Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen esetekben nem ajánlott...

Milyen esetekben nem ajánlott a septum piercing?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy vannak-e kizáró körülmények abban az esetben ha valaki septumot szeretne. Nem tudom ezek mekkora szerepet játszanak a dologban, de nekem például orrsövényferdülésem van (szóval az orr-porcom vagy mim ferde) és emellett télen nyáron náthás vagyok szóval nem tudom hogy kéne megoldanom septummal a napi jó pár orrfújást. Ez a két fenntartásom van a dologgal kapcsolatban. Aki esetleg hasonló cipőben jár ebben a két témában vagy csak simán septumja van, le tudná nekem írni hogy milyen hátrányai vannak vagy milyen esetekben nem praktikus?

Előre is köszönöm!



2021. nov. 8. 23:27
 1/5 anonim válasza:
8%
Ha józan esze van az embernek. 😁
2021. nov. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

En is szinte folyamatosan nathas vagyok kb tini korom ota. Szerintem valami allergia lehet. En nekem nostril lett elobb, igy azzal mar hozzaszoktam, hogy ovatosan kell orrotfujni. Neha 1-1x igy is sikerult megnyomnom vagy megtepnem, az eleg kellemetlen volt. De hozza lehet szokni par napon belul. A septumom pedig lassan 5 honapos, egyszer sem volt begyulladva. Vigyazok ra. Van par nap mikor erzekenyebb, de tul lehet elni, es hozza szoksz hamar.

Orrsovenyferdulessel kapcsolatban sajnos nem tudok irni.

2021. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Azt jobb, ha előre kideríted, hogy mennyire bírod az ilyesmit. Ezt úgy értem, hogy van, akinek alapból nem olyan erős az immunrendszere és a gyógyulási folyamat hosszabb és adott esetben fájdalmasabb is. Ezt mindenképp számold bele.

Az nem tesz jót egyik piercingnek sem, ha folyton birizgálva van (jelen esetben orrfújás). Ha esetleg begyullad, az nem kellemes és nyilván orrot fújni is nehezebb úgy.

Orrsövény ferdüléssel kapcsolatban én sem tudok írni.

2021. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy orr sövényferdülésed van, nem oszt, nem szoroz, úgy is meg tudják csinálni jól. Nekem van septumom ( már nem hordom, de nem forr be a 7 éves lyuk) és orrsövényferdülésem is, sőt, az egyik orrlyukam kisebb a másiknál. Ez olyasmi, ami pont nem tűnik fel majd senkinek sem, hacsak nem milliméterekről bámul bele az orrodba. 😃 Orrfújást én az első időszakban fül tisztító pálcika orrba forgatásával oldottam meg. Miután már nem fáj, egyáltalán nem gáz, ha náthás vagy, lehet orrot fújni a piercinget felhajtva, alatta. Egyébként gyorsan gyógyul, ha vigyázol rá, én ajánlani tudom, ha tetszik neked.
2021. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

lehet fujni orrot vele, az elejen ovatosabban kell, inkabb csak megtorlod, de utana mar nyugodtan, "ala" kell nyulni a zsepivel, nem kifejezetten rafogni.


ha megnezed az orrodban, hogy van e a porc alatt bor, oda fogjak szurni, ha valakinek ez nincs (vagyis vegig porcos az orrsovenye), akkor nem tud csinaltatni septumot, mert porcba normalis piercer nem szurja bele

2021. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!