Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha naponta, vagy akár naponta...

Ha naponta, vagy akár naponta többször ki-be rakom a fülbevalót, az árthat a fülcimpának? Károsodhat a lyuk?

Figyelt kérdés

Régen nagyon hosszú ideig folyamatosan viseltem egy fülbevalót. Az egyik oldalon eléggé gennyes lett a lyuk. Nagyjából sikerült kitisztítani, kicsit még fáj néha. Arra gondoltam, inkább éjszakára mindig kivenném a fülbevalót. Kényelmesebb is anélkül aludni, és minden nap tudnám tisztítani, szükség esetén fertőtleníteni. Az egyszerűség kedvéért vettem néhány beakasztható logós fülbevalót, hogy ne kelljen kapcsolgatni. Viszont ezeket gondolom sportoláshoz is ki kell venni, nehogy kiessen, vagy beleakadjon a ruhámba.

Úgy érzem, eléggé súrlódik a gyulladt lyuknál, amikor beteszem a fülbevalót. A másiknál viszonylag könnyen jár, de ha száraz a bőröm, az is kellemetlen tud lenni.

Szabad ilyen gyakran kivenni, berakni a fülbevalót? Mit tehetnék, hogy ne sértse fel a lyukat?

Ja és ugye nem nőhet össze egy éjszaka (vagy 1-2 nap) alatt, ha kiveszem, akkor sem, ha épp gyulladt?



2022. ápr. 26. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig nagy lógós fülbevalókat viselek, ha hazaérek, kiveszem, csak akkor rakom be, ha megyek valahova. Nem árt neki.

A benövés függ attól is, milyen régóta van meg a lyuk. Nekem babakorom óta (30+ éves vagyok), a vírus alatt egy évig nem hordtam fülbevalót a maszk miatt legalább, nem nőtt be. :) Frissebb lyuknál előfordulhat, de egy éjszaka vagy egy hétvége alatt egészen biztosan nem, hetekben-hónapokban gondolkodj.

2022. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!