Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek a helix karika...

Szerintetek a helix karika piercingnél a kapcsos, a csuklós vagy a szegmenszáras a legpraktikusabb?

Figyelt kérdés

Most csináltattam helixet, egyelőre stud van benne, de 8 hét múlva ki kell cserélni karikára és szeretnék rendelni, de nem tudom, hogy melyik mit takar és melyik lenne a legjobb nekem.

Szerintetek melyiket rendeljem ezek közül?



2022. okt. 25. 19:51
A kérdező szavazást indított:
Kapcsos
Csuklós
Szegmenszáras
3 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. Tobb helixem van, amelyiket kicsereltem hamar, az mind elferdult a lyuk, es folyamatosan be volt gyulladva, bedagsdva, gennyedzett, fajt, es meg sorolhatnam. MINIMUM 6-8 honapig ne csereld ki, ha tenyleg hasznos tanacsot kersz egy tapasztalttol.
2022. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nekem azt mondta ma a nő, hogy mindenképp ki kell 8 hét múlva cserélni, mert ennek nagyon hosszan kilóg a vége, de akkor lehet ugyanilyenre cseréltetem, kisebb szárral.

És majd 6-8 hónap múlva akkor melyik záras karika legyen szerinted?

2022. okt. 25. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is volt mar, mivel a helix nekem mindig bedagadt, ezert 8mm hosszu talpas pc lett mindig belerakva, es 2-3 het mulva mentem cserere, rovidebb szarut tettek bele, hogy ne akadjon bele semmibe. De karikara semmikepp ne csereld ki meg. Mondom, tapasztalatbol beszelek. Tobb helixem is van, amelyiket kicsereltem 8-10 het utan karikara, azzal csak a gond volt. Amelyiknel szepen kivartam a minimum fel evet, az szepen begyogyult minden problema nelkul.

(Amelyiket hamar kicsereltem, kb 1 evig nem jottek rendbe. Visszacsereltem talpas ekszerre, es par heten belul rendbe jottek. Vissza sajnos nem egyenesedett a lyuk, azota is ugyan ugy ferde, es lefele all azokban az ekszer, es baromi csunya..) ha ram hallgatsz, tenyleg legyel turelmes, es vard ki azt a 6-8 honapot. Addig kezeld rendesen, es utana tehetsz bele amit szeretnel.

#1 voltam.

(Ha barmi kerdesed van, nyugodtan irj. Van tobb helixem, meg egy csomo piercingem, tapasztalatom van ugy gondolom.)

2022. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az meg lemaradt, hogy a kapcsosat a legkonnyebb beletenni utana, ha majd rendes cserere kerul a sor. Nekem legalabbis azt az egy fajtat sikerult beleraknom. Az a legegyszerubb, es legfajdalommentesebb. Egyszer probaltam szegmenzarasat, meg egyszer egy ilyen elhajlitosat. Mindkettonel bedagadt meg begyulladt a fulem, pedig mar rendbe jott addigra amugy.
2022. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oh én szerintem a piercerrel cseréltetem majd ki, úgyis szeretnék majd több piercinget utána és megyek hozzá
2022. okt. 25. 20:20
 6/7 Metionin ***** válasza:
Én kapcsosra cseréltem de egy év után. 8 hét után még jobb, ha szárasat kérsz bele, hiszen akkor még bőven gyógyul.
2022. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elnevezésekről...

A dán cég (bm) magyar szövegírója kezdte használni (nem tudni miért) a "kapcsos" jelzőt. A kapocs nagyon nem olyan, mint amire használja. És, mivel sokat hirdetnek, ez szivárgott be a "köztudatba".

Angolul minden gyártónál "hinged segment ring", azaz csuklós szegmensgyűrű, vagy csuklós szegmenszáras karika az, amire használja.

Van benne szegmens (a kör egy szelete, ami itt nem kivehető), van csuklós része, aminél a szegmens ki-, és visszahajtható, és van "kapocs" ami inkább stift, de legyen úgy...

Tehát amit a kérdező kérdezett, hogy a kapcsos, szegmenszáras, és a csuklós mit takar, arra az a válasz (nem csak neki), hogy ez mind ugyanaz. (Szegmenszáras van még csukló nélküli, aminél kivehető a körcikk, de ez macerásabb kezelésű.)

Itt láthatod a kapcsos, csuklós, szegmenszárast, ez a kép jól mutatja, miről van szó:

[link]

2023. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!