Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért hordanak a nők sminket?

Miért hordanak a nők sminket?

Figyelt kérdés

Miért sminkelik magukat a nők, amikor csak rondábbak lesznek tőle? Főleg napfénynél különösen visszataszítő egy kisminkelt nő látványa. Nem igaz, hogy ezt senki nem látja! A természetes arcbőr textúrája és tónusa még akkor is szebb a sminknél, ha bőrhibák vannak imitt-amott. Szerintem a smink csak akkor lenne indokolt, ha valakinek különösen ronda, sebes, hólyagos az arcbőre. De a nők 99,99%-a rosszabbul néz ki sminkben, mint nélküle. És tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint a smink a többi nőnek készül, de nem igaz, hogy a többi nő nem látja, hogy mennyire természetellenes hatása van a sminknek, és pont az ellenkező hatást váltja ki. Legalábbis énmég nem láttam olyan sminket, amitől csinosabbnak láttam volna egy nőt.


35 F



2021. febr. 28. 08:15
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, mindenkinek más tetszik.


Kifejtheted ötszáz regényben is, hogy szerinted csúnya, aki szerint meg szép, azt nem fogja érdekelni.


Nem értem miért akkora probléma ez... Hidd el, sok nő van, aki nem sminkel, válogass közülük. Meg is van oldva a nagy bajod.


Azt meg képtelen vagyok felfogni, hogy hogy mondhatsz olyanokat, hogy zavar téged a látványuk, rosszul érzed magad tőle. Érdekes, én is sok olyat látok, ami nekem nem tetszik, mégsem vált ki belőlem semmi rossz érzést. Ha látok egy embert a metrón, akinek mondjuk kismillió piercingje van, vagy mondjuk sok a tetoválása, akkor ha ránézek, nagyon maximum megállapítom, hogy én ilyen férfifal valószínűleg nem jönnék össze, mert nekem nem tetszik, és ennyi. Nem érdekel. Ez a normális, nem az, amit te csinálsz.

2021. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
31: hát igen, mindenki más. Szerinted ez a normális, másvalaki szerint más. Pl. a legtöbb ember szerint normális dolog az egyén saját normarendszerét tekinteni a normálisnak.
2021. márc. 1. 22:23
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ez alapjáraton így van. Sok torz normarendszer van, nem kell mindent normálisnak tekinteni. A te eseted nem vészes, de azért szerintem a saját érdekedben is változtatnod kéne a hozzáállásodon és meglátásaidon.


Azzal semmi baj nincs, hogy neked nem tetszik a smink, csúnyának tartod, ez teljesen okés, minden jogod megvan hozzá. De az, hogy ezt ennyire erőlteted és másokat sértegetsz, az már más kérdés. De ami engem leginkább elszomorít, az az a gondolat, hogy ülök a metrón, élem a kis életem, és hozzád hasonló emberek kielemeznek, a sminkemet/megjelenésemet figyelik, és ezen agyalnak. Tedd túl magad ezen, ne foglalkozz ennyit mások külsejével. Amint mondtam, tényleg sok a keveset, vagy egyáltalán nem sminkelő lány, koncentrálj rájuk.

2021. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Én nem sértegettem senkit és nem erőltettem rá senkire semmit. Csak elmondtam, hogy amikor ülök a metrón, és meglátok egy kisminkelt embert, milyen gondolataim, érzéseim vannak. Ez nem sértegetés. Ezek az én benyomásaim. Akkor lenne sértegetés, ha odamennék hozzád, és számonkérnélek. De nem megyek oda, mert nem akarok ártani.


Nem hiszem, hogy változni fog a hozzáállásom, az már elég rég kialakult, és tartja magát azóta is. Nekem ezzel semmi problémám nincs, inkább azt vettem észre, hogy a többi embernek vannak problémái a gondolataimmal. Vagyis nem én vagyok, aki mással foglalkozik, hanem azok, akik meg akarják változtatni a gondolkodásmódomat "a saját érdekemben".

2021. márc. 2. 11:12
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem értem, hogy miért írtad ki a kérdést, ha minden választ támadásnak veszel vagy hiteltelenné akarsz tenni.

Bárki bármit mond, semmit nem ér.

Te nem választ keresel a kérdésedre, csak ki akarod adni magadból az elég érdekes dolgok miatt kialakult felháborodásodat.

Fölösleges volt a kérdést kiírni, és válaszolni rá is időpazarlás.

2021. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
92%

Bosszantóan egy tudálékos ember lehetsz. Mindent kimagyarázol, mindenbe belekötsz, neked semmi nem jó.

Nem csoda, hogy egy anonim netes oldalra kell jönnöd társalogni...

2021. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
40%

papapapapapapapapapappapapapapapapapapapapapablablabla

Mi közöd hozzá, ki mit ken magára?

2021. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Neked mi közöd van ahhoz, hogy én hogy látom?
2021. márc. 7. 16:14
 39/42 anonim ***** válasza:

3

darázsfészekbe NYÚLNI szokás, nem "lépni".

2021. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

#39


Fürkészdarázs esetében lépni is lehet. :)

2021. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!