Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért hordanak a nők sminket?

Miért hordanak a nők sminket?

Figyelt kérdés

Miért sminkelik magukat a nők, amikor csak rondábbak lesznek tőle? Főleg napfénynél különösen visszataszítő egy kisminkelt nő látványa. Nem igaz, hogy ezt senki nem látja! A természetes arcbőr textúrája és tónusa még akkor is szebb a sminknél, ha bőrhibák vannak imitt-amott. Szerintem a smink csak akkor lenne indokolt, ha valakinek különösen ronda, sebes, hólyagos az arcbőre. De a nők 99,99%-a rosszabbul néz ki sminkben, mint nélküle. És tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint a smink a többi nőnek készül, de nem igaz, hogy a többi nő nem látja, hogy mennyire természetellenes hatása van a sminknek, és pont az ellenkező hatást váltja ki. Legalábbis énmég nem láttam olyan sminket, amitől csinosabbnak láttam volna egy nőt.


35 F



2021. febr. 28. 08:15
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Én meg fiatalabbaknak nézek ki. Sok nőnek ez a fontos.
2021. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok. Néztük fentebb ezeket a csajokat. Könyörgöm 16 évesek! Smink nélkül is szépek, fiatalok. Egy korosabb nőn sokat dob egy szépen felvitt festés.
2021. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
91%

Nem szoktam natúr sminket, ha már egyszer nekiállok, akkor valami markásat szeretnék.


Ha észrevétlen sminket csinálnék, és aztán egyszer nincs idõm, akkor azt kérdezgeti mindenki, hogy beteg vagy-e, olyan karikás a szemed, alszol rendesen? Olyan sápadt vagy, eszel elég vitamint? Vagy ha nem állítom be a szemöldököm akkor azt kérdezik járok-e kozmetikushoz...


Szóval ja, akkor már inkább a szeder szín rúzs meg a kék szempilla spirál.

2021. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Én pl azért sminkelem magam mert utálom a natural arcom..

A sminkelés nem feltétlen 1kg narancssárga alapozót jelent ami virít a napfényben..

Én pl egyátalan nem használok alapozót helyette arckrémmel csak bekenem.

Inkább nálam a szem a hangsúlyos a számra sem használok semmit.

Nem neked akarunk megfelelni ha neked nem jön be a smink oké akkor válassz olyan csajt aki nem sminkeli magát és megvan oldva a problémád és másokat sem kell leszólni.

2021. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

24: Nem szóltam le senkit. Nekem nem jön be, másnak bejön, ennyi. Elég részletesen kifejtettem erről is a véleményemet. Különbséget kell tudni tenni egy látásmód (ami minden embernek van), és a rosszindulatú beszólás között.


Már sokadjára hozzák fel a válaszadók, hogy nem nekem akarnak tetszeni. Hát ez amúgy feltűnt az utóbbi 30 évben, de ki állította, hogy nekem kell tetszeni meg megfelelni???


Én mindössze annyit mondtam, hogy nem értem a nagy sminkmániát, és nekem nem tetszik. És érdekelt erről a többi ember véleménye. De szerencsére már jött egy értékes hozzászólás, amiért megérte kiírni a kérdést.

2021. febr. 28. 13:53
 26/42 anonim ***** válasza:
93%
Nos érthető ha neked ez a véleményed, de vannak nők akik jobban érzik magukat sminkben, tehát nekik valószínűleg tetszik. És szerintem az a lényeg hogy magunknak megfeleljünk🥰
2021. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Részben azért szeretem a sminket, mert mikor látszott a csupasz karikás szemem megkérdezték, hogy most jöttem-e az elvonóról. Nem, csak az a fránya genetika. Szóval ilyenkor szebbnek érzem, ha ez nem látszik.


Illetve elég művész lélek is vagyok a színes sminkeknek hála, pedig sokszor vászonnak érzem az arcom és jól esik alkotni.

2021. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ha ki van festve a szempillám szempilla spriállal, és a szempillám tövében van egy halvány barna árnyék, egyből látványosan nagyobbak a szemeim. Az egész arcom sokkal lányosabb, nem olyan fiús mint egyébként.


Ha neked nem tetszik, az a te problémád.

2021. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
28: Nem ez kizárólag a te problémád! Ne próbálj meg problémákat a nyakamba varrni!
2021. márc. 1. 07:54
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

#29

Nekem nem gond, ha a nők sminkelnek, szépnek találom az eredményt.

Te vagy az, akinek nem tetszik a smink, szóval ez a te ügyed.

2021. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!