Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen típusú sminklemosót...

Milyen típusú sminklemosót ajánlanátok egy olyan lányak, akinek vegyes bőrtípusa van (inkább zsírosnak mondanám, de semmiképpen nem száraz), és nem szokott erős sminket feltenni?

Figyelt kérdés

A normál arclemosáshoz gél állagú arclemosót használok.


A bőrtípusom miatt talán olajmentes sminklemosó nem kéne, de tej állagú sem biztos, hogy ajánlott (a Ph-érték miatt).

Sok arclemosóra rá van írva, hogy sminkeltávolításra is használható, így akár megmoshatnám egy ilyennel kétszer az arcom, de szerintem egy arclemosó nem távolítja el maradéktalanul a sminket.


2021. ápr. 20. 14:34
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Akkor elég egy ilyen habzó lemosó csak egyszer (vattakorongokkal), és levisz mindent?

Utána folytatom tovább: tonik, krém.

2021. ápr. 22. 13:50
 22/40 anonim ***** válasza:

21

igen, de nem kell vattakorongot használnod hozzá, csak a tonikodhoz/toneredhez, ha szeretnéd.

2021. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
21: Ajaj, úgy látom, elég nagy katyvasz van a fejedben. A habzó arclemosó, szted a vattakorongod hogy habosodna fel? Egyszerűen benedvesíted kicsit az arcod, a kezedbe nyomsz a lemosóból és “átdörzsölöd” vele. Kérlek, ne vessz el a részletekben, igen, ez ilyen egyszerű. Utána mehet a tonik vattakorongon...
2021. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem, átdörzsölés után lemosod vízzel.
2021. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Ok, bocsi! :)

Akkor egyszer mosom meg így, de a szemsmink is teljesen lejön? Ha vízálló spirált használ valaki?

2021. ápr. 22. 15:01
 26/40 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert hallottam olyat, hogy a sminklemosás és arclemosás két külön lépés legyen (akármivel is csináljuk), de akkor nem feltétlenül?
2021. ápr. 23. 01:16
 27/40 anonim ***** válasza:
🤦‍♀️
2021. ápr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Jó, most nem tudom sajnos ezeket, azért is kérdeztem :)
2021. ápr. 23. 11:25
 29/40 anonim ***** válasza:
28: Ne haragudj, de rengeteget értetlenkedsz. Leírtunk neked ezerszer mindent.
2021. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Most hozok egy példát az avonos termékkel

Arcot tervezel mosni:

1.bevizezed az arcod

2.a vizes arcodra felviszed a kezedbe nyomott, 1-2, max 3 pumpálásnyi habot, és minimum 1 percig mosod az arcod a vele, a szemkörnyékre jobban figyelj, mert lehet, hogy csíphet(nem vagyok biztos ebben)

3. lemosod langyos, melegebb hőmérsékletű vízzel

4. ha nem érzed elég tisztának a bőrödet, akkor "átmész rajta" a másik arclemosóddal(ami eddig is volt)

5. folytatod az arcápolási rutinodat, ahogy szoktad


ha mégse viszi le a vízálló szemsminket, akkor veszel arra a területre egy olyan terméket, ami oldja a pl szempillaspirál összetevőit, pl az olaj-állagú dolgok


Azt elvetve, hogy most szerinted szükséged van-e olajos arctisztítókra vagy nem, én még mindig az ilyen típusúakat ajánlanám, mert jól lehozzák még a vízálló sminktermékeket is.

(most az ilyenekben maga az olaj a fő alkotó elem, de ha van mellette emulgeálószer, az még jobb lenne)

Például ha csak magában kókuszzsírral mosnád le az sminket, bármit, lehet, hogy hatásos, csak nehezebb lesz lemosni, mint egy olyan olajos lemosót, amiben van eu.

2021. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!