Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy szúrjam át a fülem? És...

Hogy szúrjam át a fülem? És milyen tűvel (vastagság/fajta)? A porccal lehet gond? Tényleg eltörhet?

Figyelt kérdés
pl ha targust csinálok magamnak azzal lehetnek bajok? hallottam olyat h eltörik ha nem jo a tű..ez igaz?
2008. dec. 9. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
A helyedben dokira bíznám a dolgot.
2008. dec. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem csinálnám magamnak, ugyanolyan menő lesz ha rendesen megcsinálja egy orvos vagy tetováló, vagy aki ért is hozzá és szalonja van.
2008. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha valaki annyira akarja, miért maga kínlódik vele.. Gondolj már bele, miért jó ha szenvedsz majd jó sokáig utána? Csináltasd meg egy szakemberrel, sokkal olcsóbb, mint venni majd az ilyen olyan gyulladáscsökkentő gyógyszereket rá!
2008. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Én magamnak szúrtam ki a fülemet, csak steril tű (vastagabb) meg 96%os alkohol kellett hozzá. Nem fertőzött el meg semmi. Ellenben a köldökpiercingemmel, amit szalonban csináltattam (jó hírű szalon) és majd egy év volt mire csak nagyjából begyógyult... Szóval egyénfüggő, én a helyedben megpróbálnám magamnak, ha meg egy héten belül semmi javulás vagy rosszabbodás tapasztalható, akkor keress fel egy szakembert.

(egyszer rossz helyen szúrtam ki a fülemet, a porc mellett közvetlenül, és nem akart gyógyulni, állandóan fájt, de kiszedtem a fülbevalót, és semmi nyoma nem maradt)

2008. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még orvos:DD Piercinges csinál ilyet. Amugy ha magadnak szúrod, még azis job, mintha kozmetikában lövetnéd. Nem lesz bajod, csak vegyél gyógyszertárban fertőtlenítőt.
2008. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Az a baj hogy a füled tele van oylan pontokkal,amit ha átszursz meg is vakulhatsz,és ez sjanos nem humbuk.valamitn ittvannak a hizásért-fogyásért felelős pontok is..sztem csináltasd meg szalonban,oylannal aki ért is hozzá
2008. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha átszúrsz valami olyan akupunktúrás pontot, amit nem kéne, akkor azt nagyon b@szhatod..lövesd szakemberrel...
2008. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 pry ***** válasza:
Ha magadnak csinálod, lehet kapni gyógyszertárban steril tűket, egy vastagabb kéne neked kb 1 mm-es átmérővel, hogy utána könnyen bele tudd rakni az ékszert. Azt is fertőtlenítsd le előtte vmivel pl alkohol, és utána is kezeld. Kevésbé fáj, ha előtte lehűtöd a füled pl jégkockával. Próbálj egyenesen szúrni úgy kevesebb lesz a probléma. Ha szúrod nem igazán törhet el a porc, az inkább a lövetésnél lehet. Viszont mérlegelj, mert tényleg nagyon begyulladhat, vadhús nőhet rá stb. Én már kétszer szúrtam magamnak porcba, de annyira fájt ill. másodszorra begyulladt h inkább kivettem. Ja és ami még fontos, az a kis porc amit át akarsz szúrni elég vastag, fájni fog és lassan gyógyul. De ha elszánod magad akkor a legfontosabb a tisztaság és az utókezelés!
2008. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 pry ***** válasza:

előző vagyok még eszembe jutott pár dolog: lövetni ne lövesd! Ha már csináltatod válassz egy hozzá értő piercingest! A csaj a kozmetikában nem ért hozzá sokkal jobban, mint te és a lövetés amúgy sem ajánlatos. Meg nem is biztos h mindenki tudja hova szeretnéd, oda lőni nem is annyira lehet.

Egy a lényeg h majd kitapasztalod mennyire bírod te ezeket, én elég sokat szúrtam a fülembe azok megmaradtak, de a porc nagyon nehezen gyógyult nekem.

Ha már kész van figyelj rá, ha nagyon begyullad inkább vedd ki mint hogy komolyabb baj legyen belőle.

Az akupunktúrásosoknak meg: tegye fel a kezét aki személyesen ismer olyan embert aki megvakult egy fülszúrástól! köszi!

2008. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszii a válaszokat.


Én már beszereztem mindent..lidokain, fertőtlenítő(olyan amit vérvételen használnak), meg 2 féle tűm van van a zsákvarró, és van az injekciós, mind a kettőt kifőzöm és alkoholba áztatom majd a szúrás előtt. Magamnak 4x szúrtam ki(de nem porcba, ezért is kérdeztem most rá)

Volt aki írta h szakemberre bízzam,mert h az akupunktúrás pontok..am ő se fogja kimérni h hol mi van..nekem egyszer egy kozmetikus finoman szolva elbeszta a fülem..sőtét lila lett, és tele hólyagokkal..ezért inkább magamnak csinálom, mert én csak nem rontom el annyira..mert h higénikusabban csinálom mint ő. És ha vmi baj van vele akkor igen kiveszem..utána ugy is begyógyul.

2008. dec. 10. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!