11:39
 19/42 A kérdező kommentje:
17: beleszóltam én bárki életébe? Nem meggyőzni jöttem. Te sárgának látsz egy falat, én pirosnak, holott valójában egyik sem. Én nem mondtam, hogy lásd te is sárgának. Csak furcsa számomra, hogy piroanak látod. Ugyanakkor szerinted én korlátolt vagyok, amiért én sárgának látom.
2021. febr. 28. 11:43
 20/42 anonim ***** válasza:
83%

Én azért sminkek, mert úgy szebb vagyok szerintem. Mondjuk mióta a korona van, azóta nem nagyon szoktam, de előtte szinte minden nap.

Én csak a szememet meg a számat festem, az alapozók, púderek nekem is természetellenes hatásúak természetes fényben. A szememnek azért jó a smink, mert alapvetően nagy és szép formájú, viszont a pilláim kb színtelenek, sminkkel sokkal hangsúlyosabb a tekintetem. A szám még alapból pici és szintén színtelen, viszont a formája szép, ha rakok rà bármi színt, már sokkal jobb. És ezt nem csak magamnak beszélem be, mert ezerszer több férfi néz meg az utcán ha ennyire ki vagyok festve.

2021. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!