Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Goth és metálos csajok,...

Goth és metálos csajok, milyen sminkeket használtok? Palettát keresnék, alapozót, és színes rúzsokat, érdekesebb pillákat?

Figyelt kérdés

Lehet kis márka is, és nagyobb is.


Ideális esetben a középtől felele árkategória lenne jó, ami fenn is marad, nem pereg le stb



2022. jún. 7. 10:30
 1/9 Metionin ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy az alapozó termékeken múlik a dolog. NYX proof it szemhéjalapot használok, ami lerobbanthatatlanná tesz bármit, ezért nem költök gigaösszegeket palettákra, Revolution fémdobozosból van vagy 8, főleg a Halloween kiadások, mert azokban vannak nekem tetsző színek. Tusból úgy egy éve kaptam rá az Esence 42ever nevű filcesre, veri a jóval drágábbakat. Rúzsok közül meglepően jó a Revolution matte noir doboz, ami 5 színt tartalmaz de van pl. folyékony matt Rimmel és Maybelline is, amikből használom a sötét árnyalatokat. Alapozó tekintetében nem tudok segíteni, árnyalatban talán a Nyx can't stop pale a legjobb a hullaszínű bőrömre, viszont szárít, így csak végső esetben használok alapozót. Általában átlátszó púder van rajtam minimális pirosítóval és annyi, inkább a szemem és a szám az, amit festek.
2022. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel diák vagyok nem tudom megengedni magamnak a magasabb árkategóriás termékeket, de úgy érzem olcsó és közép árkategóriából megtaláltam a számomra tökéletes darabokat, amik kibírják rajtam a koncerteket/fesztiválokat is nagyon minimális kopással, pedig én nem az az egy helyben álló típus vagyok. :D

Alapozóból a L'Oreal true match vált be a kombinált bőrömre. Elég nagy a színválaszték, van belőle kifejezetten világos. Nincs valami magas fedése, de figyelek a bőrápolásra, szóval nincs is nagyon mit takargatni, a kisebb ereket eltakarja és kiegyenlíti a bőrszínt. Nem igazán kopik, de ha mégis, akkor se csúnyán. Erre én még bizonyos pontokon rá szoktam menni az Eccence camouflage korrektorával, utána a Catrice all matt plus púderrel fixálom, ehhez benedvesített szivacsot használok, így sokkal tartósabb az eredmény. A szemhéjamat a már említett korrektorral alapozom, és hasonló módon fixálom, nekem ez a módszer tökéletesen bevált, mindig szépen megmarad a szemsminkem. A Revolution fémdobozos palettái nekem is beváltak, de az olcsóbb műanyag csomagolású 15-ös palettái között is vannak egész jók. A másik amit szeretek az a Nabla, ez kicsit drágább, de megéri. Bár szempillaspirált nem kérdeztél, de ami atom biztos és nagyon jó áron, az az Essence I love extreme vízálló spirálja, nem pereg, nem olvad, konkrétan csak olajjal jön le normálisan. Ami a szájat illeti, a NYX suede matte (van kék, zöld, lila is) és a Rival Loves Me stay 4ever rúzsok jöttek be a leginkább eddig. Bár a NYX-nél van fekete rúzs, én tartós fekete ajkakat egy Essence szemceruzával és Revolution-ös fekete szemhéjpúderrel szoktam csinálni. :D Csak bele kell ütögetni a ceruzás alapba a púdert, simán kibír egy teljes estét. Műszempilláról nem tudok nyilatkozni, azt nem használok.

2022. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Makeup Obsession sminkpaletták a kedvenceim. Ebből 4 féle van meg (Black Is The New Black, Dream With A Vision, Be Crazy About, Óceán Blues, Sweet Like Candy). Ez a Revolution egyik almárkája, de szerintem minőségre ez nagyságrendekkel a többi márkájuk fölött van. A pigmentáltság brutális, és megfelelő alappal egész nap tartós.

Évek óta az Artdeco szemhéjpúder alapját használom, így tényleg egész nap tart a smink, és bár kicsinek tűnik egy tégely, elég gazdaságos, évente egyszer elég újravenni rendszeres használat mellett is.


A szemöldökömhöz a Maybelline Tattoo Brow géles pomádéját használom. Tusból nálam Inglot fekete géles szemhéjtusa a nyerő. Szerintem a legjobb minőségű és a legfeketébb, ami valaha használtam. Tényleg egész nap tartós, tényleg vízálló, nem kenődik, nem morzsolódik le. Mivel gél állagú, nem folyik bele a szemedbe, mint a legtöbb filces termék, és egyébként jóval könnyebb vele dolgozni. Ez tényleg a lerobbanthatatlan kategória, és még az olajos sminklemosókkal is viszonylag időigényes folyamat leoldani.

Szempillaspirálból a Maybelline Lash Sensational Intense Black verziója és a Maybelline Snapscara a kedvencem, mert az ívelt fejüknek köszönhetően brutálisan drámai és hangsúlyos pillákat csinálnak. Hatásban nagyon hasonlóak, de Snapscara egy kicsit könnyedebb állagú, nem keményíti meg annyira a pillákat, és könnyebb lemosni.


Elég sok folyékony rúzsom van. Ezek közül mindegyiknek elégedett vagyok a minőségével, extra tartósak, ugyanakkor nem ülnek bele a ráncokba, annak ellenére, hogy matt hatásúak, nem szárítanak: Catrice Matt Pro Ink, Maybelline SuperStay Matte Ink, NYX Soft Matte Lip Cream, NYX Soft Matte Metallic Lip Cream, Nabla folyékony rúzsok, Aden folyékony rúzsok, TheBalm Meet Matte Hughes.

Sem a Kylie, sem a Jeffree Star rúzsok nem működtek úgy rajtam, mint ezek, pedig jóval olcsóbbak.

Hozzájuk a NYX ajakkontúr ceruzákat (Slim, Suede) használok.


Az alapozás az egyetlen téma, amivel egy kicsit bajban vagyok. Éveken keresztül használtam az Estée Lauder Double Wear-t, de egyik szín sem volt az igazi. Nagyon sápadt, de rózsaszínes tónusú bőröm van, ami mindemellett száraz. A legtöbb szín baromi sötét volt nekem, a legvilágosabb árnyalattól pedig fura, zöldes lett a fejem.

A Catrice Liquid Camouflage korrektor 001-es árnyalat viszont a hazai piacon maga a tökéletesség a bőröm számára. Nagyon jó állaga van, szépen eltűnteti a bőrhibákat, nem szárít, így egyelőre korrektorral alapozok.

2022. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapozó :Missha, dior

Szemhéjtus: Tonymoly, clio, shiseido

Szempillaspirál: shiseido

Szemhéj paletta: natasha denona, pat mcgrath

Rúzs : jeffree star, sisley, guerlain

2022. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
alapozóból maybellinet vagy estée laudert szeretek használni, de van egy essence mousse állagú alapozóm ami nekem nagyon bevált, noha nem túl népszerű. cc illetve bb krémet l'orealt vagy body shoposat használok. palettából elég változatosabb, van jeffree star, maxfactor, meg yves rocher palettám is. szemceruzából nekem legjobban a l'oreal, az elf, meg a maybelline colossal black szemceruzája vált be nagyon, ezek kb halhatatlanok. rúzsból is elég vegyes, van kkw beauty rúzsom, l'oreal, meg bourjois rúzsom is, szájfényből meg van l'oreal és essence egyaránt. sokféle terméket kipróbáltam már, nagyon sok drogériás meg budget termék ugyanazt tudja mint a nagyon drágák, viszont van amire érdemes beruházni.
2022. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es te bankot raboltál, hogy ilyen kencék vannak a neszeszeredben? 😄

Bocsánat, tudom lepontozást ér az off és nem szép az irigykedés.

Amúgy az Avonnak meglepő módon jó a dekorkozmetikuma. Kedvencem a fekete metál színű supershock szemhéjfesték. Krémes de mégsem mászik jobbra balra és jól kezelhető.

Szemhéjtusból meg pl maxfactor. Itt tényleg érdemesebb egy jobbra beruházni.

2022. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerre vettem meg őket, hanem fokozatosan. Szemhéjpúder paletták hosszú hónapokig, évekig is eltartanak nálam, az alapozó is hónapokig, vékony réteget használok csak. Amit viszonylag "gyakran" (2-3 havonta) veszek az a szemhéjtus és spirál.

Amúgy nem vagyok gazdag, nettó 200 körül keresek. Fontos számomra a minőség, a rúzsok kivételével az összes többi egész nap fent marad az arcomon a nyári melegben is. Nem kell frissítgetnem a sminkem, és ez nekem megéri

2022. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es,én vagyok az "irigyke". Köszönöm, hogy ezt megírtad és bocs a korábbi beszólásért. Nekem bajom van a sminkek tartóssággával, régen, mintha jobb minőségűek lettek volna, most már alig tartanak ki 5-6 óra után. Én is gondolkozom azon, hogy inkább veszek drágább de jobb minőségű sminket.
2022. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Metál, hol élsz te, 20 évvel ezelőtt? A goth csajok manapság technot hallgatnak, vagy noize-t. Sminkre se nagyon használnak már olyat, mint 20 éve.
2022. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!