Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért van kb az összes műkörmö...

Miért van kb az összes műkörmös felháborodva, ha valaki otthon készíti a körmét?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy én eljárok körmöshöz, mert: nincs kézügyességem, türelmem, és a minőségi anyagok olyan árban vannak, hogy ahhoz, hogy változatos legyen a körmöm, akár több százezret rá kéne költenem és az a büdös életben nem térülne meg, csak az anyag romlana rám.

Viszont ha valaki ennek a teljes ellentettje, esetleg szeretne iskolát is majd végezni, de előtte otthon gyakorol, esetleg közeli ismerősöknek csinál körmöt, az miért baj?

Egy facebook csoportban volt egy poszt, ahol az admin csaj ki volt akadva, hogy egy lány aki nem végzett körmös, mégis olyan körmöt csinált, amit sok"szakember" még csak elképzelni sem bír, hogy meri posztolni a munkáját, mikor ő csak egy "kontár". (nem ezekkel a szavakkal, de a lényeg ugyanaz)

Én nem vagyok se az egyik se a másik oldalán, mert nincs két egyforma ember, van jó és rossz tapasztalatom mind a kétféléről, csupán érdekelne ki mit gondol. Tényleg ennyire túl kell ezt dramatizálni? A fodrászok sincsenek felháborodva ha valaki otthon festi a haját. (Jó ez vagy bejön, vagy nem, de ismerek olyat, aki úgy meg tudja már magának csinálni, hogy nekem fodrász nem csinált olyat, de van a másik véglet is a csibe sárga, szétégetett, platinaszőkének indult eset is)



2019. márc. 31. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom. Én ilyennel még nem találkoztam és tudom ez nem segítő válasz, de én arra tippelek, hogy irigykednek, (irigykedik) az aki lehordta a csajt, mert ő nem tud ilyen szép körmöket csinálni.
2019. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert túl sok a körmös, és így is megy a harc a vendégekért.

Azt felejtik el, hogy bárki lehet végzett műkörmös, egy 4 hetes okj gyorstalpaló elég. Olyan munkákat tesznek fel okleveles, szalonban dolgozó "profik", ami szégyen a szakmára. Azt a színvonalat bárki meg tudja csinálni magának, otthon.


Sokan kimondottan ebből élnek, hogy oktatnak. Nekik duplán érvágás, mikor egy "amatőr" némi gyakorlás után olyan munkát tud felmutatni, amit sokan okj elvégzése után sem.


És ugyanúgy okleveles körmös az is, aki most végzett, és undorító karmokat csinál, mint az, aki évente 4-5 továbbképzésen részt vett.

Őket az zavarja, hogy otthoni gyakorlással, jó kézügyességgel mindez elsajátítható. Nincs rájuk szükség.


Pedig ez így nem igaz. Az igazán jó körmös naptára mindig tele van.

2019. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Én sem értem. A körmözés nem egy nagy tudomány, ha az ember meg szeretné tanulni, és YouTube videókból vagy könyvekből simán meg lehet tanulni, ha az embernek van kellő kitartása és minimális kézügyessége. Asztaloskodni, ruhát varrni, fodrászkodni is meg lehet tanulni otthon, önállóan, ami fantasztikus, mert így legalább spórolunk néhány “professzionális kontáron”, akik bár rendelkeznek papírral, lehet, hogy 40%-ban sem valósítják meg az általunk elképzelt munkát.
2019. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért vannak kiborulva az ilyen " hokedli" körmösökön , mert aki vàlalkozàsban csinalja, az sok pénzt költött a tanfolyamra hogy ezt dolgozhassa. Illetve egy vàllalkozás nem pár 100 ezerbe kerül!

Meg persze a TB amit fizet magára!

Ez nagyon sok pénz, amit úgy mond bele ölt hogy azt csinalhassa amit szeretne,és akkor a youtube tutorialos, feketén művelő " szakemberek" elveszik tőlük a vendégeket.

2019. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

#4:

Fordítva.

Először elmentem körmöshöz. Kifizettem egy valag pénzt. Aztán egy hét alatt levegős lett a műkörmöm. A másik hírből se hallott C-ívről, le is esett. A harmadik elreszelte a saját körmöm.

Én meg berágtam, hogy ezt én is meg tudom csinálni, rosszabb nem lesz, az tuti.

Eleinte volt pár gázos alkotásom. De már 5 éve csinálom magamnak a gél lakkot (megerősítve zselével) és rendszeresen megdicsérik még idegenek is.


Nekem is jobb lenne beülni a székbe, odatartani a kis kacsóm, és csevegni, amíg készül a körmöm. Az ára se zavarna, ha olyan, amilyet kértem, és kibír 4 hetet.

De 4500-5500 forintom nincs hetente kontár munkára.

2019. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

4-es baromságot ír.

Műkörmös képzés kb 100.000-200.000 forint de ebbe kapsz ilyen szar kezdő csomagot is.

Az meg hogy több 100.000 az indulás:D Ne röhögtess.

Uv lámpa 20.000, veszel egy puha egy durva reszelőt, sablont meg pár ollót és kész.

A géllak vagy mi meg 3.000 forint/üveg aztán kb ítélet ideig használja.


Vállalkozás költsége havi szinten 50. Ez a nem is tudom milyen... de valami kedvezményes. Ebben meg a TB is benne van meg a nyugdíj.

Ezen felül van max a hely bérlet.


Egyszerű körmöket merem mondani bárkit meg tudna magának otthon csinálni, max a minta ami nehezebb de egy sima színt bárkit fel tudna magának vinni otthon és ez kb 1 év alatt megtérülne.

2019. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Műkörmös képzés kb 100.000-200.000 forint de ebbe kapsz ilyen szar kezdő csomagot is.


Az okj tanfolyam ára 200 ezertől INDUL, az alapcsomag pedig a tanfolyamra sem elég, ugyanis mindenből kicsi kiszerelést kapnak a tanulók. Tehát már a vizsgáig simán benne van 250-300 ezerben a TANFOLYAM.


Az meg hogy több 100.000 az indulás:D Ne röhögtess.


Uv lámpa 20.000, veszel egy puha egy durva reszelőt, sablont meg pár ollót és kész.


Aha, azt te csak hiszed. Uv lámpából kettő kell (plusz egy tartalék, ha elromlik valamelyik)

Építőzseléből clear, cover white (50 mili 10 ezer/tégely) nálam havonta legalább egy elfogy.

Porcelánporból szintén ez a három alap, ezekből 100g 8000,szintén legalább egy elfogy havonta.

Porcelánhoz liquid, fél liter 15000, ez mondjuk 2 hónapig elég, hurrá...

Színekből kell legalább 50, ha valamit kezdeni akar az ember a szalonban, ez színenként átlagosan 2000 ft, (nálam ebből van több, mint 400,lehet számolni)

Pár reszelő? :D Aranyos vagy...egy valamire való csiszológép, ami nem cseszi szét az ember kezét, és hosszú távon bírja, 50 ezer ft. Egy jó csiszolófej 8000,de akár 15 ezer is lehet, ha speciális igényeid vannak. (pl balkezes vagy, és balkezes használatra élezett csiszolófejet szeretnél)

Egy jó asztali lámpa 25 ezer. (nem árt, ha jól látsz és nem megy tönkre a szemed)

Egy jó szék 25 ezer. (a hátadnak sem árt, ha jó széken ülsz napi 10-12 órát)

Egy normális asztal 40 ezer. (ez még csak egy alap, ikeás alex asztal)

Egy minőségi porelszívó, ami nem az arcodba fújja a port, hanem valóban elszívja, 70 ezer. (a tüdő védelme ugye fontos)

Fontosak a jó ecsetek is, pl most gyűjtök egy nagyon profi porcelán építő ecsetre, ami 17ezer. Igen, egy darab ecset.

Ne felejtsük el a mindenféle díszítő akármit sem, pl a swarovski kövekből 100 db 1200-1500 ft, lehetőleg mindenféle szín legyen, többféle méretben is. Nálam jelenleg több, mint 80 féle kő van.

Aztán a csillámok, pigmentek, pelyhek, stb, ahol 100-3000 ft-ig terjed az ár tégelyenként. Ebből is kell minél több, hogy ha a vendég kinéz egy körmöt az instán, akkor legyen mivel megcsinálni, különben sz.r vagy, nincs semmid.

Persze, hogy a vendég minden kívánságát teljesítsd, sok-sok továbbképzés is kell, (az okjn a kocka francia és a mandula a tananyag, nem több) 15000-50 ezer egy ilyen tanfolyam, ha magánoktatást szeretnél, vagy külföldi oktató képzésére mész, ez az összeg sokszorozódik.


A géllak vagy mi meg 3.000 forint/üveg aztán kb ítélet ideig használja.


Tévedsz. Van olyan szín, amiből havonta elmegy egy üveggel. (fehér, népszerűbb rózsaszínek, pirosak, nyáron a neonok)


Vállalkozás költsége havi szinten 50. Ez a nem is tudom milyen... de valami kedvezményes. Ebben meg a TB is benne van meg a nyugdíj.


A kata legalacsonyabb sávja 50 ezer, valóban. Aztán ott van az éves kamarai hozzájárulás, az iparűzési adó, és a könyvelő díja havonta.


Ezen felül van max a hely bérlet.


Na igen... A helybérlet... Ami nem épp olcsó dolog. Pláne, ha központi helyen dolgozol.

Ha pedig az egész szalont egyedül bérled, az egyéb költségek is jönnek. Mint pl. Artisjus, ha szól a rádió, érintésvédelmi vizsgálat, tűzoltókészülék, stb.


Aztán ha mindent kifizettél, hogy dolgozhass, vehetsz magadnak ételt, ruhát, fizethetsz rezsit, és élheted az életed.


De tényleg igazad van, csak pár dolog kell hozzá.


Engem egyébként nem zavarnak az otthoni körmösök. Nem tőlem vesznek el vendéget, mert aki hozzákuk jár, az úgysem fizetné ki az én áraimat. Kereslet, és kínálat találkozik. Az olcsó körmös az olcsó vendéget vonzza. Hozzám a munkám miatt jönnek, mert van választék, van tudás, és szinte bármit kér, azt meg is kapja.

Engem azok zavarnak, akik bármiféle tájékozódás nélkül ilyeneket állítanak, mint Te. Lövésed nincs a szakmáról, de okoskodsz, és le is nézed.

Mancika dolgozzon csak 1500ért a szomszéd lépcsőházban, az nem fáj. A te hozzáállásod viszont igen.

2019. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Mert NEM AZ Ő kasszáját hízlalod!
2019. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Én arra lennék kíváncsi, hogy miért akar már minden harmadik lány műkörmös lenni? És miért nincsenek felvilágosító órák az iskolában a műköröm hatásairól? Miért jó tönkretenni a saját körmeidet, lezárni a "test ablakait", amelyeknek fontos szerepük van a D-vitamin szintetizálásában. Mennyi kidobott pénz és idő megy el a körmösöknél üldögélésre, hogy giccses ujjvégi bumszlikkal távozhassunk? Az egész divatot a nők generálják saját maguknak, mert a férfiak aligha igényelnék, hogy a párjuk keze ilyen legyen. A női összképhez, szépséghez sokkal többet tesz hozzá egy jó frizura vagy egy új ruha, mint egy-egy műanyagdarab az ujjvégeken.
2019. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

Lövésed nincs a szakmáról, de okoskodsz, és le is nézed.

Jajj most mindent felsorolgatunk hogy mennyi minden kell egy kezdéshez meg de drága?

3 Tengelyű cnc maró 30 misi bumm neki és azzal még csak áll a gép.


Kezdő vállalkozás úgyse fog 100 embert bevonzani egyszerre. Azt a kezdeti 10-20 főt meg lehet bőven kielégíti a reszelő meg a meg az a 10 szín ami van mondjuk 30.000 ért de legyen mondjuk 20 szín + az egy lámpa.

Az meg hogy veszel ilyen széket olyan asztalt már nem vállalkozás indításhoz szükséges, csak kényelmi funkció.

A drazsékat meg mindenféle cuccot meg nyilván neked is érdeked hogy kirakd, de azok sem feltétlenül szükségesek. Ha meg igen következőre megrendeli az illetőnek, vagy mindig egy kicsit hozzárak.

A tanfolyamot meg megnéztem neked cristalnailset írnak a neten kb 150 ért, de legyen neked 200.

A vállalkozás ígyis úgyis elindulna kb tanfolyam + 200.000 forintból(+bérleti díj hogy ne kössünk bele) ha tetszik ha nem, onnantól meg már csak valamennyit vissza kell forgatni, ami nem hiszem hogy gondot jelent a körmösök többségének.

2019. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!