Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok! Hány éves korotokban...

Lányok! Hány éves korotokban kezdtetek el alapozót használni? És korrektort?

Figyelt kérdés

Pár napja gondolkodom abban,hogy veszek korrektort vagy alapozót az arcomra csak nem tudom melyiket vegyem,nem igazán tudom melyik mire van. Az arcomon van néhány pattanás és szem alatti karikák ezeket akarom eltüntetni. Mit gondoltok mit használjak? Alapozót vagy korrektort? Ti hany evesen kezdtétek el használni?

Válaszaitokat nagyon köszönöm!



2019. szept. 29. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen. Korrektort viszont hamarabb kezdtem használni, lehet, hogy akkor még éppen nem voltam 13, nem tudom. Más sminket életemben nem használtam, nem is nagyon szeretnék még, és a korrektorról is lemondtam, mert nem vált be annyira. :)
2019. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
16 éves vagyok, egyiket sem használtam még, és amúgy én sem tudom melyik mire van. A pattanásokra arclemosót használok.
2019. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

10 éves koromban kaptam először anyukámtól egy Avonos stiftes (!) korrektort, ami kifejezetten pattanások eltűntetésére volt, bár nem használtam gyakran.

15 éves koromban már alkalmanként (értsd: évente 1-2x) használHATtam nagyon gagyi drogériás alapozókat. Mondanom sem kell, borzasztó volt a látvány, nem is beszélve a nagyon durván elütő színtől, az akkori hiányos eszközeimről, így az erősen megbotránkoztató technikámtól.

18 évesen vettem meg az első Estée Lauder Double Wear alapozómat, illetve innentől kezdve használok kvázi rendszeresen alapozót.

2019. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapozót sosem használtam,korrektort pedig 15évesen kezdtem el.
2019. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En 15 évesen kezdtem mert nagyon durván aknes volt a borom es szégyelltem. Utana elmentem bőrgyógyászhoz es kb. 1 ev utan mar gyönyörű lett a borom. Azota egy nagyon minimális alapozót használok, korrektort pedig azert mert karikás a szemem. Most a catricenek az áll matt alapozojat használom es az essencenek a korrektorat.
2019. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Korrektort 13, alapozót 15. Azóta hangulatfüggő, csak bb krém, bb krém+korrektor vagy alapozó+korrektor változatokat cserélgetem hangulattól, alkalomtól és a sminkem többi részétől függően.

Amire való: az alapozót az egész arcodra teszed, általában kisebb a fedése, bár van nagyon pigmentált alapozó is. Egységesíti az arcbőr színét, és nagyobb felületen megjelenő bőrhibákat is eltakar. A bb krémet úgy használod mint az alapozót, de minimális a fedése. A korrektor erősebb fedésű, azt szokták sötét karikákra, és kicsi, feltűnő bőrhibákra, mint pattanásokra tenni.

Ha tényleg csak egy pár pattanás és a karikáid eltakarása a cél, elég lehet a korrektor, de ezesetben nagyonnagyon figyelj hogy jó színe legyen, mert ha világosabb/sötétebb mint az arcod, foltos lesz a bőröd. Ne a kezeden próbáld ki, a kézfejed nem ugyanolyan színű mint az arcod. Esetleg hogy egységesebb legyen a hatás, vehetsz egy bb krémet, színezett hidratálót, ami az egész arcbőröd színét egységesíti minimális fedéssel, de ezt már te érzed hogy kell-e.

2019. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15 évesen kezdtem el használni, és végül használtam 17 éves koromig. Aztán rájöttem hogy a megfelelő arcápolási rutin sokkal fontosabb :)
2019. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:
16-17
2019. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem alsóban csesztettek, hogy karikás a szemem, ezért mindenféle hidratáló krémet és aloe verát kezdtem el használni kb. Hatodikosan. Hetedikesen pedig néha korrektort, ha volt valami szülinap, vagy bármi ahol jól akartam kinézni. Suliban csak ritkán használtam. 16 voltam, amikor elkezdtem rendszeresen sminkelni, de sose vittem túlzásba
2020. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!