Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért hord a nők nagyrésze...

Miért hord a nők nagyrésze műkörmöt?

Figyelt kérdés
Mostanában megfigyeltem, hogy a nőkb 15-40 ig, 80 százaĺeka műkörmös. 10 éve még alig láttam, ma meg ez a természetes.

2023. aug. 31. 08:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Mert most ez a "menő". Ezt hirdetik mindenhol, és hát be kell állni a sorba. Én inkább megnövesztem a saját körmömet. ☺️
2023. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert a saját körmöm borzasztóan gyenge, pedig már mindent is kipróbáltam rá. Letörik, beszakad, elhajlik, fáj. Akkor már inkább tetetek rá valamit, ami jól néz ki. (A legkisebb létező méretű műkörmöt viselem, azt is visszafogott színekben. tényleg nem a feltűnés a célom, hanem csak az, hogy meg tudjak nyomni egy leszállásjelzőt a buszon anélkül, hogy ennyitől is tövig beszakadna a körmöm.)
2023. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 éve pont kb ugyanennyi nő hordott műkörmöt. Talán amiatt érezhető úgy, hogy most több van, mert tele vannak a közösségi oldalak körmös reklámmal. Egyébként a műköröm az valójában legtöbbször sima géllakk. Én is azt hordok (legtöbben műkörömnek hiszik), mivel alapból a saját körmöm betörik, elhajlik, nagyon gyenge.
2023. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé túlzó a meglátásod. Vagy olyan körökben mozogsz, ahol ez divat.

Az én ismerőseim közül alig hord valaki műkörmöt. A 80%-nak saját körme van. A többi nagy része géllakkozásra jár. És már alig van olyan, akinek műkörme van.

2023. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a géllakra hiszed, hogy müköröm. Persze hasonlóan néz ki, de semmi köze a mükörömhöz.
2023. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Miből állapítod meg, hogy műköröm? :D


Amúgy én pl azért hogy erősebb legyen, ne szakadjon be.

2023. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Igazság szerint a nők nagyrésze azért csináltatja meg legalább a körmét, mert dolgozik. Akik fizikai munkát, gyárban, vagy eladók, pakolnak, takarítanak, étteremben vannak, vagy akárhol, ott a kezük is igénybe van véve. És ezek után az otthoni teendők, mosogatás, otthoni takarítás, esetleg kert.

Meg tudnák maguknak is csinálni, elhiheteted, sokan el is sajátították az otthoni géllakkozást, de alapvetően egy otthoni gyors lakkozás nem tartós, nem is biztos, hogy van idő végigülni, míg megszárad, belenyúlnak, párnaponta lehet újra csinálni. Engedd meg nekik, hogy az a 3-4 heti egy óra legyen már az az idő nekik, amikor őket kényeztetik.

2023. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hordok, mert idegesítene. Viszont: ha azt szeretném, hogy szép körmeim legyenek, akkor kénytelen lennék a műkörmöt választani, mivel a saját körmeim annyira gyengék, hogy meg sem tudom növeszteni, mert egyszerűen letörnének, meg annyira puhák, hogy simán hajlítgatni lehet őket. Azt viszont nem értem, hogy akinek normális körmei vannak, annak minek műköröm. Anyukámnak például gyönyörű, hosszúkás formájú körmei vannak, semmit sem kell csinálnia vele, még ha rövidre vágja, akkor is gyönyörű. Persze véletlenül sem örököltem tőle...
2023. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem jó része nem műköröm, hanem géllakk vagy géles erősítés saját körömre. Nekem utóbbi van, mert anélkül tövig szakad a körmöm, alapból ilyen gyengék, bármit csináltam velük korábban. Sok nőnek azért van szüksége ilyesmire, mert hiába lakkozná ki otthon, ha munka közben azonnal lepattan, letörik, nincs idő folyamatosan ezzel szarakodni. Megcsinál(tat)ják és akkor hetekig nem kell bajolni vele.
2023. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
91%

Zöme nem műköröm.

Illetve ezt diktálja a korszellem.

Engem a gyerekek felnőttként való kezelése jobban zavar.

2023. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!