Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 16 évesen gáz korrektort és...

16 évesen gáz korrektort és púdert használni minden nap?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos a bőröm és már sok bőrápolási praktikát bevetettem, de még mindig nem tökéletes. Csinálhat valami rosszat a bőrömmel?

jan. 8. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Igen, csinálhat rosszat a bőröddel, pl. eltömíti a pórusokat, nem hagyja szellőzni a bőröd, így még jobban be fognak gyulladni a pattanások.

Tinikorban sajnos nagyon pattanásos a bőr. Annyit tudsz tenni, hogy csak vizet iszol minden nap legalább két litert, mérsékeled az édességet, a zsíros és olajos dolgokat.

A pattanásokat estére kend be Neogranormon kenőccsel, az lehámlasztja idővel.

jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
83%
Önmagában nem, csak a megfelelő színű és állagú termékeket használd. Ha normálisan tisztítod az arcodat és mindig alaposan lemosod, nem fog gondot okozni. Arról nem írtál, hogy milyen bőrápolási rutinod van, jártál-e bőrgyógyásznál, van-e esetleg ételérzékenységed, de ha eddig nem tetted meg, ezekre is fordíts figyelmet. Nekem anno olyan volt az arcom, mint egy pizza és mindenki, még az orvos is lerázott, mert a korom miatt elintézték annyival, hogy tini hormonok, majd elmúlik. Aztán kiderült, hogy a nagy része laktózérzékenység miatt jött ki.
jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem ajánlom, mert fejlődő szervezet vagy, a bőröd is érik. Most mindenféle anyagot felkensz egy fejlődő bőrre, nem való neki. A pattanás korral jár. Orvoshoz persze sosem baj, ha mész, de ezek a kencék csak elfednek, de megoldást nem nyújtanak.
jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
16 évesen, ergo tinikorban ez gyakori és általános is egyben. Később magától elmúlhat, tehát most hiába csinálsz vele bármit is, hiába kensz rá mindenféle kenceficét, enyhíteni tudod, de megszüntetni a tinikorban nem fogod tudni. Dolgoznak a hormonok, ez természetes, ha már 22 éves korod után is jellemző lesz, akkor egy alapos kivizsgálás nem ártana, de addig még van időd. :)
jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Ezek a válaszok, hogy tűrjél, nekem is elhangzottak, aztán még 25 évesen is fennált a probléma, mert senki nem akart segíteni. De ezen kívül is be lehet látni, hogy ha ismert oka van, akkor is esztétikaliag zavarhat (arról nem is beszélve, hogy egy gyulladt arc fáj, kellemetlen - csak most nem ez a téma).


Sminkterméket alaposan tisztított, hidratált bőrre tegyél, és este mindig-mindig mosd le, szintén alaposan. A sminkeszközöket, mint ecset, szivacs, párna rendszeresen mosni kell, hetene kétszer. Ami a bőrödhoz ért, az nem mehet vissza a tubusba, így különösen az applikátoros korrektor nem előnyös, bármennyire praktiusnak is tűnik. Ezekkel a játékszabályokkal nekem picit sem rontott, persze nem is javított a bőröm állapotán, de legalább nem volt közszemlére téve.

jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5



"Ezek a válaszok, hogy tűrjél, nekem is elhangzottak, aztán még 25 évesen is fennált a probléma, mert senki nem akart segíteni"



Ezért írtam azt, hogy ha 20-22 éves kor után is problémát okoz, akkor ki kell vizsgáltatni magadat, mert akkor valami gebasz van a szervezetedben.

De ez csak azokra vonatkozik, akiknek feltűnően sok van az arcán, és nem múlik.

jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
5-ös, az, hogy 25 évesen lett csak annyi eszed, hogy elmenj utánanézz miért csúnya még mindig az arcbőröd az nem jelenti azt, hogy 9 évvel korábbi, 16 éves életkorban sminkelni kellene a pattanásokat. Gondolkozzál már. A 25 éves kor más, mint a 16.
jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
6-7: nem, drágáim, mint mondtam, senki nem volt hajlandó segíteni. :) Biztos veletek találkoztam!
jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

8



Nem vagyunk a drágáid, és a stílusodból már valahogy sejtem, hogy miért nem segített neked senki.

jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8: én sem hiszek neked. Lehet, hogy 18 éves korodig ezt mondták, de kizártnak tartom, hogy felnőtt bőrgyógyász legyintsen erre ha 25 évesen mész oda. Szerintem nem a megfelelő emberektől kértél segítséget.
jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!