Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát? Milyen...

Milyen fajta kutyát? Milyen gond lesz vele?

Figyelt kérdés

Anyukámmal úgy döntöttünk, hogy veszünk egy kutyát, ha kitavaszodik. Csak azt nem tudjuk, hogy milyen fajtát. Azt hallottam, hogy a beagle valami kopóféle, és mindig kapar, ás. Nálunk meg füves az udvar... Fehér, bischon bolognese-t megint nem szeretnénk, mert hamar összekoszolódik. A spánielt meg sajnálom, mert ha a füleit nem nyírjuk, begyullad. Nekünk meg nincs mindig időnk szegénykémet nyírni...

Apukám azt mondja, hogy a legjobb lenne egy gombszemű puli, vagy egy német juhász. A német juhász eleve kilőve, mert a szomszédba egy ugyanilyen fajtájú kutya van, és a drótos-nádkerítést hipp-hopp szétszedné, és a 2 kutya szétmarná egymást, meg nagytestű is...

Most csak a fennmaradó egy kutya a puli. Az udvarunk kb. 300 m2, nagy füves résszel. És olyan kutya kéne ami kisebb testű (max. egy combig érő kutyus), nem kapar XD , okos, és magára lehet hagyni, és elfoglalja magát, mikor mi egy kis ideig nem vagyunk itthon.

Apukám szerint a pulit nem kell nagyon tanítani. Apa szerint:

-csengetésre vakkant (elárulom, hogy rossz a csengőnk XD)

-a macskával alszik, megkomál vele

-az idegen macskákat elhajtaná

-csak oda kell rá nézni, azt má tudja a dolgát

Szerintem h ilyen okos legyen, azt tanítani kell.

Kérlek írjatok!!!


Egy 10 éves lány


2010. aug. 16. 11:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
ez mind nem fajta kérdése! NEvelés kérdése! egy németjuhász is lehet nyugodt kutya! MEgnevelitek, és kész!
2010. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Minden nevelés kérdés. A fajtáknak van alap természetük, de a gazdikon múlik mennyire hagyják elhatalmasodni ezek a bizonyos ösztönöket.

Menjetek egy menhelyre, mondjátok el a kívánságokat és ott ráböknek a nektek megfelelőre. De minden kutyával van gond, nem is kevés, főleg egy kölyökkel.

2010. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak amint írtam, hogy az nagytestű...

milyen kutyát ajánlanátok?

linkelhettek is

2010. aug. 16. 11:11
 4/41 A kérdező kommentje:
ohó.
2010. aug. 16. 11:11
 5/41 A kérdező kommentje:

értem

de írjatok valami fajtát is, és linkeljetek

2010. aug. 16. 11:12
 6/41 anonim ***** válasza:

A nagymamámnak pulija van. Nagyon játékos és eleven kutya, imád labdázni (nem tudom hogy a nagyapám hogy tanította meg labdázni). Tényleg szokott ugatni és nem csak a csengőre. A vérében van a terelés, egyszer egy egész éjszaka egy betolakodó sünt ugatott. Mindnen nyáron, mikor nagy meleg van nyírni kell a szőrét és fürdetni. A mi pulink fél a víztől, de tűri a fürdetést. A macskás dolgot nem tudom. Az idegen macskát minden kutya ugatja. A mi pulink, mikor kicsi volt szívesen aludt a szomszéd macskájával. Sétáltatás közben azt vettem észre, hogy nem nagyon érdekli a többi kutya. De persze minden a neveléstől függ.


Kár hogy kistermetű kutyát akartok, mert szerintem az Akita egy tökéletes fajta. Nem nő nagyra, fölöslegesen nem ugat, nagyon hűséges és nagyon okos. Gyönyörű kutya, egy személyhez, a gazdájához nagyon ragaszkodik. Láttad már a Hachiko a leghűbb barát című filmet? Az egy akita inuról szól.

2010. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

A kutya elsősorban kutya. másodsorban egyed, és csak harmadsorban fajta. Ezek az általánosítások a fajták tulajdonságairól, kb. annyira igazak, mint a horoszkóp. Van amelyikre nagyon igaz, aztán van olyan, aki teljesen atipikus ilyen szempontból.


Olyan kutya nincs, amelyikkel nincs gond. Az egyik ás, a másik szőröz, a harmadik rág, a negyedik szöki, az ötödik agresszív, a hatodik egyfolytában ugat, a hetedik annyira pörög, hogy lelőni se lehet, a nyolcadik állandóan nyűszít, a kilencedik nem lesz szobatiszta, és még ezer és ezer probléma van.


Mindet meg lehet oldani, ha elegendő időt tudtok fordítani a kutyára, és sokat foglalkoztok vele. Napi két séta, hétvégi közösprogram, rendszeres tanítás kell bármilyen fajtát választotok.


Az, hogy egy kutya milyen, az kizárólag a gazdán múlik. Ha apud szerint a puli ilyen, akkor ő olyan pulit ismert, akinek jó gazdija volt. Én olyan pulit ismerek, aki megállás nélkül ugat, megmorogja a saját gazdáját is, és általában véve is hisztérika. A gazdája is ilyen amúgy.

2010. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

kéne még pár info: kinti vagy benti?

legkisebb gyerek kora?

anyagiak?

szőrápolást milyen gyakran?

mennyi séta?

2010. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Na

Akita?

Szuper, megnézem!!!!

köszönöm!!!! :)

2010. aug. 16. 11:16
 10/41 anonim ***** válasza:
Menhelyes kutyusra nem gondoltatok? Egy fajtatiszta kutya 80-100ezer Ft-tól kezdődik.
2010. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!